Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Parašutistický výcvik Tisk

„AHOJ ! CÍLEM VÍKENDOVÉHO ZAMĚSTNÁNÍ JE PŘIPRAVIT VÁS K SESKOKU PADÁKEM, BEZPEČNĚ JEJ PROVÉST A UKONČIT.“

To byla úvodní slova instruktora Vladi Hurdálka v 10 hodin, v pátek 22. května před výcvikem osmi trutnovských cvičenců, kteří se rozhodli provést svůj první seskok právě v Šumperku. Na šumperský paraodbor  padla volba po referencích jejich přátel z Podkrkonoší, kteří u nás skákali loňského roku a v letech předcházejících.
Adepti parašutismu nebyli žádné měkoty, takže pozemní příprava se obešla bez svalové horečky, u závěrečného přezkoušení uspěli všichni. Podvečerní sobotní počasí bylo skokové, Brigadýr stoupal jako Gripen a zkušení parašutističtí návodčí „přivedli“ všechny skokany na letiště.
Za zmínku stojí ještě pedagogický poznatek z pozdního sobotního večera. Po dotazu: „Vole proč si neseš dvě flašky piva,“ následovala odpověď: „To druhé je záložní, kdyby se mi první neotevřelo“.  Holt – není nad dobré návyky.
Jóóóóó – a ještě něco:  Během těch několika let o kterých jsem psal na začátku jsme u nás vycvičili (a vysadili) 18 Trutnovanů.
Do fotogalerie (Parašutistický výcvik) přispěli: Lenka HANUŠOVÁ z Trutnova (1-2-3-4-5-7-8-9-10-14-15-16-17-18-19)  + V.H. (zbytek)

Příště nejspíš napíšu o tandemových seskocích. To byla také dobrá akce – tentokrát pod taktovkou Pavlíka KARGERA.

HOWGH
Hur

 
< Předch.   Další >