Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIPozitivní emoční bilance... Tisk
Pátek, 10 červenec 2009
… je prožívání stavu uspokojení individuálních citových potřeb v přítomnosti a optimistického očekávání do budoucna. (prof. PhDr. Rudolf Kohoutek, CSc.)

Posledně jsem sice (nezávazně) sliboval psát o něčem jiném ale člověk míní …
Po prvním červencovém víkendu jsem  totiž nabit samými kladnými dojmy a tak to ze mě musí ven: Posuďte sami:
- CESSNA dvěstěsedmička „Oskar Kilo - Alfa Alfa Juliett“  pro sedm parašutistů s pilotem Jirkou MUŽÍKEM.     Pohlédněte do galerie:  Není to paráda?
- Tandempiloti Pavel KARGER + Slávek ZBRÁNEK  způsobili radost třinácti pasažérům a ukázali, že snadné je nejen létat, ale i padat.  Jednoznačně palec nahoru !
- 16 vzletů a já osobně 9 seskoků, z toho dvakrát ze třech a půl kilometru = adrenalin jaxviňa a endorfiny nádavkem.
- Žádné modré majáky, žádná siréna, žádná gypsová obuv, ani ten pitomý záložní padák se na nebi neobjevil. Na jednu stranu     nuda ale jinak je to prý v pořádku, píši tedy plus.
- Manželce Nadě se vrátila ztracená NOKIA 2760 = téměř tři tisícovky v kapse = euforie.
- Jana skočila třítisící seskok: SKVĚLÉ !
- V kanceláři jsem zahlídnul nějakou nepříliš zasmušilou plachtařskou komisi, prý se ale nikomu nic nestalo a to je taky důvod k radosti.
- V „dědkovně“ byly zadarmo k mání  nanuky. V době hospodářské krize = intenzivní pocit štěstí !
- Zápis č.5 z květnové Rady: Elektrifikace železnice kolem letiště se plánuje až po roce 2016.  Při sestupu od Rapotína mám ve svém mladistvém věku klídek až do sedmdesátky.
 

No neříkal jsem to? Jen samé pozitivní dojmy.  A to nemluvím o té sobotní bečce Holby !

O fotky v galerii Pozitivní emoční bilance... se přičinili: Pavlík Karger – č.10 až 17  &  Vlaďa Hurdálek  - ty ostatní.

Příště nejspíš zase něco napíšu, ale „na tuty“ neslibuju nic. Kutání v archivu však rozhodně přesunu na zimu.  Léto překypuje dynamikou a děním. A kdyby se nic nedělo, tak by nebyly dějiny (a venkoncem ani archívy).

HOWGH
Hur

 
Koťata Tisk
Úterý, 07 červenec 2009
Active Image
Aeroklub Šumperk věnuje do dobrých rukou dvě krásná mourovatá koťata.

Zájemci o koťata mohou volat na tel.: 777 993 560 p. Šubert

 
Mezinárodní nebe nad Šumperkem Tisk
Středa, 01 červenec 2009
Active ImageŠumperské letiště opět přivítalo piloty ze zahraničí. Prázdninové létání pilotů kluzáků z Dánska, Švýcarska a Německa má již několikaletou tradici.
Prvními letošními hosty jsou němečtí piloti, kteří již druhým týdnem trénují hlavně výcvikové a termické lety. Současné nevlídné počasí nevhodné pro delší přelety jim však zřejmě neumožňuje příliš využít výkonný dvoumístný větroň Duo Discus, který si sebou přivezli.
V průběhu července a začátkem srpna stráví několik dnů na našem letišti rovněž piloti z Dánska a ze Švýcarska, kteří již několik let oceňují krásu létání nad Jeseníky.

V posledních třech týdnech probíhaly natěračské práce konstrukce "plachtařského" hangáru.


Kamil Sohr se přeškolil na dvoumístný větroň SF-34 a zahájil přeškolení na ASW-15.

Pavel Škrabal a Dušan Žerzáň, kteří létají již několik let v americkém státu Nevada u městečka Ely  již také létají. Snad se jim podaří využít výborné nevadské podnebí pro uletění přeletů na vzdálenost 750 a více kilometrů...


 
Tandemový seskok Tisk
Úterý, 16 červen 2009
V LEDNU A VE SKLEPĚ U SKLÉNKY BY KAŽDÝ SKÁKAL O DUŠU !
(Jakmile však rozkvetou pampelišky, jdou předsevzetí do háje)
 

S touhle léty ověřenou zkušeností jsem se o letošní zimě v Mikulově s obavami svěřil Jitce Švecové, která na internetu získala informaci, že se v Šumperku provozují tandemové seskoky. Tvrdila totiž, že ona a další tři lidé „by měli zájem“.  Stručně jsem jí odpověděl na otázky CO?, KDE?, KDY?, KDO?, JAK?, ČÍM? a věnoval se chutím předloňské sklizně z Mikulovské vinařské podoblasti. Když mi ale počátkem března došel mejl se čtyřmi jmény, řekl jsem o tom raději tandempilotovi Pavlu Kargerovi ze sousedního  Nového Malína.  Nakonec to dopadlo jako v Poláčkově románu: Zájemců bylo pět.
Nebyli ale jediní, takže o prvním červnovém víkendu tandempiloti Pavel KARGER a Slávek ZBRÁNEK splnili sen dvacítce tandemových pasažérů všemožného věku i hmotnosti.
Ani sportovci nepřišli zkrátka, piloti letounu An-2 Tomáš TREFIL a Radoslav PAPŠO vysazovali z výšek i „nížek“, řídící seskoků Jana Kargerová i její vnučka Veronika měly situaci pevně v rukou, baliči padáků i kameramani fungovali stoprocentně a nálada na palubě i v podpalubí byla vynikající. Jitka Töglová připravila oběd s láskou – pochutnali si úplně všichni. Šťastné tváře pasažérů i spokojený úsměv pana inspektora mají jednoznačnou vypovídací hodnotu.
Parašutistický provoz, pěkný den, letištní prostředí, netradiční zážitky a možnost občerstvení pro děti i dospělé  jsou pro pasažéry, Šumperáky i turisty spolehlivým lákadlem, které  nezklame.

O snímky se přičinili: FOX – v galerii Tandemový seskok;  Švecová-Mikuš-Studýnková z Mikulova & Hurdálek – v galerii Fotky k blogu
Příště nejspíš napíšu o výsadkových veteránech nebo vykutám nějakou pamětihodnost z aeroklubového archivu.

HOWGH
Hur

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 121 - 144 z 215