I po závodech je na letišti živo Tisk
Monday, 18 June 2007

I po dvou závodech (JPJ a PMČR), které za poslední dva měsíce Aeroklub Šumperk uspořádal je na letišti živo a létá se. Přestože by se mohlo zdát, že budou členové AK po závodech vyčerpáni s jejich organizací, a kdy by si možná dali od letiště na chvíli pokoj, tak tomu tak není a na letišti je o víkendech živo a létá se. Létá se jak plachtařsky tak motorově a provádí se výsadky. Martin Pekař, Radek Vlček, Petr Havrlant, Radek Hýbl, Rostislav Šubert a Petr Koláček uskutečnili za poslední víkendy přelety. Elementárka pokračuje v létání výcvikové osnovy a létají sóla. O víkendu 9. a 10.6. se Zlín Z-43 pomalu nezastavil, jak prováděl vyhlídkové lety a v sobotu 16.6. se konala Kartágo párty při příležitosti úspěšně zvládnutých závodů, kde Martin (Marton) Ficnar a Jan (Chleba) Podhrázský poděkovali všem, kteří se podíleli na organizaci závodů.

14.ročník plachtařského mistrovství České republiky (PMČR) ukončen Tisk
Tuesday, 05 June 2007

Po dvou týdnech závodů 14. plachtařského mistrovství České republiky, které se poprvé konalo na letišti Šumperk a zároveň bylo vůbec nejprestižnější svého druhu, které se za více jak šedesátiletou historii na letišti Šumperk konalo proběhlo v sobotu 2.6. 2007 slavnostní ukončení s vyhlášením vítězů (mistrů republiky), kterými se staly Roman Mraček v klubové třídě s celkovým počtem 5584 bodů a Tomáš Rendla  v kombinované třídě s celkovým počtem 5953 bodů.
Závody probíhaly na letišti od neděle 20.5. do soboty 2.6.2007 se ve složitých meteorologických podmínkách povedlo v klubové třídě uletět 7. platných disciplín a v kombinované třídě 9. platných disciplín. Závodníci  bojovali jako lvi, i když vítěz může být vždy jen jeden - ale soutěžní dny byly zážitkem pro všechny, kdo PMČR sledovali a fandili svým favoritům bez ohledu na příčku ve výsledkové listině.
PMČR je ukončeno a nezbývá nic jiného než se těšit na další podobnou soutěž, kterou snad bude Aeroklub Šumperk v brzké době pořádat.

14. ročník plachtařského mistrovství České republiky Tisk
Wednesday, 23 May 2007

Od neděle 20.5.2007 pořádáme na našem letišti 14. plachtařské mistrovství České republiky (PMČR). Toto mistrovství potrvá do 2.6.2007. Jedná se o nejprestižnější plachtařské závody, které se konají na území naší republiky v roce 2007 a zároveň nejprestižnějšími, které se zatím v historii aeroklubu Šumperk kdy uskutečnily. Jsme velmi poctěni tím, že se může toto mistrovství na našem letišti konat a snažíme se, aby byly závody úspěšné a závodníci byli spokojeni. K současnému dni se odlétaly tři platné disciplíny, po kterých je na čelním místě v klubové třídě  Ivan Harašta z Karlových Varů s celkovým počtem 1448 bodů a ve třídě kombi se po třech disciplínách drží na prvním místě „český Top Gun“ Jaroslav Tomaňa (vojenský pilot moderního stíhacího letounu JAS-39 Gripen) s celkovým počtem 2266 bodů.
Přesto že osazenstvo letiště je vytíženo organizací PMČR, absolvovali v neděli 20.5. členové letošní plachtařské elementárky (Kamil Sohr, Michal Piskovský a Martin Hejný)  svá první sóla pod vedením instruktorů Jana Vlčka a Rostislava Šuberta. Do dalších letů jim přejeme stejný počet startů jako přistáni.

Plachtařské mistrovství České republiky 2007 Tisk
Saturday, 19 May 2007

V neděli 20. května v ranních hodinách začíná na letišti Šumperk Plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) 2007. Jedná se o nejprestižnější plachtařské závody, které se letos v České republice pořádají. Těchto závodů se účastní 47 nejlepších plachtařů z České republiky a pozvaní závodníci ze Slovenska a Německa o celkovém počtu 58 závodníků. Závody se konají ve dvou třídách kluzáků (club, kombi).
PMČR trvá v termínu od 20.5. do 2.6.2007. V průběhu těchto dvou týdnů se v případě přijatelného počasí létají bodově ohodnocené disciplíny, při kterých má závodník za úkol obletět co nejrychleji stanovenou trať. Na každý letový den připadá jedna letová disciplína a body se za jednotlivé dny sčítají, pak na konci mistrovství je vyhlášen mistr republiky pro danou třídu.
Přijďte se k nám podívat na atraktivní starty a přílety, které můžete v průběhu letové disciplíny spatřit!

Jste srdečně vítáni :-) !

...a nebo můžete sledovat dění na závodech na internetových stránkách http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz/