Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIAeroklub Šumperk létá v USA Tisk
Friday, 11 July 2008

Uprostřed nehostinné nevadské pouště u městečka Ely létají na větroních již několikátým rokem naši kamarádi z aeroklubu Pavel Škrabal a Dušan Zerzáň. Toto místo je jako stvořené pro plachtění. Hornatý terén, který se střídá s udolím, velké denní a noční teplotní rozdíly poskytují ideální podmínky pro vznik termické činnosti, ve které se dá uletět více než tisícikilometrový přelet. Proto do těchto míst začíná v posledních letech přijíždět čím dál více plachtařů, aby mohli využít snad nejlepší plachtařské podmínky na světě.
Pavel Škrabal, který od letošní sezóny vlastní vetroň Cirrus Standart a Dušan Zerzáň se svým větroněm ASW-15 začali letos létat od poloviny června. Celé léto se pak chystají podávat co nejlepší plachtařské výkony, které jim jejich větroně a nevadské klima umožní. Jejich výkony přijel podpořit Rostislav Šubert z aeroklubu Šumperk. Ten se brzy pokusí využít termických podmínek pro uletění nějakého přeletu. Výkony, které mají tito piloti již za s sebou a výkony, které se jim teprve podaří odletět, můžete sledovat na webových stránkách www.cpska.cz
Fotografie z Ely naleznete v sekci fotogalerie na těchto webových stránkách.

 
Smutná zpráva Tisk
Sunday, 29 June 2008
Aeroklub Šumperk oznamuje smutnou zprávu, že v neděli 29.6.2008 nás navždy opustil dlouholetý člen Aeroklubu Šumperk a bývalý předseda Pavel Karger. Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 3.července 2008 ve 14:00 v obřadní síni krematoria v Šumperku.
 
Tandemový víkend Tisk
Thursday, 05 June 2008

Ve dnech 30.5.-1.6. se na našem letišti uskutečnily první tandemové seskoky v tomto roce. Výsadky byly prováděny z letounu AN-2 „Andula“ z výšky 3000-3500 metrů. Za tyto tři dny se uskutečnilo 21 startů, při kterých si svůj adrenalinový zážitek v podobě tandemového seskoku vychutnalo 52 pasažérů.
Všem k prvnímu seskoku gratulujeme!
Jelikož se tandemové seskoky poslední dobou těší velké oblibě, jsou další seskoky plánovány na 28. a 29.6. opět na letišti v Šumperku.V neděli 1.6. se přeškolili na větroň VSO-10 "Vosu" Martin Hejný a Kamil Sohr. K získání nového typu blahopřejeme a zároveň přejeme co nejvíce nalétaných hodin na tomto větroni.

 
Plachtařské mistrovství České republiky 2008 Tisk
Sunday, 25 May 2008


Plachtařského mistrovství České republiky 2008 jehož patnáctý ročník se koná od 25.května  do 6.června.2008 na letišti u Moravské Třebové se z řad aeroklubu Šumperk účastní Jan (Chleba) Podhrázský a Martin (Marton) Ficnar. Oba létají v klubové třídě.
Aktuální dění na závodech můžete sledovat na oficiálních stránkách plachtařského mistrovství http://www.gliding.cz/souteze/2008/pmcr/

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 192 z 240