Prodloužení letenek Tisk
Sobota, 21 září 2013
Oznamujeme všem majitelům letenek (let motorovým letounem) s platností do konce října 2013, že jejich platnost bude prodloužena do 30.června 2014. Důvodem je dlouhodobě nepříznivé počasí a zdržení našich letadel v technické prohlídce. I přes tyto potíže věříme, že do konce letošní sezóny ještě spoustu klientů uspokojíme. S omluvou a přáním zachování přízně se na Vás těší tým zážitkových letů Aeroklubu Šumperk.

Cvičení armády České republiky Tisk
Středa, 04 září 2013

Ve dnech 5.9.,12.9. a 17.9. proběhne na našem letišti provoz vojenského vrtulníku Mi 171Š českého vojenského letectva, který bude provádět výsadky vojenských parašutistů, kteří budou mít na šumperském letišti v těchto dnech výcvik.

Na tento provoz bude vydán NOTAM!

Provoz Ak Šumperk bude možný na základě rádiového spojení s posádkou vrtulníku.

Pilotní zkoušky a sólo Tisk
Pondělí, 02 září 2013

V sobotu 24.8.2013 úspěšně složili teoretické pilotní zkoušky členové elementárního plachtařského mužstva Jiří Hlaváč, Jiří Gerold a Lumír Kratochvíl ml.
Ve stejný den vykonal praktickou pilotní zkoušku Jiří Hlaváč, který tím završil pilotní výcvik na větroni a nadále bude pokračovat v pokračovacím výcviku.
1. září v podvečerních hodinách Lumír Kratochvíl ml.zvládl svůj první samostatný let.

Z-43 v nových barvách Tisk
Pondělí, 29 červenec 2013

Od čtvrtka 25.7.2013 létá na šumperském letišti v „nových barvách“ Zlín Z-43 OK-DOI motorového odboru aeroklubu Šumperk.
Staré barevné provedení modro-bílé barvy již bylo po mnoha letech provozu zašlé a letoun se dočkal omlazujícího atraktivního vzhledu kombinací barev bílé-červené-tmavě šedé.
Zájemci o vyhlídkové, seznamovací a foto lety tak mají  možnost se na tomto letounu opět svést a vychutnat si zážitky z letů nad Jeseníky.