Parašutismus Tisk

Parašutistický odbor tvoří nedílnou část našeho aeroklubu. Svou činnost provádí v souladu se schválenou provozní směrnicí  výcvikového střediska." Osvědčení výcvikového střediska " získal paraodbor podle nově stanovených podmínek Aeroklubu České republiky v roce 2009.

Výcvikové středisko nabízí zájemcům ze Šumperka a jeho okolí buď samostatný seskok padákem (tzv.základní výcvik) nebo tandemový seskok se zkušeným tandempilotem. Tandemové seskoky se provádějí jak na letišti v Šumperku,tak i na dalších letištích dle domluvy.
Podrobnosti se můžete dozvědět na telefonním čísle:
Pavel Karger 605 944 265 nebo přímo na stránkách http://www.skytandem.cz/

Pro ty,kteří by si chtěli skočit samostatně,provádíme základní výcvik.Tento se provádí jen na letišti v Šumperku.

Podmínky pro absolvování výcviku:
- dovršený věk 15 let
- u osob mladších 18 let se vyžaduje písemný souhlas rodičů
- lékařská prohlídka .Od 1.6.2010 musí zájemce prohlídku absolvovat u určeného leteckého lékaře
- samotný výcvik v trvání asi 12 hodin

Cena za výcvik s jedním seskokem činí 3.500 Kč,zahrnuje také vybavení pro seskok.

Na závěr úspěšného výcviku provádí cvičenec samostatný seskok na padáku typu křídlo.
Seskoky se uskutečňují z výšky 1.000 metrů, z letounu PZL-104 Wilga 35A nebo AN-2.
Další podrobnosti sdělí zájemcům :
Kargerová Jana, mobil 721 634 649
Hájek Jaroslav, mobil 732 485 078

Letoun PZL-104 Wilga 35A provozuje pravidelně každou středu v odpoledních hodinách, o víkendech dle domluvy sportovců.

Členská základna paraodboru