ASW 15 Tisk
Pondělí, 08 červen 2009

Bezmotorový odbor aeroklubu Šumperk zakoupil v sobotu 6.6.2009 od německého vlastníka z Norimberku větroň ASW-15B. Tento větroň byl vyroben v roce 1972 pod sériovým číslem 15254. Má nalétáno 3521 hodin při 1523 startech. Tento „nový“ přírůstek bude sloužit šumperským plachtařům pro výkonné a soutěžní plachtění.
Doufáme, že se všechny nezbytné administrativní záležitosti povede vyřídit co nejdříve a  nová ASW-15B bude na šumperském nebi létat již v brzké době. Stejně tak by se měl již brzy na šumperském nebi objevit L-23 Super Blaník, o kterém jsme informovali na podzim. Jeho schválení do letového provozu muselo projít nezbytnou technickou revizí a úředním schválením.

PMČR 2009 a PMSR 2009 Tisk
Pondělí, 25 květen 2009
Na slovenském letišti Partizánske se od 24.května do 5.června koná první otevřené Mistrovství České a Slovenské republiky v bezmotorovém létání. Tohoto mistrovství se z řad aeroklubu Šumperk účastní Radek Vlček, Pavlína Horáčková a Petr Havrlant. Všichni tři létají v klubové třídě. Držíme jim palce a doufáme, že se jim povede mezi velkou konkurencí vybojovat ta nejlepší místa.
Webové stránky závodů zde.

Jarní pohár Jeseníků ukončen Tisk
Úterý, 12 květen 2009

V neděli 10.května se konalo slavnostní zakončení plachtařských závodů Jarního poháru Jeseníků. V průběhu devíti dnů, na které byli závody naplánovány se za nepříliš přívětivého počasí povedli uletět čtyři platné disciplíny, po kterých se na stupně vítězů dostali:

Klubová třída:
1. Michal Lešinger z Moravské Třebové – 2255 bodů
2. Martin Horáček ze Dvůr Králové n.L. – 2036 bodů
3. Pavel Řeřicha z Moravské Třebové – 2025 bodů

Kombi třída:
1. Petr Vodička z Jaroměře – 2615 bodů
2. Zdeněk Borůvka z Jičína – 2378 bodů
3. Robert Šima z Jičína – 2308 bodů

Vítězové obou tříd obdrželi putovní pohár, ze kterého se mohou těšit do dalšího, již šestého Jarního poháru Jeseníků, které se bude konat opět za rok začátkem května.
Poděkování patří všem organizátorům, pomocníkům, závodníkům, rodinným příslušníkům a vůbec všem, kteří se podíleli na úspěšném a bezproblémovém průběhu závodů.

Jarní pohár Jeseníků - JPJ Tisk
Pondělí, 04 květen 2009
V pátek 1.května odstartoval pátý ročník plachtařských závodů JPJ, který se koná již tradičně začátkem května na šumperském letišti. Závodů se účastní padesát sedm závodníků z dvaceti tří aeroklubů z celé České republiky, kteří létají ve dvou třídách. Po dvou platných disciplínách vede v klubové třídě Michal Lešinger z Moravské Třebové a ve třídě kombi Petr Vodička z Jaroměře. Do konce závodů, který je 9.května, zbývá ještě pár dní a doufáme, že závodům bude přát počasí a povede se uletět co nejvíce disciplín.