Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Plachtařské závody Tisk
Aeroklub Šumperk je již tradičním pořadatelem plachtařských závodů. S jejich pořádáním má mnohaleté zkušenosti. V roce 2020 uspořádal již 16. ročník Jarního poháru Jeseníků, který byl se z důvodu rozšíření nákazy corona viru COVID-19 přesunut z původního termínu 1.května - 9.května 2020 na "náhradní" termín a to od 25. července do 1. srpna 2020. Oficiální WEB na stránkách:  http://www.jpj-sumperk.cz

V minulých letech byly v Šumperku pořádány následující závody:

Za mnohaletou organizaci sportovních leteckých soutěží získal Aeroklub Šumperk několik ocenění od Aeroklubu České Republiky a také Diplôme d´Honneur, jenž je nejvyšším oceněním od mezinárodní letecké federace FAI.

 

 

Za aeroklub se plachtařských závodů zúčastňují Martin Ficnar, Petr Havrlant, Marek Blaťák, Radek Hýbl, Radek Vlček, Petr Koláček, Martin Pekař, Jan Podhrázský(v roce 2001 létal na mistrovství světa juniorů ve Francii), Kamil Sohr, Martin Hejný, Jan Pokluda, Dušan Sýs, Jaromír Vlk, Šárka Lochová, Petr Kolomazník, Beat Albrech a Pavlína Horáčková(účastnice 4.mistrovství světa žen 2007 – 9.místo, 5.mistrovství světa žen 2009 - 14. místo a 6.mistrovství světa žen 2011 - 14.místo ).