1000 km plachtařský přelet Tisk
Saturday, 18 July 2009

Active ImageV pátek 17.7.2009 se Pavlovi Škrabalovi, jakožto prvnímu členovi Aeroklubu Šumperk, podařilo uletět deklarovaný přelet 1.000 km na kluzáku LAK-12. Jednalo se o let přes 3 otočné body o celkové vzdálenosti 1015,2 km s dosaženou průměrnou rychlostí neuvěřitelných 134,6 km/h! Podrobnosti o letu můžete získat na stránkách CPS-online. Tímto letem postoupil Pavel Škrabal na průběžné první místo v rámci celo-republikové soutěže CPS 2009.

Pavel Škrabal spolu s dalším členem Aeroklubu Šumperk Dušanem Zerzáněm dlouhodobě létají v USA na letišti Ely v Nevadě. O létání v tomto "plachtařském ráji" si můžete přečíst dříve publikovaný článek "Jak letají Škrabi a Stařa v USA" na našich stránkách.

Sólo Tisk
Friday, 10 July 2009
V neděli 5.7.2009 v odpoledních hodinách si svůj první samostatný let ve větroni mohl dopřát Jan Pokluda, člen letošního elementárního družstva. Pod dohledem přezkušujícího Karla Kolomazníka vykonal svůj první samostatný let na navijáku a následně i z aerovleku. Po ukončení samostatných letů čekal na Honzu ještě jeden let a nebo spíše vhození do bazénu. Tento neodmyslitelný rituál patří k prvním samostatným letům v životě.
Tentýž den se úspěšně přeškolil na ASW-15 Kamil Sohr.
V sobotu 4.7. proběhly první starty na podzim zakoupeného větroně L-23 Super Blaník, který se vrátil z technické prohlídky. Na L-23 se již přeškolili a nebo zahájili přeškolování Jiří Kočí, Vojmír Piskovský, Karel Kolomazník, Miroslav Zajíc, Petr Kundrata, Pavel Kundrata, Pavel Vlček, Jan Vlček, Jan Merta, Martin Zedek a Lubomír Zácha.
Na motorový letoun Z-142 se přeškolil Petr Pospíšil.

Pozitivní emoční bilance... Tisk
Friday, 10 July 2009
… je prožívání stavu uspokojení individuálních citových potřeb v přítomnosti a optimistického očekávání do budoucna. (prof. PhDr. Rudolf Kohoutek, CSc.)

Posledně jsem sice (nezávazně) sliboval psát o něčem jiném ale člověk míní …
Po prvním červencovém víkendu jsem  totiž nabit samými kladnými dojmy a tak to ze mě musí ven: Posuďte sami:
- CESSNA dvěstěsedmička „Oskar Kilo - Alfa Alfa Juliett“  pro sedm parašutistů s pilotem Jirkou MUŽÍKEM.     Pohlédněte do galerie:  Není to paráda?
- Tandempiloti Pavel KARGER + Slávek ZBRÁNEK  způsobili radost třinácti pasažérům a ukázali, že snadné je nejen létat, ale i padat.  Jednoznačně palec nahoru !
- 16 vzletů a já osobně 9 seskoků, z toho dvakrát ze třech a půl kilometru = adrenalin jaxviňa a endorfiny nádavkem.
- Žádné modré majáky, žádná siréna, žádná gypsová obuv, ani ten pitomý záložní padák se na nebi neobjevil. Na jednu stranu     nuda ale jinak je to prý v pořádku, píši tedy plus.
- Manželce Nadě se vrátila ztracená NOKIA 2760 = téměř tři tisícovky v kapse = euforie.
- Jana skočila třítisící seskok: SKVĚLÉ !
- V kanceláři jsem zahlídnul nějakou nepříliš zasmušilou plachtařskou komisi, prý se ale nikomu nic nestalo a to je taky důvod k radosti.
- V „dědkovně“ byly zadarmo k mání  nanuky. V době hospodářské krize = intenzivní pocit štěstí !
- Zápis č.5 z květnové Rady: Elektrifikace železnice kolem letiště se plánuje až po roce 2016.  Při sestupu od Rapotína mám ve svém mladistvém věku klídek až do sedmdesátky.

No neříkal jsem to? Jen samé pozitivní dojmy.  A to nemluvím o té sobotní bečce Holby !

O fotky v galerii Pozitivní emoční bilance... se přičinili: Pavlík Karger – č.10 až 17  &  Vlaďa Hurdálek  - ty ostatní.

Příště nejspíš zase něco napíšu, ale „na tuty“ neslibuju nic. Kutání v archivu však rozhodně přesunu na zimu.  Léto překypuje dynamikou a děním. A kdyby se nic nedělo, tak by nebyly dějiny (a venkoncem ani archívy).

HOWGH
Hur

Koťata Tisk
Tuesday, 07 July 2009

Aeroklub Šumperk věnuje do dobrých rukou dvě krásná mourovatá koťata.

Zájemci o koťata mohou volat na tel.: 777 993 560 p. Šubert