Léto začalo... Tisk

...a hned na začátek léta se v sobotu  24.6. Martin Pekař pokusil uletět „pětistovku na ASW-15“ a to i přesto, že přistál na závěr letu do pole a pětistovku neuletěl, tak zdolal 300 km stejně tak jako Petr Havrlant, který uletěl 350 km se SZD 48 a Martin Zedek  s Vosou 300 km. Mimo tyto přelety se létalo také místě, při kterém si naši členové užili překrásného termického počasí.
Hned následující  den se pustila elementárka do létání aerovleků, aby si v brzké době mohla vyzkoušet samostatné lety. K večeru, toho dne, Rostislav Šubert a Jan Vlček pod dohledem zkušené instruktorky Pavlíny Horáčkové pokračovali v instruktorském výcviku, který zahájily 16. června.
Také „medlaňáci“, kteří mají již druhým týdnem na našem letišti soustředění, létají dnes a denně a poznávají okolí Šumperka a Jeseníků. V úterý 27. června se přijeli podívat technici z Leteckých závodů Kunovice na naši L-13(OK-1810), aby jí následně mohli prodloužit letovou životnost.