Drakiáda 2011 Tisk
Pondělí, 17 říjen 2011
V sobotu 15. října se nad letištěm Aeroklubu Šumperk vznesla více než stovka draků u příležitosti třetí drakiády. Od čtrnácté hodiny se na letiště díky takřka ideálnímu počasí začaly objevovat spousty ať už větších či menších návštěvníků. Ti byli na letišti přivítání Alenkou a Michalkou které rozdávaly pamětní medaile dětem. Těchto bohužel bylo "jen" 120 a pro ty kteří se zdrželi s obědem a přijeli na drakiádu po půl třetí již nevyšlo. Pro letošní drakiádu organizátoři z řad členů aeroklubu vyčlenili celou východní část letiště, takže se všichni se svými draky vešli a přitom nebyli ohroženi probíhajícím leteckým provozem na dráze 18/36. Na akci se opět spolupodílela Vila Doris, která pro děti připravila doprovodný program např. výrobu větrníků, figurek z kaštanů atd., letošní novinkou byla účast zástupců pojišťovny kteří rozdávali bílé draky, které si děti mohli pomalovat podle libosti. Současně nabízeli teplý čaj a zdravou výživu. A pro ty kterým nestačil bílý drak tu byli přítomni i prodejci draků všech možných tvarů i velikostí. Letošní drakiáda se zkrátka povedla, byli jsme příjemně překvapeni hojnou účastí a již teď se těšíme na příští rok který se snad opět uskuteční v podobném termínu a s podobně příjemným počasím a hlavně větrem.

Drakiáda 2011 Tisk
Úterý, 27 září 2011

Zimní vyhlídkové lety - Lety pro veřejnost Tisk
Čtvrtek, 01 září 2011
Nabízíme Vám naprosto úžasný a výjimečný zážitek při pohledu na zimní panorama Jeseníků s nejvyšším vrcholem Praděd. Z paluby našich letadel budete mít při ideálním počasí šanci spatřit nejvyšší horu České republiky Sněžku, pohoří Moravskoslezkých Beskyd, Lysou horu a snad i pohoří Tater.

Věříme, že naší nevšední a mimořádnou nabídkou oslovíme právě Vás. Více informace zde.

Jak jsem kupovala letecká sluchátka Tisk
Čtvrtek, 01 září 2011
autor : Lenka Kundratová

Celá anabáze začala již koncem října minulého roku, kdy jsem s kámoškama odjela na prodloužený víkend do lázní. Tu pod svalnatými pažemi masérů a v horkých kádích s léčivou vodou jsem se kamarádkám svěřila, že můj drahý milovaný manžel příští rok v létě bude slavit čtyřicítku. A tak jsem dostala spoustu tipů, co že prý vymyslely pro své muže kolegyně a samozřejmě jsme toho taky spoustu více či méně použitelného vymyslely. Dárky vtipné, praktické, zážitkové … Jedním dárkem jsem se inspirovala, ovšem nebyla jsem si jistá, zda manžela více potěší nebo naštve, tak jsem si řekla, že ano, ale že by to chtělo ještě i něco jiného (pro případ, že nebude potěšen), něco, co ho potěší určitě! Letecká sluchátka! U těch můžu mít stoprocentní jistotu, že bude nadšen a spokojen. V našem aeroklubu se totiž poslední dobou stalo trendem, že si motoroví piloti nosí do kokpitu letadla svoje vlastní sluchátka. Snad ani ne tak z potřeby ukázat se, jako spíš v důsledku toho, že ty erární aeroklubová sluchátka, která za léta utrpěla tím, že nemají jednoho pána a už jsou docela zničená, nestojí za nic …