Plachtařské mistrovství regionů České republiky Tisk
Čtvrtek, 31 červenec 2008

Členové našeho aeroklubu Pavlína Horáčková, Petr Havrlant, Petr Koláček a Marek Blaťák se účastní plachtařského mistrovství regionů, které se koná od 26.7. do 9.8.2008 ve Zbraslavicích.

Minulý týden skončilo mistrovství České republiky juniorů a akademiků, kde Radek Vlček vybojoval v celkovém hodnocení skvělé druhé místo.
Několik dnů po skončení závodů se Radkovi podařilo uletět svůj první pětisetkilometrový přelet. První body do CPS a další úspěch v letecké kariéřě si na své konto může připsat Martin Hejný. Ten uletěl svoji první "padesátku".

Blahopřejeme a závodníkům do Zbraslavic držíme palce!

Plachtařské mistrovství České republiky juniorů a akademiků Tisk
Čtvrtek, 17 červenec 2008
16. ročník plachtařského mistrovství České republiky juniorů a akademiků se koná ve Dvoře Králové. Za náš aeroklub se ho účastní Radek Vlček. Radek bude létat na větroni SZD-48 "Jantar" a náš aeroklub bude reprezentovat jako akademik.
Aktuální dění na závodech můžete sledovat na webových stránkách

Tento víkend na letiště přijeli také naši přátelé se Švýcarska. Jako každý rok se zdrží několik týdnů.
Přátelům ze Švýcarska, Radkovi Vlčkovi a také všem závodníkům přejeme dobré počasí.

Aeroklub Šumperk létá v USA Tisk
Pátek, 11 červenec 2008

Uprostřed nehostinné nevadské pouště u městečka Ely létají na větroních již několikátým rokem naši kamarádi z aeroklubu Pavel Škrabal a Dušan Zerzáň. Toto místo je jako stvořené pro plachtění. Hornatý terén, který se střídá s udolím, velké denní a noční teplotní rozdíly poskytují ideální podmínky pro vznik termické činnosti, ve které se dá uletět více než tisícikilometrový přelet. Proto do těchto míst začíná v posledních letech přijíždět čím dál více plachtařů, aby mohli využít snad nejlepší plachtařské podmínky na světě.
Pavel Škrabal, který od letošní sezóny vlastní vetroň Cirrus Standart a Dušan Zerzáň se svým větroněm ASW-15 začali letos létat od poloviny června. Celé léto se pak chystají podávat co nejlepší plachtařské výkony, které jim jejich větroně a nevadské klima umožní. Jejich výkony přijel podpořit Rostislav Šubert z aeroklubu Šumperk. Ten se brzy pokusí využít termických podmínek pro uletění nějakého přeletu. Výkony, které mají tito piloti již za s sebou a výkony, které se jim teprve podaří odletět, můžete sledovat na webových stránkách www.cpska.cz
Fotografie z Ely naleznete v sekci fotogalerie na těchto webových stránkách.

Smutná zpráva Tisk
Neděle, 29 červen 2008
Aeroklub Šumperk oznamuje smutnou zprávu, že v neděli 29.6.2008 nás navždy opustil dlouholetý člen Aeroklubu Šumperk a bývalý předseda Pavel Karger. Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 3.července 2008 ve 14:00 v obřadní síni krematoria v Šumperku.