Bezmotorové létání Tisk

Na kluzácích se začalo létat na šumperském letišti v roce 1948. Od samého založení aeroklubu tvoří piloti bezmotorového odboru největší členskou základnu. Svojí aktivitou se značnou měrou podílejí na chodu celého aeroklubu.
V současné době má bezmotorový odbor cca. 55 členů. Každoročně se členové účastní plachtařských soutěží po České republice i v zahraničí. Bezmotorový odbor je již tradičním pořadatelem plachtařských soutěží, které se na šumperském letišti konají.
Poloha šumperského letiště v podhůří Jeseníků je ideálním místem pro vznik a vývoj termických podmínek, které se využívají pro létání na větroních. Těchto podmínek lze v daný den, využít již od časných dopoledních hodin až do pozdních odpoledních hodin.
V jarních, letních a zejména podzimních měsících se při silném proudění větru nad hřebeny Jeseníků vytvářejí ideální podmínky pro vlnové létání. Cílem takového létání je dosáhnout značného výškového převýšení.
Pro zájemce a příznivce létání jsou organizovány zážitkové lety na větroni
SF 34 Delphin případně L-13 Blaník.
Takovéto létání přiblíží veřejnosti poznat krásu  a sílu přírody a také kouzlo tohoto nádherného sportu.

Bezmotorové létání je sport, který poskytuje nevšední a krásné zážitky z pohybu v trojrozměrném prostoru. Tomuto krásnému sportu se zájemci naučí v našem pilotním výcviku.
Po absolvování základního pilotního výcviku jsou schopni samostatně létat v okolí letiště. Po získání dalších zkušeností jsou pak piloti schopni plně se zapojit do soutěžního létání.
Mohou se vydat na několikasetkilometrové přelety a soutěžit tak s ostatními piloty o co nejlepší sportovní výkony.

K dispozici máme tyto kluzáky:

ASW-15
L-13 Blaník