Nový rekord ČR - vzdálenost přes 3 otočné body 1.015,2 km Tisk
Sunday, 01 November 2009
S potěšením oznamujeme, že dříve avízovaná první "šumperská tisícovka" uletěná na kluzáku Pavlem Škrabalem v Ely v Nevadě letos v létě byla sportovní komisí AeČR 23.10.2009 současně uznána jako nový platný rekord ČR "vzdálenost přes 3 otočné body" s hodnotou 1.015,2 km. Pavel Škrabal zároveň získal kromě diplomu za rekord ČR i diplom FAI za 1.000km. Připojujeme se ke gratulaci Pavlovi a přejeme více takových vynikajících výkonů.

První ročník drakiády Tisk
Thursday, 22 October 2009
V sobotu 17.10. 2009 v odpoledních hodinách se na šumperském letišti konal první ročník drakiády za podpory Města Šumperk. Nejen děti, ale i dospělí s elánem soutěžili v kategoriích největší drak, nejdelší ocas a nejkurioznější konstrukce. Přestože počasí pouštění draků moc nepřálo, tak se nad letištní plochou objevilo asi dvacet draků, kteří zápasili o udržení se ve vzduchu. Pro malé návštěvníky drakiády organizátoři s přispěním Města Šumperk připravili pamětní medaile a balíčky se sladkostmi. Výherci soutěžních kategorií za své vítězství obdrželi medaile a ještě větší balíček plný dobrot. I přes nepřízeň počasí se drakiáda opravdu vydařila a všichni už se těší na další ročník.

Drakiáda Tisk
Monday, 05 October 2009

Krakow Tisk
Tuesday, 29 September 2009
Nejlepší myšlenky se rodí v hospodě – a nápad s výletem do Krakowa to jen potvrdil.
Při jednom ze svých zimních hospodsko-aeroklubáckých sezení naše chlapy napadlo, že by se mohli jet podívat do Muzea letectví v polském Krakowě. S námi, jejich drahými polovičkami, sice nejprve neuvažovali, ale proč bychom seděly doma, když můžeme jed na výlet taky. Letecké muzeum nás zrovna neoslovilo, ale u Krakowa ve Wieliczce jsou solné doly a to je to pravé pro nás ženy.

Pokračování článku naleznete v sekci Články