14.ročník plachtařského mistrovství České republiky (PMČR) ukončen Tisk

Po dvou týdnech závodů 14. plachtařského mistrovství České republiky, které se poprvé konalo na letišti Šumperk a zároveň bylo vůbec nejprestižnější svého druhu, které se za více jak šedesátiletou historii na letišti Šumperk konalo proběhlo v sobotu 2.6. 2007 slavnostní ukončení s vyhlášením vítězů (mistrů republiky), kterými se staly Roman Mraček v klubové třídě s celkovým počtem 5584 bodů a Tomáš Rendla  v kombinované třídě s celkovým počtem 5953 bodů.
Závody probíhaly na letišti od neděle 20.5. do soboty 2.6.2007 se ve složitých meteorologických podmínkách povedlo v klubové třídě uletět 7. platných disciplín a v kombinované třídě 9. platných disciplín. Závodníci  bojovali jako lvi, i když vítěz může být vždy jen jeden - ale soutěžní dny byly zážitkem pro všechny, kdo PMČR sledovali a fandili svým favoritům bez ohledu na příčku ve výsledkové listině.
PMČR je ukončeno a nezbývá nic jiného než se těšit na další podobnou soutěž, kterou snad bude Aeroklub Šumperk v brzké době pořádat.