Krnovská vlna 2006 Tisk

Jako již každý rok se v tomto podzimním čase  vyskytuje za vhodných meteorologických podmínek nad Jeseníky vlnové proudění, které umožňuje na větroních dosahovat výšek, které jsou za normálních termických podmínek nemožné. Tohoto období se plachtaři aeroklubu Šumperk rozhodli patřičně využít a v neděli 1.10.2006 přeletěli na krnovské letiště, kde jsou lepší podmínky do navázání do vlnového proudění šumperskou vlečnou, Blaníka a Vosu.
V úterý 3.10.2006 vyrazili na letiště Krnov Dušan Sýs, Jan Vlček, Jirka Sohr, Martin Ficnar a Ivo Nezval na vlnu. První start měl Jan Vlček v 11 hodin. Vlna byla od rána, bohužel kolem oběda začala končit. Jan Vlček si s Ivošem Nezvalem stihli udělat vývoz. Byli asi ve 2500m QNH, ale šli dolů kvůli vystřídání dalšího, který čekal na vývoz. Podle Jeseničáků to fungovalo asi do 3.500 QNH. Druhý start měl Dušan Sýs s Janem Vlčkem, těm už ale vlna skončila, takže skončili v Jeseníku.

Další šance na vlnění je prý tuto sobotu 7.10.2006, tak uvidíme jaké to bude…?