Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIJarní pohár Jeseníků 2007 Tisk
Thursday, 03 May 2007

Jarní pohár Jeseníků 2007, který se v těchto dnech koná na letišti Šumperk je v plném proudu. Jedná se o plachtařské závody, které začali v sobotu 28.4. a trvají do 7.5. 2007. Vzhledem k příznivému počasí, které závodům přeje se k dnešnímu dni odletělo již pět letových disciplín, přičemž jedna nebyla platná. Po těchto pěti disciplínách je na prvním místě průběžného pořadí Jan Podhrazský ze Šumperka, následovaný Ivanem Novákem z Ústí nad Orlicí a na třetím místě se nachází Dana Nováková taktéž z Ústí nad Orlicí. Podrobnější dění o závodech s aktuálními informacemi o jednotlivých disciplínách, pořadí závodníků a  fotogalerii naleznete na stránkách Jarního poháru Jeseníků 2007 http://pohar2007.aeroklub-sumperk.cz/

 
Horečné přípravy na závody Tisk
Thursday, 26 April 2007

V těchto dnech vrcholí horečné přípravy na dvoje plachtařské závody, které se konají v následujících pěti týdnech na letišti Šumperk.
Již tuto sobotu 28.4. začíná třetí ročník Jarního Poháru Jeseníků(JPJ), kterého se účastní 39 pilotů. Závod na který se můžete přijít podívat a nebo sledovat dění na internetové adrese : http://pohar2007.aeroklub-sumperk.cz/ trvá do 7.5.2007.
O necelé dva týdny později po skončení JPJ začínají nejvrcholnější závody plachtění v ČR pro rok 2007. Plachtařské mistrovství České republiky 2007, které se koná v termínu od 20.5. do 2.6.2007. Těchto závodů se účastní bezmála šedesát pilotů ze třech zemí(Česká republika, Slovensko a Německo). Dění závodů můžete opět sledovat na internetových stránkách http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz/ a nebo se můžete přijít podívat přímo na letiště Šumperk, kde shlédnete velice atraktivní starty, dolety a přistání závodníků. Jste srdečně vítání!

 

 
Letová sezóna započala Tisk
Monday, 09 April 2007

Zima, která letos téměř nebyla a kdy se již v únoru létalo jak motorově, plachtařsky a konal se také para provoz, a v dalších týdnech se uskutečnilo několik provozů, tak v první dubnový velikonoční víkend se na plno „rozjela“ letová sezona pro rok 2007, kdy se létalo celý víkend motorově i plachtařsky. Nové elementární družstvo ve složení Kamil Sohr, Martin Hejný a Michal Piskovský, kteří již v neděli 1.4. absolvovali první lety, tento víkend létali po oba dva dny a zažili své první navijákové provozy. Tyto provozy vykonali také piloti, kteří se po sobotním jarním přezkoušení pustili do létání povinných úloh, které musejí absolvovat, aby mohli na přelety. Současně s navijákovým provozem se konal také aerovlekový provoz a díky termice, která se vyskytovala létali o tomto víkendu snad všechny větroně, které jsou na šumperském letišti.
Motoráři také nezaháleli a létali jak na letounu Z-43, Z-226 se kterým vlekali větroně, tak i na Z-142, na kterém Pavel Vlček v nedělní dopoledne předvedl své akrobatické umění ukázkou několika přemetů, souvratů, výkrutů a dalších akrobatických prvků.
Na závěr každého z dnů si členové sdělovali své dojmy  z jednotlivých letů u dobrého piva.

 

 
První provozy v roce 2007 Tisk
Saturday, 17 February 2007

Po nepříliš dlouhé a dalo by se říci že i žádné zimě se v sobotu 10.2. uskutečnil první plachtařský i motorový provoz v roce 2007 na letišti Šumperk.
Poté co se uskutečnilo v dopoledních hodinách zimní školení vytáhli motoráři  letouny a plachtaři větroně, aby mohli celí nedočkaví opět polétat a splnit si povinné lety, které musí mít odlétány  na začátku sezóny.
Motoráři uskutečnili několik okruhů a letů do prostoru a plachtaři vytáhli naviják. Noví piloti kluzáků, kteří na podzim roku 2006 složili pilotní zkoušky si zopakovali jak se řídí větroň a začali létat pokračovací výcvikovou osnovu.
O týden později v sobotu 17.2. se opět konal navijákový provoz, kdy se létali cvičné lety (okruhy = II/16, přistání do omezeného prostoru = II/17, tak i mimořádné případy II/18). Tendýž den zahájili sezónu také parašutisté, kdy provedli několik seskoků.
Doufejme, že už jaro brzy přijde a přinese s sebou počasí vhodné pro létání i seskoky.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 217 - 240 z 248