Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Letecký výcvik pilota kluzáků Tisk

Jestli toužíte stát se pilotem, přihlaste se do plachtařského kurzu, kde Vás pod dozorem zkušených instruktorů naučíme létat na větroních!
Kontaktujte nás, že máte zájem o létání a my si s Vámi dohodneme schůzku, na které Vám podáme podrobnější informace. V případě Vašeho zájmu Vás následně zařadíme do výcviku.V plachtařském kurzu Vás během jedné sezóny naučíme řídit a ovládat větroň. Ukážeme Vám kouzlo, jakým létání na větroních je. V průběhu kurzu poznáte, co létání obnáší a přináší a poznáte při tom partu lidí, kteří se létání věnují. 

Požadavky pro zařazení do výcviku :
- zdravotní způsobilost (podobné jako u řidičského oprávnění sk. B)
- pro zájemce mladší 18-ti let je nutný souhlas rodičů
- výpis z rejstříku trestů

Tak jako každý sport, tak ani bezmotorové létání se neobejde bez teorie. Během teoretické přípravy, kterou plachtařský výcvik začíná, se seznámíte se základy létání. Vaše vědomosti budou rozšířeny o obory aerodynamika, meteorologie, letecké předpisy, letecké přístroje, stavba letadel, navigace. Je proto nezbytné, aby jste tyto teoretické kurzy navštěvovali pravidelně.

Po zvládnutí teorie absolvujete pozemní přípravy, kde se seznámíte s obsluhou větroně, dalších letounů, leteckou a pozemní technikou a poté už následuje samotné létání.Samotné létání bude probíhat po celou sezónu pod dozorem zkušených instruktorů. Obvykle se létá o víkendech. Během prázdnin bývá organizováno jednotýdenní soustředění. Od prvního uchopení řídící páky (kniplu) Vás postupně připravíme na první samostatný let, po kterém Vás již brzy bude čekat zkouška pilota kluzáků, kterou výcvik ukončíte. Tím se z Vás stane pilot a nic Vám již nebude bránit dále samostatně létat na našich letadlech.

Jaké jsou finanční nároky?
Finanční částka, kterou Vás bude výcvik stát, je pohyblivá. V průměru se pohybuje kolem 28.000,-Kč.
Výše této částky závisí na Vašich schopnostech a tudíž i na rychlosti výcviku.
Podle výcvikové osnovy, kde jsou předepsány povinné úlohy a které musíte absolvovat, je tato částka  cca.24.000,-Kč, ale povětšinou je zapotřebí absolvovat několik letů navíc, takže se přiblížíte ke zmiňovaným 28.000,-Kč.Jaká je časová náročnost?
Plachtění je časově náročný koníček a hodně závisí na počasí. V průběhu výcviku budete muset docházet na letiště 1x až 2x týdně (převážně o víkendu), aby jste výcvik stihli v průběhu sezóny.

Mohou se do výcviku přihlásit i ženy?
Ano, mohou. Létání není určeno výhradně mužům. Do výcviku přijímáme také ženy a dívky.

Létá se na navijáku nebo za aerovlekem?
Tzv. Univerzální výcviková osnova se provádí jak za aerovlekem, tak na navijáku. Tato osnova je zdlouhavější, vyžaduje více zájemců o výcvik avšak je levnější.
Tzv. Aerovleková výcviková osnova, která se provádí za aerovlekem nevyžaduje přítomnost více zájemců o výcvik.
Je rychlejší avšak dražší.

Mohu tedy létat ve výcviku sám?
Ano, naši instruktoři se Vám budou věnovat individuálně, ale tzv. aerovlekovou výcvikovou osnovu. V případě více zájemců o výcvik je možné létat tzv. univerzální výcvikovou osnovu.

Na jakém větroni se létá výcvik?

Od roku 2019 létáme opět na legendárním větroni L-13 Blaník.


Pokud máte zájem zkusit tento nádherný sport a koníček, nebo pokud máte jakékoli dotazy, tak nás můžete kontaktovat :

telefon p. Rostislav Šubert : 777 993 560
email : Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny