PF 2014 Tisk
Čtvrtek, 19 prosinec 2013

Aeroklub Šumperk vám přeje krásné vánoční svátky a úspěšný rok 2014.

Zároveň si dovolujeme pozvat všechny současné a bývalé členy aeroklubu a všechny naše příznivce na již tradiční "letištní Silvestr", který se koná tradičně 29. prosince.

PZL-104 Wilga Tisk
Středa, 13 listopad 2013

V úterý 12.11.2013 přibyl do řad letounů aeroklubu Šumperk "nový" letoun.
Tímto letounem je PZL-104 Wilga, který bude na šumperském nebi provozovat Paraodbor aeroklubu.

Letoun, který je primárně určen k provádění výsadků po roční přestávce nahrazuje L-60S Brigadýr, který byl zde přidělen aeroklubem České republiky.
"Wilga" je prvním letounem, který si parašutisté pořídili a s příští seźonou se očekává časté využití.

Zájemci o seskok z tohoto letounu budou srdečně vítáni.

S Elipsou na šneky, aneb jeden letecký výlet do Francie Tisk
Pondělí, 14 říjen 2013

autor: Karel Kolomazník

S Honzou Podhrázským není nikdy adrenalinových překvapení málo, proto mě příliš nepřekvapuje jeho dotaz, či  spíše přání , abych s ním letěl předvádět Elipsy do Francie, když se ptám kdy a kam, dostávám odpověď, že času je dost (až za týden) a místo mi včas vysvětlí.Po krátkém váhání přislibuji, ale s podmínkou pořádné předletové přípravy. Vzhledem, k našemu oboustrannému vytížení postupně odkládáme přípravu ze středy na čtvrtek(letět se má přece až v pátek).
Ve čtvrtek mi Honza volá asi v 11,00 hod. Na moji odpověď, že na přípravu je času dost až po práci mi odpovídá, že na základě konzultace s francouzi bude lepší letět dnes. Po cca 20-ti min telefonické konzultaci s prohlídkou počasí se shodujeme v názoru, že v cílové oblasti to dnes bude asi opravdu lepší, než zítra a padá rozhodnutí letět hned. Po nabalení nejnutnějších věcí a rázném odmítnutí obědu v práci odjíždím v cca 12,20 na letiště. Po příjezdu zjišťuji, že Honza je zatím doma (to mě ani moc nepřekvapuje) a tak alespoň doplňuji do obou letadel palivo a protože žádné mapy nemám, očekávám věci příští.

Pokračování článku v sekci Články

Drakiáda 2013 Tisk