Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDI
Když se něco dělá... Tisk

autor: Vláďa Hurdálek

… tak se to má dělat pořádně.

 Tuhle myšlenku si zřejmě vytýčili Bořík BLAŽEK 2. dubna 2005 a o dva roky později (8.8.2007) i Martin VÁVRA – oba parašutisté našeho aeroklubu – poté co tehdy absolvovali základní výcvik parašutisty.
      A ejhle! V říčce Desné ani neuplynulo mnoho vody a v sobotu, 9. října 2010, oba skočili svůj kulaťoučký seskok. Bořík sedmistý a Martin pětistý.  A nedosti na tom!  Rozměry Martinových padáků jsou čím dál tím menší a Bořík si onehdá (bylo to 2. října) místo kombinézy navléknul jakousi příšernost takže z dálky vypadal jako okřídlený bůh středoamerických indiánů. Nevím jakou rychlostí tihle bohové létali ale po přistání Bořík chvíli mlčel a potom řekl: „ ... týýýý vole - to sou strašný šmíry.“
      Pro nás, kteří až tak tuze skákat neumíme bylo důležité, že oba u hospodské Naňákové založili více než solidní konto, které nebylo v lidských silách za jeden večer zlikvidovat.
Poslední nepublikovatelnou fotku jsem exponoval něco málo po půlnoci protože ten dráček, který odpoledne poletoval okolo řídicí věže se mezitím rozmnožil a vyrostl do několika obrovitých draků. Anebo to byla vícehlavá saň? Každopádně: Řevu u toho bylo dost.
Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsem to viděl v hledáčku svého Canonu.
Oběma připíjím na zdraví a na další kvalitní seskoky. Pro potenciální zájemkyně dodávám, že oba „nésó zadaní, nechlaščó a nekóřijó.“


 
< Předch.   Další >