Květinová mise, několik padesátek... Tisk
Autor: Vlaďa Hurdálek

… a palec nahoru

„V roce 1960 začala létat dvě družstva začínajících plachtařů … S instruktorem Turečkem létali Jan Kubíček,  Jana Zapletalová … “.
Takhle to v roce 1996 napsal Pepa Paszyna do letištní jubilejní padesátkové památeční publikace. A proč o tom píšu? Ti dva plachtařští elévové tenkrát našli zalíbení nejen v létání, ale taky jeden v druhém a v jedenašedesátém roce se vzali. Zatím ale buďte v klidu, na happyend si ještě padesát let počkáme.

Už se asi nedozvíme kdo a s čím tenkrát letěl ale je jisté, že ve svatební den novomanželům Kubíčkovým do města Šumperka přistála k nohám, z letadla shozená, svatební kytice. Myšlenka na „retro shoz“  vyklíčila v hlavě jejich dcery, v paraklubu padla na kyprou úrodnou půdu, vyrostla, rozkošatěla se, vykvetla a druhého července t.r. uzrála. Překvapení i utajení bylo dokonalé, protože o akci věděla padesátka zlatosvatebních hostů, kromě oslavenců. Ti následně a se znalostí věci ocenili pilotův výkon i přesnost vysazení, protože toho pozdního odpoledne foukal proměnlivý západní vítr s nárazy do 12m, shoz se uskutečnil ze 150-180 metrů a odchylka od předpokládaného dopadu byla něco málo přes padesát metrů. Podrobnosti vám na přání povyprávím u Okálu nebo privátně do ouška, zatím se ale podívejte do galerie jak to vypadalo od začátku až do šťastného konce, včetně zápisu do autorova Wanderbuchu.
         Povedl se bezva skutek ale borci nakonec jsou stejně ti dva plachtaři. Padesát let?!  Chm, chm, chm, to si zaslouží klobouk dolů a palec nahoru.

Foto ve fotogalerii