Podzim Tisk

Léto je už pro letošní rok nenávratně pryč a přichází podzim a podle toho také vypadá počasí pro létání. Termika už téměř není a pěkné dny začínají střídat plískanice. S nadcházejícím podzimem přichází období vlnových podmínek nad Jeseníky.
Prvním kdo vyzkoušel podzimní vlnu byl v sobotu 15.9.2007 Luboš Martiňák, kdy se mu povedlo s VSO-10 dostat do výšky 4400 metrů a také se mu povedlo zdolat tzv. „zlaté převýšení“.
Následující den v neděli 16.9.2007 se pokusil do vlny dostat Jan Vlček (s VSO-10), ale protože nebyli podmínky vhodné pro vlnu, tak polétal v prostoru letiště stejně tak jako Radek Vlček (s SZD-48), Pavel a Jana Vlčkovi (s SF-34) = létala celá rodina.
V tentýž den se Martin Zedek přeškolil na SF-34.

Podzim bývá již tradičně doprovázen „vlnou“ a plachtaři aeroklubu Šumperk se chystají létat „vlnu“ z jesenického letiště, kam se začátkem října přesune jeden Blaník a jedna Vosa.