Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIPlachtařské mistrovství České republiky juniorů a akademiků Tisk
Thursday, 17 July 2008
16. ročník plachtařského mistrovství České republiky juniorů a akademiků se koná ve Dvoře Králové. Za náš aeroklub se ho účastní Radek Vlček. Radek bude létat na větroni SZD-48 "Jantar" a náš aeroklub bude reprezentovat jako akademik.
Aktuální dění na závodech můžete sledovat na webových stránkách
http://www.gliding.cz/souteze/2008/pmcr_j/

Tento víkend na letiště přijeli také naši přátelé se Švýcarska. Jako každý rok se zdrží několik týdnů.
Přátelům ze Švýcarska, Radkovi Vlčkovi a také všem závodníkům přejeme dobré počasí.

 
Aeroklub Šumperk létá v USA Tisk
Friday, 11 July 2008

Uprostřed nehostinné nevadské pouště u městečka Ely létají na větroních již několikátým rokem naši kamarádi z aeroklubu Pavel Škrabal a Dušan Zerzáň. Toto místo je jako stvořené pro plachtění. Hornatý terén, který se střídá s udolím, velké denní a noční teplotní rozdíly poskytují ideální podmínky pro vznik termické činnosti, ve které se dá uletět více než tisícikilometrový přelet. Proto do těchto míst začíná v posledních letech přijíždět čím dál více plachtařů, aby mohli využít snad nejlepší plachtařské podmínky na světě.
Pavel Škrabal, který od letošní sezóny vlastní vetroň Cirrus Standart a Dušan Zerzáň se svým větroněm ASW-15 začali letos létat od poloviny června. Celé léto se pak chystají podávat co nejlepší plachtařské výkony, které jim jejich větroně a nevadské klima umožní. Jejich výkony přijel podpořit Rostislav Šubert z aeroklubu Šumperk. Ten se brzy pokusí využít termických podmínek pro uletění nějakého přeletu. Výkony, které mají tito piloti již za s sebou a výkony, které se jim teprve podaří odletět, můžete sledovat na webových stránkách www.cpska.cz
Fotografie z Ely naleznete v sekci fotogalerie na těchto webových stránkách.

 
Smutná zpráva Tisk
Sunday, 29 June 2008
Aeroklub Šumperk oznamuje smutnou zprávu, že v neděli 29.6.2008 nás navždy opustil dlouholetý člen Aeroklubu Šumperk a bývalý předseda Pavel Karger. Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 3.července 2008 ve 14:00 v obřadní síni krematoria v Šumperku.
 
Tandemový víkend Tisk
Thursday, 05 June 2008

Ve dnech 30.5.-1.6. se na našem letišti uskutečnily první tandemové seskoky v tomto roce. Výsadky byly prováděny z letounu AN-2 „Andula“ z výšky 3000-3500 metrů. Za tyto tři dny se uskutečnilo 21 startů, při kterých si svůj adrenalinový zážitek v podobě tandemového seskoku vychutnalo 52 pasažérů.
Všem k prvnímu seskoku gratulujeme!
Jelikož se tandemové seskoky poslední dobou těší velké oblibě, jsou další seskoky plánovány na 28. a 29.6. opět na letišti v Šumperku.V neděli 1.6. se přeškolili na větroň VSO-10 "Vosu" Martin Hejný a Kamil Sohr. K získání nového typu blahopřejeme a zároveň přejeme co nejvíce nalétaných hodin na tomto větroni.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 192 z 241