1.května vypukne plachtařské zápolení na šumperské obloze Tisk
Monday, 28 April 2008

Prvního máje vypukne již čtvrtý ročník Jarního poháru Jeseníků, který se koná na letišti Šumperk, pod vedením místního aeroklubu. Jedná se o desetidenní plachtařské závody, kterých se účastní téměř šedesát pilotů z celé České republiky a kteří budou mezi sebou zápolit na šumperském nebi.
Tyto plachtařské závody se staly již tradicí, kterých se účastní stále více a více pilotů.
Návštěvníky, kteří se přijdou podívat na závody čekají starty kluzáků a v odpoledních hodinách atraktivní dolety závodníků z disciplín, které se letí za příznivého počasí.
Dění na závodech můžete sladovat na internetové stránce : http://pohar2008.aeroklub-sumperk.cz/

Elementárka začala létat Tisk
Thursday, 03 April 2008

Elementární družstvo pro rok 2008 zahájilo v neděli 30.3.2008 pod vedením instruktora Václava Koláčka a instruktorky Pavlíny Horáčkové letový výcvik. V tento den členové elementárky po teoretických školeních, které absolvovali v zimních měsících, poprvé usedli do kabiny kluzáku L-13 Blaník a zažili své první výcvikové lety.
Kromě toho, že v neděli 30.3.2008 začala létat „elementárka“, se uskutečnil „první velký“ provoz v letošním roce, kdy plachtaři poprvé polétali termiku a motoráři se vydali do prostorů kolem letiště.
S příchodem jara přichází také letová sezóna, kdy budou letové provozy jak o víkendech, tak i v týdnu.

Úprava letištní plochy Tisk
Wednesday, 02 April 2008

V těchto dnech probíhá úprava letištní travnaté plochy.
Úprava plochy se týká jak vzletových a přistávacích drah, tak pojezdových drah a ostatních travnatých ploch, které se využívají pro vzlety, přistání, pojiždění a stání letadel. K úpravě této plochy se využívá kultivátor, který je připojen k aeroklubovému traktoru.

Stávající povrch již bylo zapotřebí po letech upravit, protože byl nerovný, proježděný, prorostlý drny apod. a tím se stával nepříjemným pro vzlety, přistání a pro pohyb letadel na této ploše.

Jarní přezkoušení Tisk
Wednesday, 19 March 2008

V sobotu 22.3.2008 v 9.00hod. se koná jarní teoretické přezkoušení a náhradní školení na vzdušné prostory. Účast létajících členů AK je nutná!