Akrobat Tisk

Během konání závodu 4. Jarního poháru Jeseníků mohli mnozí návštěvníci šumperského letiště vidět letoun Zlin Z-142 v barvách Aeroklubu ČR, který je certifikován a schválen pro provádění letecké akrobacie. Ta patří mezi vrcholné letecké umění, ve kterém čeští piloti patří ke světové špičce. Není divu, že létání akrobacie je snem snad každého pilota.
Svůj sen si právě během konání plachtařských závodů splnil Marek Šubert. Pod vedením instruktora Pavla Vlčka odlétal celou osnovu akrobatického výcviku včetně samostatných letů.
Před Markem je nyní závěrečné přezkoušení, které poletí s examinátorem. K úspěšnému získání kvalifikace ACR mu držíme palce a přejeme spoustu povedených kotrmelců.