Cessna Tisk
Sunday, 22 November 2009
Aeroklub Šumperk se těší z nového přírustku do svého letadlového parku. V sobotu 21.11.2009 jsme na šumperském letišti přivítali nově zakoupený 4-místný motorový letoun Cessna FR 172 F Skyhawk. Po několika měsících na letišti ve Vysokém Mýtě, kdy Cessna dostala novou vrtuli McCauley a prošla nezbytnou technickou prohlídkou a údržbou, získala úřední schválení a piloti ji mohli přeletět do nového domova.
Přestože počasí na přelet nebylo ideální, celý den nás trápily mlhy a nízká oblačnost, pilot z Vysokého Mýta pan Jiří Unzeitig a Antonín Bezrouk ze Šumperka svůj úkol zvládli bravurně. V poledne se ozval dlouho toužebně očekávaný zvuk leteckého motoru, z mlhy se vynořila Cessna a bez sebemenšího zaváhání přistála na šumperském letišti.
Už se těšíme, až začne letová sezóna a Cessna s imatrikulačním označením OK-SPK sveze své první pasažéry, třeba při vyhlídkovém letu nad Jeseníky.

2x důvod k oslavě Tisk
Tuesday, 17 November 2009
Markovi Blaťákovi se povedlo ve vlnovém proudění 8.10.2009 překonat více než 5000 výškových metrů a to už je pořádný důvod k oslavě. Své "diamantové" převýšení zapil s kamarády v sobotu 14.11. na letišti.
Dalším oslavencem byl Petr Šmakal, který dosáhl náletu tisíc hodin na motorových letounech. Svou "tisícovku" si užil v neděli 15.11. 2009 při aerovleku v letounu Z-226. I jeho obdivuhodný výkon ocenili přihlížející gratulací a přípitkem.

Nový rekord ČR - vzdálenost přes 3 otočné body 1.015,2 km Tisk
Sunday, 01 November 2009
S potěšením oznamujeme, že dříve avízovaná první "šumperská tisícovka" uletěná na kluzáku Pavlem Škrabalem v Ely v Nevadě letos v létě byla sportovní komisí AeČR 23.10.2009 současně uznána jako nový platný rekord ČR "vzdálenost přes 3 otočné body" s hodnotou 1.015,2 km. Pavel Škrabal zároveň získal kromě diplomu za rekord ČR i diplom FAI za 1.000km. Připojujeme se ke gratulaci Pavlovi a přejeme více takových vynikajících výkonů.

První ročník drakiády Tisk
Thursday, 22 October 2009
V sobotu 17.10. 2009 v odpoledních hodinách se na šumperském letišti konal první ročník drakiády za podpory Města Šumperk. Nejen děti, ale i dospělí s elánem soutěžili v kategoriích největší drak, nejdelší ocas a nejkurioznější konstrukce. Přestože počasí pouštění draků moc nepřálo, tak se nad letištní plochou objevilo asi dvacet draků, kteří zápasili o udržení se ve vzduchu. Pro malé návštěvníky drakiády organizátoři s přispěním Města Šumperk připravili pamětní medaile a balíčky se sladkostmi. Výherci soutěžních kategorií za své vítězství obdrželi medaile a ještě větší balíček plný dobrot. I přes nepřízeň počasí se drakiáda opravdu vydařila a všichni už se těší na další ročník.