Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIPodzim Tisk
Tuesday, 18 September 2007

Léto je už pro letošní rok nenávratně pryč a přichází podzim a podle toho také vypadá počasí pro létání. Termika už téměř není a pěkné dny začínají střídat plískanice. S nadcházejícím podzimem přichází období vlnových podmínek nad Jeseníky.
Prvním kdo vyzkoušel podzimní vlnu byl v sobotu 15.9.2007 Luboš Martiňák, kdy se mu povedlo s VSO-10 dostat do výšky 4400 metrů a také se mu povedlo zdolat tzv. „zlaté převýšení“.
Následující den v neděli 16.9.2007 se pokusil do vlny dostat Jan Vlček (s VSO-10), ale protože nebyli podmínky vhodné pro vlnu, tak polétal v prostoru letiště stejně tak jako Radek Vlček (s SZD-48), Pavel a Jana Vlčkovi (s SF-34) = létala celá rodina.
V tentýž den se Martin Zedek přeškolil na SF-34.

Podzim bývá již tradičně doprovázen „vlnou“ a plachtaři aeroklubu Šumperk se chystají létat „vlnu“ z jesenického letiště, kam se začátkem října přesune jeden Blaník a jedna Vosa.

 
DVD z PMČR Tisk
Sunday, 16 September 2007
Konečně jsou k dispozici dvě DVD z PMČR. Více informací o jejich obsahu naleznete na oficiálních stránkách závodů http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz . Na těchto stránkách si můžete volně stáhnou i jejich ISO image pro vypálení na DVD. Vzhledem k tomu, že soubory jsou pro stažení dosti velké (asi 2,5GB a 4,5GB), můžeme případným zájemcům DVD vypálit a potisknout a to za 50,-Kč za kus. Pokud tedy máte zájem, vyberte si dle popisu na stránkách PMČR, která DVD chcete a zašlete svoji objednávku na e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Pokud nejste členy AK Šumperk, tak samozřejmě zašlete i poštovní adresu, na kterou chcete DVD formou dobírky zaslat. V takovém případě bude cena navýšena o poštovné. Závodnici PMČR 2007 si DVD objednávat nemusí, protože jim bude zasláno automaticky zdarma na poštovní adresu uvedenou v jejich přihlášce.
 
Pole Tisk
Friday, 31 August 2007
V sobotu 25.8.2007 létali díky příznivému termickému počasí na letišti Šumperk snad všechny větroně aeroklubu Šumperk a pár soukromích, které jsou zde umístěny. Na přelet tento den vyrazili Rosťa Šubert, Alois Vitásek, Karel Vagenknecht, Peťa (Havroš) Havrlant, Honza Merta, Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková.
Na „místním“ létali plachtařsky také další členové AK Šumperk.
Někteří z těch co vyrazili na přelet se úspěšně vrátili, ale Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková posedali do pole a transportní týmy je sváželi až do jedenácté hodiny večerní.
Na druhý den v neděli 26.8.2007 se také létalo plachtařsky, ale na přelet odešel pouze jeden pilot a to Robert (Berous) Berka, který vyrazil na svojí první „stovku“ a úspěšně otočil Vysoké Mýto a vrátil se zpět domů do Šumperka.
Tento víkend se létalo i motorově. Vlastimil Hromek si zaletěl v sobotu na Z-43 navigační let do Kyjova a v neděli prováděl celé odpoledne Jarda Člupný vyhlídkové lety.
 
Pilotky Tisk
Sunday, 19 August 2007

Martin Hejný, Kamil Sohr a Michal Piskovský členové plachtařské elementárky pro letošní rok 2007 ve čtvrtek 16.8.2007 úspěšně složili pilotní zkoušky, které se konali na letišti Šumperk. Úspěšným složením těchto zkoušek v brzké době získají průkaz pilota kluzáků a budou moci pokračovat v tzv. pokračovacím výcviku, kde se naučí létání v termice, a kdy by měli vykonat svůj první samostatný přelet na vzdálenost 50km.

Plachtařského mistrovství regionů (PMRG), které se konalo ve Vysokém Mýtě a které skončilo v sobotu 18.8.2007 se z řad AK Šumperk zúčastnili Jan Podhrázský, který skončil po devíti letových disciplínách na celkovém pátém místě, Martin Ficnar obsadil desáté místo, Marek Blaťák třicáté a Petr Havrlant skončil na čtyřicátém pátém místě z celkového počtu padesáti jedna závodníků v klubové třídě.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 216 z 241