Plachtařské závody Tisk
Aeroklub Šumperk je již tradičním pořadatelem plachtařských závodů. S jejich pořádáním má mnohaleté zkušenosti. V roce 2017 uspořádá již 13. ročník Jarního poháru Jeseníků, který se na našem letišti uskutečnil od 29. dubna do 7. května 2017. Oficiální WEB najdete na stránkách:  http://www.jpj-sumperk.cz

V minulých letech byly v Šumperku pořádány následující závody:

Za mnohaletou organizaci sportovních leteckých soutěží získal Aeroklub Šumperk několik ocenění od Aeroklubu České Republiky a také Diplôme d´Honneur, jenž je nejvyšším oceněním od mezinárodní letecké federace FAI.

Za aeroklub se plachtařských závodů zúčastňují Martin Ficnar, Petr Havrlant, Marek Blaťák, Radek Hýbl, Radek Vlček, Petr Koláček, Martin Pekař, Jan Podhrázský(v roce 2001 létal na mistrovství světa juniorů ve Francii), Kamil Sohr a Pavlína Horáčková(účastnice 4.mistrovství světa žen 2007 – 9.místo, 5.mistrovství světa žen 2009 - 14. místo a 6.mistrovství světa žen 2011 - 14.místo ).