Závody začaly Tisk

Druhý ročník Jarního poháru Jeseníků začal.
V sobotu 29.4. v 10.00 SELČ proběhlo oficiální zahájení druhého ročníku Jarního poháru Jeseníků, které se koná na letišti Šumperk v termínu  29.4. - 8.5.2006. Závodníci se na letiště začali sjíždět už den předem, aby mohli připravit své BM (bílé miláčky) na soutěžní lety a aby se také mohli v klidu ubytovat a připravit na závody. Ve večerních hodinách proběhl první briefing, ve kterém byli představeni jednotliví organizátoři závodů a ve kterém také proběhlo seznámení se s letištěm. Po briefingu se vetší část závodníků a i jejich pomocníků přesunula do letištního baru, který se tímto pro letošní sezónu slavnostně otevřel.
Na briefingu prvního dne závodů nám jindy meteorolog, ale pro tyto závody závodník Jacek Kerum (který je také mimo to, že závodí, asistentem a poradcem meteoroložky Radky Kellnerové, která je jako meteorolog na prvních závodech), pověděl, jaké nás v budoucích dnech čeká počasí a že na začátek závodů bude pršet a pršet. V další části briefingu seznámili organizátoři závodníky s organizačními pokyny a navrhli nějaké tipy na využití volného času za nepříznivého počasí, které nám neumožňuje létat.

Více o Jarním poháru Jeseníků  se dočtete na : http://pohar2006.aeroklub-sumperk.cz/