Začátek letové sezóny Tisk
Pátek, 10 duben 2009

Počátkem dubna a téměř letního počasí, které vystřídalo zimu, se naplno rozeběhla nová letová sezóna pro rok 2009. Parašutisté provádějí výsadky a přitahují pozornost lidí, kteří jedou kolem letiště, plachtaři uskutečňují povinné navijákové starty před lety do termiky a také již uletěli první lety na vzdálenost do soutěže CPS (Radek Hýbl – 250km a Marek Blaťák – 300km) a motoráři začínají poletovat v okolí letiště, Jeseníků a provádějí lety pro veřejnost. S příchodem jara se také provádí údržba travnatých vzletových, přistávacích, pojezdových a odstavných ploch pomocí kultivátoru, jenž provádějí zejména Josef Paszyna a Rudolf Balcárek.
Instruktoři Jan Vlček a Rostislav Šubert začínají školit nové zájemce o výcvik na kluzáku, kterými jsou Eva Stehlíková, Jan Pokluda a Miroslav Kolínek.
S blížícími se závody JPJ se také konají nezbytné přípravy.
V následujících jarních a letních měsících bude na letišti živo a nebe nad Šumperkem budou využívat kluzáky, letouny a parašutisté.

Nový přírustek Tisk
Středa, 18 březen 2009
Od soboty 14.3.2009 se mezi letadlový park členů motorového odboru Aeroklubu Šumperk zařadil nový přírustek.
Jedná se o jednomotorový čtyřmístný letoun Cessna FR 172 F Skyhawk.
Ta byla zakoupena odmaďarské společnosti FlightSystem Kft. Tento letoun byl vyroben ve Francii v roce 1969 a k dnešnímu dni má nalétáno 2412 hodin a 3257 startů. Od "klasických" letounů Cessna 172 Skyhawk se liší výkonějším šestiválcovým motorem Continental o výkonu 210 koní a stavitelnou vrtulí McCauley. Letoun bude v následujích týdnech podroben prohlídce ve Vysokém Mýtě a poté začne létat v AK Šumperk.

Šipkový turnaj Tisk
Neděle, 01 březen 2009
Po třech letech panuje opět zima. Přes zimu, kdy je na letištní ploše sníh a kdy nelze létat, se konají na letišti teoretická školení, přezkoušení a schůze. V sobotu 28.2. se konala členská schůze bezmotorového odboru, na které se probíraly záležitosti pro nastávající letovou sezónu. V odpoledních hodinách proběhl šipkový turnaj, kterého se zúčastnilo 24 členů aeroklubu. Hlavní organizátor Vladislav Malý poskytl pěkné ceny pro vítěze. Tyto ceny vyhráli Jirka Kočí, Robert Berka a Peťa Šmakal, kteří obsadili první tři místa. Atmosféra byla vynikající a doufáme, že se tento turnaj stane tradicí a bude se zase někdy opakovat.

Active ImageActive Image

Členská schůze AK 21.3.2009 Tisk
Pondělí, 09 únor 2009

V sobotu 21.března 2009 proběhne výroční Členská schůze Aeroklubu Šumperk. Schůze se uskuteční v konferečním sále v budově Zemědělské agentury na ulici Nemocniční 1852/53 v Šumperku (stejné místo, jako v minulých letech). Začátek schůze je stanoven na 9:00. Předpokládané ukončení schůze je mezi 12:00-13:00. Na schůzi mimo jiné proběhnou volby předsedy AK, členů Rady AK a členů revizní komise AK na období 2009-2010.