50 let od tragické nehody členů Aeroklubu Šumperk Tisk
Tuesday, 19 September 2017

Dne 19.9.2017 uplynulo 50 let od tragické nehody členů Aeroklubu Šumperk, kdy došlo k havárii letadla L-40 Meta Sokol v oblasti Červenohorského sedla. V troskách letounu zahynuli pilot m.s. Bohumil Lanta, parašutista m.s. Oldřich Paprskář, na následky zranění následně dcera Paprskáře. Havárii přežila manželka Oldřicha Paprskáře s druhou dcerou.Vzpomeňme na bývalé členy aeroklubu a dceru Oldy Paprskáře.

Ing. Antonín Sohr

Omluva Tisk
Thursday, 14 September 2017

Rádi by jsme se tímto omluvili všem příznivcům aeroklubu Šumperk, kteří navštěvují naše webové stránky za neaktuální informace a v některých případech již neplatné části.
Tuto skutečnost by jsme proto rádi napravili a do budoucna se budeme opět snažit, aby byly na stránkách novější informace.

Proto také přikládáme v odkaze článek Ondry Kövera o cyklovýletu, který se uskutečnil v srpnu tohoto roku.

Jarní pohár Jeseníků 2017 Tisk
Tuesday, 04 April 2017

29.dubna 2017 bude zahájen již třináctý ročník plachtařských závodů Jarního poháru Jeseníků. Šumperské letiště, které je již tradičním pořadatelem plachtařských závodů přivítá téměř sedmdesát závodníků a to jak v české republiky, tak i ze zahraničí.

Na oficiálních stránkách závodů můžete sledovat aktuální dění na  závodech a nebo můžete zavítat přímo na naše letiště a sledovat závody osobně.

Drakiáda 2016 Tisk
Friday, 23 September 2016