Letecký den Tisk

V sobotu 26.srpna 2006 proběhl na letišti velký letecký den u příležitosti 60. výročí založení Aeroklubu Šumperk Původně jsme měli strach z předpovídaného nepříznivého počasí, ale nakonec se bůh Thermoska nad námi slitoval a počasí bylo až na jednu krátkou drobnou přeháňku skoro ideální. Hrubým odhadem letiště navštívilo asi 5.000 diváků, kteří mohli shlédnout například vystoupení akrobatů z Moravské Třebové na akrobatických speciálech Su-31 a Swift, předvedení vojenských vrtulníků Mi-24 a Mi-17 z letecké základny v Přerově, ukázku historických motorových i bezmotorových letadel, seskoky parašutistů, ukázku hašení požáru letadlem Z-37 Čmelák a spousty dalšího.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout dalších pár fotografií z akce. Večer potom stávající i bývalí členové aeroklubu oslavili 60. výročí při hangárpárty za doprovodu hudby a dobré nálady.