Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDINeposlušná vlečná Tisk
Tuesday, 04 July 2006

Tak jako lidé, kteří mají občas své špatné dny, kdy se jim nic nedaří, nic jim nejde, lepí se jim smůla na paty a nejsou ničeho schopni, tak i naše vlečná (Z226 OK-MQB) měla první červencový víkend své špatné dny, kdy odmítala poslušnost a vyloženě se jí vůbec nechtělo létat a dávala to patřičně najevo.
V sobotu prvního července, kdy nebylo počasí vyloženě termické, ale bylo počasí na přeškolování a výcvik, tak naše vlečná (Z226 OK-MQB) při motorové zkoušce začala tak jako už mnohokrát před tím vynechávat. Závadou, jen to způsobila, byla pravděpodobně vadná zapalovací svíčka. Nezbylo tedy nic jiného než najít špatnou svíčku a vyměnit ji za dobrou.
Po téměř dvou hodinách hledání se podařilo najít svíčku, jenž způsobovala problémy. Po výměně špatné svíčky za dobrou už nic nebránilo tomu, aby  se toho dne uskutečnily lety a tak se taky stalo.
Hned druhý den druhého července se tento problém opakoval jen s tím rozdílem, že vlečná vynechávala i po výměně špatné svíčky za dobrou a bylo zapotřebí vyměnit i tzv. rampu. Při výměně rampy se přišlo na to, že je prasklé výfukové potrubí, jenž je zapotřebí zavařit v odborné dílně. Jako náhrada tohoto potrubí se namontovalo náhradní výfukové potrubí, jenž umožnilo po pěti hodinách oprav vlečné vzlétnout. Pilot Marek Šubert usedl do kokpitu a vytáhl do termiky Petra Koláčka, který pilotoval Jantara MB. Jenže vlečná, jak už jsem dříve psal, měla své špatné dny a po přistání z tohoto vleku prasklo lanko řízení ostruhy, které bylo zapotřebí vyměnit.
Po této výměně už tento víkend k žádné další závadě na vlečné nedošlo a vlečná uskutečnila v nedělním odpoledni  spoustu vleků. Mezi nimi byl i jeden převlek větroně VSM 40 Démant do Skutče na slet veteránů, jehož se účastní jak větroň VSM 40 Démant, tak i naši členové Josef Paszyna a Luboš Martiňák. 

 
Léto začalo... Tisk
Wednesday, 28 June 2006

...a hned na začátek léta se v sobotu  24.6. Martin Pekař pokusil uletět „pětistovku na ASW-15“ a to i přesto, že přistál na závěr letu do pole a pětistovku neuletěl, tak zdolal 300 km stejně tak jako Petr Havrlant, který uletěl 350 km se SZD 48 a Martin Zedek  s Vosou 300 km. Mimo tyto přelety se létalo také místě, při kterém si naši členové užili překrásného termického počasí.
Hned následující  den se pustila elementárka do létání aerovleků, aby si v brzké době mohla vyzkoušet samostatné lety. K večeru, toho dne, Rostislav Šubert a Jan Vlček pod dohledem zkušené instruktorky Pavlíny Horáčkové pokračovali v instruktorském výcviku, který zahájily 16. června.
Také „medlaňáci“, kteří mají již druhým týdnem na našem letišti soustředění, létají dnes a denně a poznávají okolí Šumperka a Jeseníků. V úterý 27. června se přijeli podívat technici z Leteckých závodů Kunovice na naši L-13(OK-1810), aby jí následně mohli prodloužit letovou životnost.

 
Medláňácké soutředění Tisk
Tuesday, 20 June 2006

V pátek 16. června začalo na letišti Šumperk dvoutýdenní soustředění Aeroklubu Medlánky z Brna. Do Šumperka si přijeli „medlaňáci“ jak polétat, tak si také odpočinout a zároveň si užít výborných termických podmínek pro létání  jaké šumperské nebe nabízí společně s pohořím Jeseníků.  S sebou si  přivezli 1xVT-116, 1xM28, 1xVSO-10, 1xCirusse, 1xL-13, 1xL-23 a jako vlečnou Z-142. Nejenom že si dovezli stroje, ale také sebou přivezli krásné letní počasí, které přeje jak koupání, tak i létání.

 

Krom toho, že na našem letišti má soustředění Aeroklub Mediánky oslavil v pátek 16.6. Martin (Zed) Zedek své třicáté(podle Martinova tvrzení dvacáté) narozeniny a v sobotu 17.6. oslavil své třicáté čtvrté narozeniny Tomáš (Kubrt) Prokop. Oběma oslavencům blahopřejeme!

 

 
Konečně nám počasí dopřálo Tisk
Thursday, 15 June 2006
Po téměř čtyřech týdnech, kdy nám počasí nepřálo k uskutečnění nějakého delšího plachtařského letu, přišly dny, kdy nezůstal jediný větroň na zemi. Uskutečnilo se spoustu překrásných dlouhých letů a nalétalo se spoustu letových hodin.

V neděli 11.6. nastalo tolik a tak moc očekávané termické počasí, jenž přetrvávalo na našem území po několik dnů. Během těchto překrásných a teplých dnů uletěli naši „borci“ přelety o těchto vzdálenostech :
v neděli 11.6. – Petr Koláček = 410km, Ladislav Hýbl = 248km, Vladislav Malý = 163km, Alois Vitásek = 149km
v pondělí 12.6. – Jan Podhrazský = 402km, Radek Hýbl = 364km, Petr Havrlant 328km, Martin Zedek = 243km,
v úterý 13.6. – uletěl Radek Hýbl výborných 508km, Jan Podhrazský 422km a Petr Havrlant s Markem Blaťákem  přistáli na odkluzu do pole. Petr Havrlant při té příležitosti opravil tamějšímu obyvateli blízké vesničky Velorex, čímž se stal pro místní obyvatele darem z nebes.
Ve středu 14.6. – Jan Podhrazský uletěl 395km, Petr Havrlant 260km a Radek Vlček 171km.
Nejenom že se uskutečnilo tolik krásných přeletů, ale také se polétalo místně,  parašutisté uskutečnili spoustu seskoků a elementárka celý víkend létala na navijáku a učila se základům létání…
Krom létání oslavila Jana Kargerová  v sobotu 10.6. v prostorách Kartága své narozeniny. Prolízačka AN-2 dostala křídla a motor, bazén dostal nový nátěr a Petr Šmakal naštípal kupu dřeva.

jednotlivé přelety najdete na : http://www.onlinecontest.de/olcphp/2006/ausw_wertung.php?olc=olc-cs&spr=en&dclp=100bd6b15eec483ffb59fe27afab9d32

 
<< Začátek < Předchozí 11 Následující > Konec >>

Výsledky 241 - 250 z 250