Tisícovka Tisk
Pátek, 18 září 2009
Na pátek 17.7.2009 vypadala předpověď pro Great Basin velice dobře. Předchozí dva dny středa a čtvrtek bylo plachtařské počasí dobré a mělo kulminovat právě v pátek. Ve středu jsem se vydal na první let z Lakem a i když jsem tam celý let zápasil z klapkama a všema novýma ovladačema oproti Cirrusu tak jsem nějak doletěl nakonec deklarovaných 800 km. Další den jsem se vydal zkusit FAI trojúhelník 750 km a zhruba půl tratě vše šlo velmi dobře, ale na západě severně od letiště Warm Spring byla oblast bez mraků kde jsem se dostal hodně nízko, musel vypustit vodu a strávil jsem asi hodinu na pulmetříkách. I když na přeletu strašně nerad vzdám úlohu tak tentokrat počasí jako ve středu vypadalo lépe, po svazích severně a jižně od Ely a tak jsem nechtěl riskovat přistání někde v terénu a ztratit následující den.

Pokračování článku naleznete v sekci Články

Věřte nebo nevěřte Tisk
Neděle, 13 září 2009
Active Imageale je to tak! Pátého září 2009 přesně před dvanáctou hodinou popřál v „dědkovně“  předseda aeroklubu Pavel Kundrata Bořivoji SOURALOVI k neuvěřitelným osmdesátým narozeninám. Současně mu předal dárek a pamětní list. Ostatní přítomní aeroklubáci se přidali.
Pro ty, kteří se nezúčastnili dodávám, že v balíčku byly různé dobroty a také pracovní rukavice, které Boříka zjevně potěšily nejvíc.
Fenka Bobina posedávala skromně přede dveřmi a jen málokdo věděl, že právě před deseti lety – na oslavě Boříkových sedmdesátin, se jako štěně objevila u Okálu a už na letišti zůstala.
Něco málo fotek je v galerii. Pokud se v nich někdo z přítomných nenajde, není to naschvál nýbrž proto, že pro slzy dojetí jsem nemohl pořádně zaostřit.

Vlaďa Hurdálek

... další svatba Tisk
Středa, 26 srpen 2009
V sobotu 22.8.2009 na zámku v Přerově byli oddání Magdaléna Mlíčková a Martin Zedek.
Do jejich solečného života přejeme hodně úspěchů, štěstí, zdraví, lásky a dost potomků, kteří budou také členy AK Šumperk.

Svatba Libora a Katky Tisk
Středa, 12 srpen 2009