Nechte maličkých přijíti ke mně... Tisk
Středa, 12 srpen 2009

… aneb třicet dětí na nebi

Spatřit na našem letišti děti není nic pozoruhodného. Díky vzájemné duchovní spřízněnosti aeroklubové chasy, se zde děti plodijó, následně vozijó, lezó, batolijó a později i chodijó, v Kunovicích jsem se setkal s pojmem „lécó“ = běhají.

Pokračování článku naleznete v sekci Články.

Závody Tisk
Pondělí, 27 červenec 2009
V těchto dnech reprezentuje Pavlína Horáčková Českou republiku a Aeroklub Šumperk na plachtařském mistrovství světa žen, které se koná v maďarském Szegedu. Mistrovství světa se koná od 26.7. do 8.8.2009. Českou republiku reprezentuje ve třech letových třídách 8 žen z celkového počtu 49 účastnic. Pavlína Horáčková létá v klubové třídě na větroni Std. Cirrus.

Plachtařského mistrovství regionů, které se koná ve Vysokém Mýtě, se z řad Aeroklubu Šumperk účastní Radek Hýbl s větroněm ASW-15, Petr Koláček s větroněm Jantar MB, Martin Ficnar s větroněm VSO-10 a Marek Blaťák létá na větroni ASW-19. Všichni létají v klubové třídě. Závody jsou v termínu 26.7.-7.8.2009.

Ranského poháru 2009 se účastní Šárka Lochová a Jaroslav Vlk, kteří létají na větroních VSO-10. Pohár se létá v Rané u Loun od 25.7. do 1.8.2009.

Všem účastníkům těchto závodů přejeme pěkné počasí, mnoho letových zážitků, co nejlepší umístění a šťastný návrat domů.

1000 km plachtařský přelet Tisk
Sobota, 18 červenec 2009

Active ImageV pátek 17.7.2009 se Pavlovi Škrabalovi, jakožto prvnímu členovi Aeroklubu Šumperk, podařilo uletět deklarovaný přelet 1.000 km na kluzáku LAK-12. Jednalo se o let přes 3 otočné body o celkové vzdálenosti 1015,2 km s dosaženou průměrnou rychlostí neuvěřitelných 134,6 km/h! Podrobnosti o letu můžete získat na stránkách CPS-online. Tímto letem postoupil Pavel Škrabal na průběžné první místo v rámci celo-republikové soutěže CPS 2009.

Pavel Škrabal spolu s dalším členem Aeroklubu Šumperk Dušanem Zerzáněm dlouhodobě létají v USA na letišti Ely v Nevadě. O létání v tomto "plachtařském ráji" si můžete přečíst dříve publikovaný článek "Jak letají Škrabi a Stařa v USA" na našich stránkách.

Sólo Tisk
Pátek, 10 červenec 2009
V neděli 5.7.2009 v odpoledních hodinách si svůj první samostatný let ve větroni mohl dopřát Jan Pokluda, člen letošního elementárního družstva. Pod dohledem přezkušujícího Karla Kolomazníka vykonal svůj první samostatný let na navijáku a následně i z aerovleku. Po ukončení samostatných letů čekal na Honzu ještě jeden let a nebo spíše vhození do bazénu. Tento neodmyslitelný rituál patří k prvním samostatným letům v životě.
Tentýž den se úspěšně přeškolil na ASW-15 Kamil Sohr.
V sobotu 4.7. proběhly první starty na podzim zakoupeného větroně L-23 Super Blaník, který se vrátil z technické prohlídky. Na L-23 se již přeškolili a nebo zahájili přeškolování Jiří Kočí, Vojmír Piskovský, Karel Kolomazník, Miroslav Zajíc, Petr Kundrata, Pavel Kundrata, Pavel Vlček, Jan Vlček, Jan Merta, Martin Zedek a Lubomír Zácha.
Na motorový letoun Z-142 se přeškolil Petr Pospíšil.