Výcvik pilota kluzáků pro rok 2014 Tisk
Sunday, 12 January 2014
Aeroklub Šumperk zahajuje výcvik pilota kluzáků pro rok 2014. Informativní schůzka se koná 1.února 2013 na letišti.

Více informací zde a nebo na tel.čísle 777 311 723 p.Kolomazník

PF 2014 Tisk
Thursday, 19 December 2013

Aeroklub Šumperk vám přeje krásné vánoční svátky a úspěšný rok 2014.

Zároveň si dovolujeme pozvat všechny současné a bývalé členy aeroklubu a všechny naše příznivce na již tradiční "letištní Silvestr", který se koná tradičně 29. prosince.

PZL-104 Wilga Tisk
Wednesday, 13 November 2013

V úterý 12.11.2013 přibyl do řad letounů aeroklubu Šumperk "nový" letoun.
Tímto letounem je PZL-104 Wilga, který bude na šumperském nebi provozovat Paraodbor aeroklubu.

Letoun, který je primárně určen k provádění výsadků po roční přestávce nahrazuje L-60S Brigadýr, který byl zde přidělen aeroklubem České republiky.
"Wilga" je prvním letounem, který si parašutisté pořídili a s příští seźonou se očekává časté využití.

Zájemci o seskok z tohoto letounu budou srdečně vítáni.

S Elipsou na šneky, aneb jeden letecký výlet do Francie Tisk
Monday, 14 October 2013

autor: Karel Kolomazník

S Honzou Podhrázským není nikdy adrenalinových překvapení málo, proto mě příliš nepřekvapuje jeho dotaz, či  spíše přání , abych s ním letěl předvádět Elipsy do Francie, když se ptám kdy a kam, dostávám odpověď, že času je dost (až za týden) a místo mi včas vysvětlí.Po krátkém váhání přislibuji, ale s podmínkou pořádné předletové přípravy. Vzhledem, k našemu oboustrannému vytížení postupně odkládáme přípravu ze středy na čtvrtek(letět se má přece až v pátek).
Ve čtvrtek mi Honza volá asi v 11,00 hod. Na moji odpověď, že na přípravu je času dost až po práci mi odpovídá, že na základě konzultace s francouzi bude lepší letět dnes. Po cca 20-ti min telefonické konzultaci s prohlídkou počasí se shodujeme v názoru, že v cílové oblasti to dnes bude asi opravdu lepší, než zítra a padá rozhodnutí letět hned. Po nabalení nejnutnějších věcí a rázném odmítnutí obědu v práci odjíždím v cca 12,20 na letiště. Po příjezdu zjišťuji, že Honza je zatím doma (to mě ani moc nepřekvapuje) a tak alespoň doplňuji do obou letadel palivo a protože žádné mapy nemám, očekávám věci příští.

Pokračování článku v sekci Články