Smutná zpráva Tisk
Čtvrtek, 24 březen 2011
Aeroklub Šumperk oznamuje smutnou zprávu, že ve středu 23.3.2011 nás po tragické nehodě navždy opustil člen Aeroklubu Šumperk Ivoš Nezval.

Létání jinak, v jiném světě... Tisk
Čtvrtek, 24 únor 2011

... a přesto tam, kde to důvěrně známe.

V roce 1680 by mě Jindřich František Boblig z Edelstadtu prohlásil za spolčeného s ďáblem. Netrvalo by dlouho a s největší pravděpodobností bych se ohřál na hranici. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že tvrzení o dvou světech je odvážné i na dnešní dobu.

Pokračování článku v sekci Články.

Členská schůze AK 2011 Tisk
Pondělí, 14 únor 2011

V sobotu 12.3.2011 se koná výroční Členská schůze Aeroklubu Šumperk. Schůze se uskuteční v konferečním sále v budově Zemědělské agentury na ulici Nemocniční 1852/53 v Šumperku (stejné místo, jako v minulých letech). Začátek schůze je stanoven na 9:00.

Účast členů aeroklubu nutná!

Cvičení záchranářů Tisk
Středa, 09 únor 2011

Ve středu 9.2. v dopoledních hodinách probíhalo na letišti cvičení letecké záchranné služby Alfa helicopter a Horské služby.
Záchranáři  nacvičovali transport zraněného v podvěsu pod vrtulníkem.
Tento způsob transportu se používá v případech, kdy se zraněný nachází na těžko přístupném místě, kam se pozemní technina dostane za nepřijatelně dlouho dobu a nebo vůbec. V podvěsu se postižený přepraví na nejbližší místo, kde je možné s vrtulníkem přistát a přeložit jej do kabiny vrtulníku nebo jej předat k dalšímu pozemnímu transportu.