Jarní pohár Jeseníků - JPJ Tisk
Pondělí, 04 květen 2009
V pátek 1.května odstartoval pátý ročník plachtařských závodů JPJ, který se koná již tradičně začátkem května na šumperském letišti. Závodů se účastní padesát sedm závodníků z dvaceti tří aeroklubů z celé České republiky, kteří létají ve dvou třídách. Po dvou platných disciplínách vede v klubové třídě Michal Lešinger z Moravské Třebové a ve třídě kombi Petr Vodička z Jaroměře. Do konce závodů, který je 9.května, zbývá ještě pár dní a doufáme, že závodům bude přát počasí a povede se uletět co nejvíce disciplín.

Jarní pohár Jeseníků již za pár dní Tisk
Pondělí, 27 duben 2009
V těchto dnech vrcholí přípravy na plachtařské závody Jarního poháru Jeseníků (JPJ), které začnou 1.května. Jedná se již o pátý ročník JPJ a tyto závody si získávají stále na popularitě. O tom také svědčí velký zájem závodníků (64), kteří budou létat ve dvou třídách klub (49 závodníků) a kombi (15 závodníků). Závody potrvají do 9.května a přejeme všech zúčastněným i hostům, kteří se přijdou na závody podívat, aby jim přálo počasí a byli maximálně spokojeni.
Webové stránky závodů zde.

Začátek letové sezóny Tisk
Pátek, 10 duben 2009

Počátkem dubna a téměř letního počasí, které vystřídalo zimu, se naplno rozeběhla nová letová sezóna pro rok 2009. Parašutisté provádějí výsadky a přitahují pozornost lidí, kteří jedou kolem letiště, plachtaři uskutečňují povinné navijákové starty před lety do termiky a také již uletěli první lety na vzdálenost do soutěže CPS (Radek Hýbl – 250km a Marek Blaťák – 300km) a motoráři začínají poletovat v okolí letiště, Jeseníků a provádějí lety pro veřejnost. S příchodem jara se také provádí údržba travnatých vzletových, přistávacích, pojezdových a odstavných ploch pomocí kultivátoru, jenž provádějí zejména Josef Paszyna a Rudolf Balcárek.
Instruktoři Jan Vlček a Rostislav Šubert začínají školit nové zájemce o výcvik na kluzáku, kterými jsou Eva Stehlíková, Jan Pokluda a Miroslav Kolínek.
S blížícími se závody JPJ se také konají nezbytné přípravy.
V následujících jarních a letních měsících bude na letišti živo a nebe nad Šumperkem budou využívat kluzáky, letouny a parašutisté.

Nový přírustek Tisk
Středa, 18 březen 2009
Od soboty 14.3.2009 se mezi letadlový park členů motorového odboru Aeroklubu Šumperk zařadil nový přírustek.
Jedná se o jednomotorový čtyřmístný letoun Cessna FR 172 F Skyhawk.
Ta byla zakoupena odmaďarské společnosti FlightSystem Kft. Tento letoun byl vyroben ve Francii v roce 1969 a k dnešnímu dni má nalétáno 2412 hodin a 3257 startů. Od "klasických" letounů Cessna 172 Skyhawk se liší výkonějším šestiválcovým motorem Continental o výkonu 210 koní a stavitelnou vrtulí McCauley. Letoun bude v následujích týdnech podroben prohlídce ve Vysokém Mýtě a poté začne létat v AK Šumperk.