Jarní pohár Jeseníků ukončen Tisk
Tuesday, 12 May 2009

V neděli 10.května se konalo slavnostní zakončení plachtařských závodů Jarního poháru Jeseníků. V průběhu devíti dnů, na které byli závody naplánovány se za nepříliš přívětivého počasí povedli uletět čtyři platné disciplíny, po kterých se na stupně vítězů dostali:

Klubová třída:
1. Michal Lešinger z Moravské Třebové – 2255 bodů
2. Martin Horáček ze Dvůr Králové n.L. – 2036 bodů
3. Pavel Řeřicha z Moravské Třebové – 2025 bodů

Kombi třída:
1. Petr Vodička z Jaroměře – 2615 bodů
2. Zdeněk Borůvka z Jičína – 2378 bodů
3. Robert Šima z Jičína – 2308 bodů

Vítězové obou tříd obdrželi putovní pohár, ze kterého se mohou těšit do dalšího, již šestého Jarního poháru Jeseníků, které se bude konat opět za rok začátkem května.
Poděkování patří všem organizátorům, pomocníkům, závodníkům, rodinným příslušníkům a vůbec všem, kteří se podíleli na úspěšném a bezproblémovém průběhu závodů.

Jarní pohár Jeseníků - JPJ Tisk
Monday, 04 May 2009
V pátek 1.května odstartoval pátý ročník plachtařských závodů JPJ, který se koná již tradičně začátkem května na šumperském letišti. Závodů se účastní padesát sedm závodníků z dvaceti tří aeroklubů z celé České republiky, kteří létají ve dvou třídách. Po dvou platných disciplínách vede v klubové třídě Michal Lešinger z Moravské Třebové a ve třídě kombi Petr Vodička z Jaroměře. Do konce závodů, který je 9.května, zbývá ještě pár dní a doufáme, že závodům bude přát počasí a povede se uletět co nejvíce disciplín.

Jarní pohár Jeseníků již za pár dní Tisk
Monday, 27 April 2009
V těchto dnech vrcholí přípravy na plachtařské závody Jarního poháru Jeseníků (JPJ), které začnou 1.května. Jedná se již o pátý ročník JPJ a tyto závody si získávají stále na popularitě. O tom také svědčí velký zájem závodníků (64), kteří budou létat ve dvou třídách klub (49 závodníků) a kombi (15 závodníků). Závody potrvají do 9.května a přejeme všech zúčastněným i hostům, kteří se přijdou na závody podívat, aby jim přálo počasí a byli maximálně spokojeni.
Webové stránky závodů zde.

Začátek letové sezóny Tisk
Friday, 10 April 2009

Počátkem dubna a téměř letního počasí, které vystřídalo zimu, se naplno rozeběhla nová letová sezóna pro rok 2009. Parašutisté provádějí výsadky a přitahují pozornost lidí, kteří jedou kolem letiště, plachtaři uskutečňují povinné navijákové starty před lety do termiky a také již uletěli první lety na vzdálenost do soutěže CPS (Radek Hýbl – 250km a Marek Blaťák – 300km) a motoráři začínají poletovat v okolí letiště, Jeseníků a provádějí lety pro veřejnost. S příchodem jara se také provádí údržba travnatých vzletových, přistávacích, pojezdových a odstavných ploch pomocí kultivátoru, jenž provádějí zejména Josef Paszyna a Rudolf Balcárek.
Instruktoři Jan Vlček a Rostislav Šubert začínají školit nové zájemce o výcvik na kluzáku, kterými jsou Eva Stehlíková, Jan Pokluda a Miroslav Kolínek.
S blížícími se závody JPJ se také konají nezbytné přípravy.
V následujících jarních a letních měsících bude na letišti živo a nebe nad Šumperkem budou využívat kluzáky, letouny a parašutisté.