Smutná zpráva Tisk
Neděle, 29 červen 2008
Aeroklub Šumperk oznamuje smutnou zprávu, že v neděli 29.6.2008 nás navždy opustil dlouholetý člen Aeroklubu Šumperk a bývalý předseda Pavel Karger. Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 3.července 2008 ve 14:00 v obřadní síni krematoria v Šumperku.

Tandemový víkend Tisk
Čtvrtek, 05 červen 2008

Ve dnech 30.5.-1.6. se na našem letišti uskutečnily první tandemové seskoky v tomto roce. Výsadky byly prováděny z letounu AN-2 „Andula“ z výšky 3000-3500 metrů. Za tyto tři dny se uskutečnilo 21 startů, při kterých si svůj adrenalinový zážitek v podobě tandemového seskoku vychutnalo 52 pasažérů.
Všem k prvnímu seskoku gratulujeme!
Jelikož se tandemové seskoky poslední dobou těší velké oblibě, jsou další seskoky plánovány na 28. a 29.6. opět na letišti v Šumperku.

V neděli 1.6. se přeškolili na větroň VSO-10 "Vosu" Martin Hejný a Kamil Sohr. K získání nového typu blahopřejeme a zároveň přejeme co nejvíce nalétaných hodin na tomto větroni.

Plachtařské mistrovství České republiky 2008 Tisk
Neděle, 25 květen 2008

Plachtařského mistrovství České republiky 2008 jehož patnáctý ročník se koná od 25.května  do 6.června.2008 na letišti u Moravské Třebové se z řad aeroklubu Šumperk účastní Jan (Chleba) Podhrázský a Martin (Marton) Ficnar. Oba létají v klubové třídě.
Aktuální dění na závodech můžete sledovat na oficiálních stránkách plachtařského mistrovství http://www.gliding.cz/souteze/2008/pmcr/

Akrobat Tisk
Neděle, 25 květen 2008

Během konání závodu 4. Jarního poháru Jeseníků mohli mnozí návštěvníci šumperského letiště vidět letoun Zlin Z-142 v barvách Aeroklubu ČR, který je certifikován a schválen pro provádění letecké akrobacie. Ta patří mezi vrcholné letecké umění, ve kterém čeští piloti patří ke světové špičce. Není divu, že létání akrobacie je snem snad každého pilota.
Svůj sen si právě během konání plachtařských závodů splnil Marek Šubert. Pod vedením instruktora Pavla Vlčka odlétal celou osnovu akrobatického výcviku včetně samostatných letů.
Před Markem je nyní závěrečné přezkoušení, které poletí s examinátorem. K úspěšnému získání kvalifikace ACR mu držíme palce a přejeme spoustu povedených kotrmelců.