Jak létají Škrabi a Stařa v USA Tisk
Tuesday, 10 July 2007

Ely, Nevada.
Naše oblíbené letiště se rozkládá ve White Pine county, ve východní části  Nevady.
Nadmořská výška letiště je 6259ft což je bez pár metrů 2000 metrů nad mořem.Celá oblast od Ely až po hranice kelly4nie a od Las Vegas na jihu až po hranice Idaha na severu se nazývá Great Basin.Celá Great Basin je pokryta svahy převážně od severu na jih orientovanými s výškou od 3000 do 4000 metrů. Na západ od Ely jsou místní „kozy“ vysoké téměř 3000 metrů, na východě „Kamenec“ také kolem 3000 a hned za Kamencem je „Mravenečník“ skoro 4000 metrů vysoký...

autor : Pavel (Škrabi) Škrabal

Pokračování článku naleznete v sekci Články

Juniorky Tisk
Tuesday, 10 July 2007

Plachtařského mistrovství české republiky juniorů (PMČRJ - http://www.juniorky.cz/), které se letos koná v Jindřichově Hradci od 8.7. do 21.7.2007, se z řad aeroklubu Šumperk účastní Radek Vlček s větroněm Jantar MB (startovní číslo BD), Radek Hýbl na větroni ASW-15 (startovní číslo R5) a jediná žena ve startovním poli Jitka Hromková, která létá na větroni VSO-10 (startovní číslo E7).

Přejeme jim, aby si v Jindřichově Hradci dobře za závodili a umístili se na těch nejlepších místech a hlavně, aby  všem závodníkům vyšlo počasí a nedošlo k žádnému leteckému i jinému incidentu.

Pavlína Horáčková na mistrovství světa žen Tisk
Thursday, 05 July 2007

Ve středu 4.7.2007 odjela plachtařka aeroklubu Šumperk Pavlína Horáčková na mistrovství světa žen, které se koná ve francouzském Romorantinu od 6.72007 do 22.7.2007 a kde bude reprezentovat jak aeroklub Šumperk, tak i českou republiku. Bude létat na větroni SZD-48.1 Jantar Standart a to v klubové třídě.
Stránky závodů naleznete na adrese :
Přejeme ji hodně štěstí!!!

I po závodech je na letišti živo Tisk
Monday, 18 June 2007

I po dvou závodech (JPJ a PMČR), které za poslední dva měsíce Aeroklub Šumperk uspořádal je na letišti živo a létá se. Přestože by se mohlo zdát, že budou členové AK po závodech vyčerpáni s jejich organizací, a kdy by si možná dali od letiště na chvíli pokoj, tak tomu tak není a na letišti je o víkendech živo a létá se. Létá se jak plachtařsky tak motorově a provádí se výsadky. Martin Pekař, Radek Vlček, Petr Havrlant, Radek Hýbl, Rostislav Šubert a Petr Koláček uskutečnili za poslední víkendy přelety. Elementárka pokračuje v létání výcvikové osnovy a létají sóla. O víkendu 9. a 10.6. se Zlín Z-43 pomalu nezastavil, jak prováděl vyhlídkové lety a v sobotu 16.6. se konala Kartágo párty při příležitosti úspěšně zvládnutých závodů, kde Martin (Marton) Ficnar a Jan (Chleba) Podhrázský poděkovali všem, kteří se podíleli na organizaci závodů.