4. Jarní pohár Jeseníků skončil Tisk
Středa, 14 květen 2008

V sobotu 10.května se na letišti v Šumperku letěla poslední disciplína 4. Jarního poháru Jeseníků. Počasí, které těmto závodům přálo, umožnilo organizátorům vyhlásit sedm letových disciplín. Závodníci předvedli skvělé sportovní výkony v oblasti bezmotorového létání. Stupně vítězů jsou však určeny pouze třem nejlepším. 4. Jarní pohár Jeseníků má tedy tyto vítěze.

Klubová třída:
1. místo – Michal Lešinger z Moravské Třebové – 4590 bodů
2. místo – Antonín Novotný z Holešova – 4498 bodů
3. místo – Radek Hýbl ze Šumperka – 4496 bodů
Volná třída:
1. místo – Slavomír Pískatý ml. z Kunovic – 5328 bodů
2. místo – František Vančura z Hranic – 5298 bodů
3. místo – Jiří Steiger z Olomouce – 5186 bodů

Vítězům obou tříd byl předán putovní pohár. Ti se z něj mohou těšit až do dalšího již 5. ročníku Jarního poháru Jeseníků. Ten se bude konat za rok tradičně začátkem května na letišti v Šumperku.

Poděkování patří všem zúčastněným, organizátorům, pomocníkům, závodníkům, rodinným příslušníkům a vůbec všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu těchto závodů.

4. Jarní pohár Jeseníků Tisk
Středa, 07 květen 2008

Čtvrtý ročník Jarního poháru Jeseníků je již ve druhé polovině. Do konce závodů, který je naplánován na 10. května, zbývají ještě tři soutěžní dny. Předpověď počasí na další dny vypadá příznivě a tak můžeme doufat, že mnozí závodníci ještě neřekli své poslední slovo a zamíchají pořadím. K dnešnímu dni 7.5.2008 se do výsledků závodu počítají čtyři platné disciplíny. Závodníci létají ve dvou soutěžních třídách. V klubové třídě soutěží mezi sebou 45 pilotů.Ve třídě volné pak měří své dovednosti 15 pilotů.

Na prvních třech místech v klubové třídě po 4 disciplínách jsou :
1. místo - Petr Vodička z Jaroměře s 2288 body, 2. místo – Radek Hýbl z místního aeroklubu Šumperk s 2238 body a 3. místo - Michal Lešinger z Moravské Třebové s 2177  body
Na prvních třech místech ve volné třídě po 4 disciplínách jsou :
1. místo – František Vančura z Hranic s 2854 body, 2. místo – Jiří Steiger z  Olomouce s 2841 a 3. místo – Jan Hejret z Jaroměře s 2759

1.května vypukne plachtařské zápolení na šumperské obloze Tisk
Pondělí, 28 duben 2008

Prvního máje vypukne již čtvrtý ročník Jarního poháru Jeseníků, který se koná na letišti Šumperk, pod vedením místního aeroklubu. Jedná se o desetidenní plachtařské závody, kterých se účastní téměř šedesát pilotů z celé České republiky a kteří budou mezi sebou zápolit na šumperském nebi.
Tyto plachtařské závody se staly již tradicí, kterých se účastní stále více a více pilotů.
Návštěvníky, kteří se přijdou podívat na závody čekají starty kluzáků a v odpoledních hodinách atraktivní dolety závodníků z disciplín, které se letí za příznivého počasí.
Dění na závodech můžete sladovat na internetové stránce : http://pohar2008.aeroklub-sumperk.cz/

Elementárka začala létat Tisk
Čtvrtek, 03 duben 2008

Elementární družstvo pro rok 2008 zahájilo v neděli 30.3.2008 pod vedením instruktora Václava Koláčka a instruktorky Pavlíny Horáčkové letový výcvik. V tento den členové elementárky po teoretických školeních, které absolvovali v zimních měsících, poprvé usedli do kabiny kluzáku L-13 Blaník a zažili své první výcvikové lety.
Kromě toho, že v neděli 30.3.2008 začala létat „elementárka“, se uskutečnil „první velký“ provoz v letošním roce, kdy plachtaři poprvé polétali termiku a motoráři se vydali do prostorů kolem letiště.
S příchodem jara přichází také letová sezóna, kdy budou letové provozy jak o víkendech, tak i v týdnu.