Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Tandemový seskok Tisk
V LEDNU A VE SKLEPĚ U SKLÉNKY BY KAŽDÝ SKÁKAL O DUŠU !
(Jakmile však rozkvetou pampelišky, jdou předsevzetí do háje)
 

S touhle léty ověřenou zkušeností jsem se o letošní zimě v Mikulově s obavami svěřil Jitce Švecové, která na internetu získala informaci, že se v Šumperku provozují tandemové seskoky. Tvrdila totiž, že ona a další tři lidé „by měli zájem“.  Stručně jsem jí odpověděl na otázky CO?, KDE?, KDY?, KDO?, JAK?, ČÍM? a věnoval se chutím předloňské sklizně z Mikulovské vinařské podoblasti. Když mi ale počátkem března došel mejl se čtyřmi jmény, řekl jsem o tom raději tandempilotovi Pavlu Kargerovi ze sousedního  Nového Malína.  Nakonec to dopadlo jako v Poláčkově románu: Zájemců bylo pět.
Nebyli ale jediní, takže o prvním červnovém víkendu tandempiloti Pavel KARGER a Slávek ZBRÁNEK splnili sen dvacítce tandemových pasažérů všemožného věku i hmotnosti.
Ani sportovci nepřišli zkrátka, piloti letounu An-2 Tomáš TREFIL a Radoslav PAPŠO vysazovali z výšek i „nížek“, řídící seskoků Jana Kargerová i její vnučka Veronika měly situaci pevně v rukou, baliči padáků i kameramani fungovali stoprocentně a nálada na palubě i v podpalubí byla vynikající. Jitka Töglová připravila oběd s láskou – pochutnali si úplně všichni. Šťastné tváře pasažérů i spokojený úsměv pana inspektora mají jednoznačnou vypovídací hodnotu.
Parašutistický provoz, pěkný den, letištní prostředí, netradiční zážitky a možnost občerstvení pro děti i dospělé  jsou pro pasažéry, Šumperáky i turisty spolehlivým lákadlem, které  nezklame.

O snímky se přičinili: FOX – v galerii Tandemový seskok;  Švecová-Mikuš-Studýnková z Mikulova & Hurdálek – v galerii Fotky k blogu
Příště nejspíš napíšu o výsadkových veteránech nebo vykutám nějakou pamětihodnost z aeroklubového archivu.

HOWGH
Hur

 
< Předch.   Další >