Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Létání jinak, v jiném světě... Tisk
autor:  Jarda Člupný
foto: Multiplayer flight team

... a přesto tam, kde to důvěrně známe.

V roce 1680 by mě Jindřich František Boblig z Edelstadtu prohlásil za spolčeného s ďáblem. Netrvalo by dlouho a s největší pravděpodobností bych se ohřál na hranici. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že tvrzení o dvou světech je odvážné i na dnešní dobu.

Bylo to loni, co jsem se seznámil s panem Petrem. Chtěl si vyfotit naši novou Cessnu. Na tom by nebylo nic zvláštního, fotili jsme si ji všichni.  Z jeho slov jsem se ale dozvěděl, že je velký fanda do letadel a že se věnuje simulátorovému létání. Kromě jiného také, že je jedním z party stejně „postižených“ lidí, kteří nejen létají, ale také rádi oblékají letadla pro simulátor do skutečných barev letadel, která létají na našem letišti v Šumperku.  Pro mě to znamená zjevný projev patriotismu, který si zaslouží pozornost.  Ta parta si říká Multiplayer flight team a že létat umí, o tom se přesvědčíte ve fotogalerii. Fotografie pochází z létání, které proběhlo v neděli  20.2. 2011 nad pohořím Jeseníků.

Přiznám se, že těm chlapíkům závidím. Mohou létat dosytosti, kdy se jim to hodí a kdy chtějí. Vybírat si mohou letoun, který se jim zrovna líbí. Od větroňů přes sportovní letouny až po velké dopraváky. Mohou se věnovat letecké akrobacii, navigaci nebo termickému létání na větroních. Realita je téměř dokonalá, chybí už jen houpací židlička simulující stavy přetížení. Jelikož mi není jasné, kdy a kdo je vlastně učil létat, musím zde vyjádřit svůj obdiv nad umem této party. 

 
< Předch.   Další >