Plachtařské mistrovství České republiky 2007 Tisk

V neděli 20. května v ranních hodinách začíná na letišti Šumperk Plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) 2007. Jedná se o nejprestižnější plachtařské závody, které se letos v České republice pořádají. Těchto závodů se účastní 47 nejlepších plachtařů z České republiky a pozvaní závodníci ze Slovenska a Německa o celkovém počtu 58 závodníků. Závody se konají ve dvou třídách kluzáků (club, kombi).
PMČR trvá v termínu od 20.5. do 2.6.2007. V průběhu těchto dvou týdnů se v případě přijatelného počasí létají bodově ohodnocené disciplíny, při kterých má závodník za úkol obletět co nejrychleji stanovenou trať. Na každý letový den připadá jedna letová disciplína a body se za jednotlivé dny sčítají, pak na konci mistrovství je vyhlášen mistr republiky pro danou třídu.
Přijďte se k nám podívat na atraktivní starty a přílety, které můžete v průběhu letové disciplíny spatřit!

Jste srdečně vítáni :-) !

...a nebo můžete sledovat dění na závodech na internetových stránkách http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz/