Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDISvatba Tisk
Wednesday, 03 September 2008 
Plachtařské mistrovství regionů České republiky Tisk
Thursday, 31 July 2008


Členové našeho aeroklubu Pavlína Horáčková, Petr Havrlant, Petr Koláček a Marek Blaťák se účastní plachtařského mistrovství regionů, které se koná od 26.7. do 9.8.2008 ve Zbraslavicích.
 

Minulý týden skončilo mistrovství České republiky juniorů a akademiků, kde Radek Vlček vybojoval v celkovém hodnocení skvělé druhé místo.
Několik dnů po skončení závodů se Radkovi podařilo uletět svůj první pětisetkilometrový přelet. První body do CPS a další úspěch v letecké kariéřě si na své konto může připsat Martin Hejný. Ten uletěl svoji první "padesátku".

Blahopřejeme a závodníkům do Zbraslavic držíme palce!
 
Plachtařské mistrovství České republiky juniorů a akademiků Tisk
Thursday, 17 July 2008
16. ročník plachtařského mistrovství České republiky juniorů a akademiků se koná ve Dvoře Králové. Za náš aeroklub se ho účastní Radek Vlček. Radek bude létat na větroni SZD-48 "Jantar" a náš aeroklub bude reprezentovat jako akademik.
Aktuální dění na závodech můžete sledovat na webových stránkách
http://www.gliding.cz/souteze/2008/pmcr_j/

Tento víkend na letiště přijeli také naši přátelé se Švýcarska. Jako každý rok se zdrží několik týdnů.
Přátelům ze Švýcarska, Radkovi Vlčkovi a také všem závodníkům přejeme dobré počasí.

 
Aeroklub Šumperk létá v USA Tisk
Friday, 11 July 2008

Uprostřed nehostinné nevadské pouště u městečka Ely létají na větroních již několikátým rokem naši kamarádi z aeroklubu Pavel Škrabal a Dušan Zerzáň. Toto místo je jako stvořené pro plachtění. Hornatý terén, který se střídá s udolím, velké denní a noční teplotní rozdíly poskytují ideální podmínky pro vznik termické činnosti, ve které se dá uletět více než tisícikilometrový přelet. Proto do těchto míst začíná v posledních letech přijíždět čím dál více plachtařů, aby mohli využít snad nejlepší plachtařské podmínky na světě.
Pavel Škrabal, který od letošní sezóny vlastní vetroň Cirrus Standart a Dušan Zerzáň se svým větroněm ASW-15 začali letos létat od poloviny června. Celé léto se pak chystají podávat co nejlepší plachtařské výkony, které jim jejich větroně a nevadské klima umožní. Jejich výkony přijel podpořit Rostislav Šubert z aeroklubu Šumperk. Ten se brzy pokusí využít termických podmínek pro uletění nějakého přeletu. Výkony, které mají tito piloti již za s sebou a výkony, které se jim teprve podaří odletět, můžete sledovat na webových stránkách www.cpska.cz
Fotografie z Ely naleznete v sekci fotogalerie na těchto webových stránkách.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 192 z 243