Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDINábor nových členů do plachtařského výcviku 2008 Tisk
Wednesday, 28 November 2007

Aeroklub Šumperk, stejně jako v předchozích letech, i v roce 2008 bude organizovat výcvik pilotů kluzáků pro nové členy aeroklubu. Pokud chcete zkusit tento zajímavý koníček, tak máte nyní jedinečnou příležitost.

První informativní schůzka proběhne na letišti Šumperk v sobotu 19.ledna 2008 v 10:30. Více informací k vlastnímu výcviku naleznete zde.

 
Zima nám zavírá nebe Tisk
Wednesday, 14 November 2007

Poté co k nám přijel Martin na bílém koni to vypadá, že pro letošní rok jsme dolétali jak plachtařsky, tak motorově. Na letištní ploše je v současnosti 10 cm sněhu. Vlna na kterou jsme po celý říjen čekali a doufali jsme, že se udělá aspoň v listopadu vzala s příchodem prvního sněhu a kalamit asi za své. V brzké době se převezou domů na letiště Šumperk dva větroně, které jsme měli připravené na jesenickém letišti pro létání ve vlně.
Jedinými, kteří si létání ve vlně vyzkoušeli avšak ze Šumperka byli Jan Vlček, Radek Vlček a Dušan Sýs, který napsal článek o tom jaká šumperská vlna byla(naleznete v sekci články).
 

 
Čekáme na vlnu... Tisk
Thursday, 18 October 2007

Podzim je už v plném proudu. S tímto ročním obdobím je spjaté vlnové proudění přes Jeseníky, které piloti kluzáků využívají pro létání v dlouhé vlně. Létání v dlouhé vlně umožňuje pilotům - plachtařům dosáhnout nad hornatým terénem výšek, kterých se za běžných termických podmínek nedosahuje.Vlnové proudění je nad Jeseníky nejlepší při jihozápadním směru proudění větru.
Plachtaři Aeroklubu Šumperk se rozhodli, že letos využijí pro toto létání zázemí a možnosti letiště Jeseník. Toto letiště je ideálně umístěno pro vzlety do dlouhé vlny. Na letišti v Jeseníku mají piloti ze Šumperka umístěny dva větroně (L-13 a VSO-10), které zatím čekají, stejně jako šumperští plachtaři, na to, až se vytvoří ideální meteorologické podmínky pro vznik vlnového proudění přes Jeseníky.
Ve středu 17.10.2007 se povedlo několika pilotům z Jeseníku využít vlnového proudění a dosáhnout převýšení 3000 metrů a jednomu dokonce 5000 metrů.
Šumperští plachtaři však tuto „vlnu“ nevyužili.
Nezbývá nám tedy než čekat až se znovu vytvoří vlnové proudění a být připraveni následně těchto podmínek využít.

 
Letištní chata Tisk
Wednesday, 03 October 2007

O víkendu 5.10.-7.10.2007 se koná pro členy aeroklubu Šumperk "akce" LETIŠTNÍ CHATA.
Zajištěna doprava tuzemským offroad (6x6) V3S Praga na lince Sobotín - chata. Odjezd asi v 17:00 5.10. od placu před hospodou U Bejka v Sobotíně.

Bližší informace naleznou členové AK v sekci pro registrované

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 216 z 245