Německé soustředění Tisk

Od 27.8. do 10.9. 2006 měli na našem letišti soustředění dva německé aerokluby, které si k nám dovezli několik větroňů, aby mohli létat jak výcviky, tak i sportovní výkony. První týden sice moc neumožňoval létání z důvodu nepříznivého počasí, ale zato druhý týden létali naši němečtí kolegové dnes a denně a to od rána až do večera a to jak aerovleky, tak zejména navijáky a uskutečnily stovky startů. A i přesto že letošní konec léta moc nepřeje termickému létání, tak díky silnému větru, který byl po několik dní se polétalo hodně na svahu. Na závěr tohoto soustředění uletěli někteří svá první sóla a budou tak moci vzpomínat na letiště Šumperk jako na letiště kde letěli poprvé v životě sami na větroni.

V prvním týdnu německého soustředění to je od 27.8. do 3.9. 2006 se zúčastnili členové aeroklubu Šumperk Jan Vlček a Rostislav Šubert instruktorského výcviku ve Vrchlabí, kde se z nich stali instruktoři.