Sólo Tisk
Wednesday, 02 July 2014

V neděli 29.6.2014 jako první z letošního elementárního družstva absolvoval svůj první samostatný let Roman Kopp a to na loni pořízeném výcvikovém větroni Bergfalke III.

Instruktoři stejně jako ostatní členové AK přejí Romanovi hodně úspěchů do dalšího létání a pevně doufají, že brzy absolvují samostatný let i další členové elementárního družstva pro rok 2014.

Cvičení armády České republiky Tisk
Wednesday, 14 May 2014
Od úterý 13.května do soboty 17.květná probíhá na šumperském letišti již každoroční  vojenské cvičení výsadkářů armády České republiky a s tím také související provoz vojenského vrtulníku Mi 171Š.

Návštěvníci letiště mohou spatři jak atraktivní lety vrtulníku, tak samotný výcvik parašutistů.

Jarní pohár Jeseníků 2014 Tisk
Wednesday, 23 April 2014

V období od 1.května do 10.května se koná na šumperském letišti již 10.ročník Jarního poháru Jeseníků.
Při plachtařských závodech, které se stali v jarním období již tradičními se na šumperské obloze slétne bezmála pět desítek větroňů, jejichž posádky jsou z celé České republiky. Tyto posádky budou zápolit ve dvou závodních třídách (klub a kombi).

Návštěvníci, kteří zavítají na šumperské letiště budou moci sledovat hromadné vzlety a také atraktivní dolety závodníků.

Jste srdečně vítáni!

Aktuální dění závodů můžete sledovat na oficiálních webových stránkách:

Členská schůze Aeroklubu Tisk
Saturday, 15 February 2014

V sobotu 15.3.2014 se koná výroční Členská schůze Aeroklubu Šumperk.
Schůze se uskuteční v konferečním sále v budově Zemědělské agentury na ulici Nemocniční 1852/53 v Šumperku (stejné místo, jako v minulých letech). Začátek schůze v 9:00.

Účast členů aeroklubu nutná!