Cvičení záchranářů Tisk
Wednesday, 09 February 2011

Ve středu 9.2. v dopoledních hodinách probíhalo na letišti cvičení letecké záchranné služby Alfa helicopter a Horské služby.
Záchranáři  nacvičovali transport zraněného v podvěsu pod vrtulníkem.
Tento způsob transportu se používá v případech, kdy se zraněný nachází na těžko přístupném místě, kam se pozemní technina dostane za nepřijatelně dlouho dobu a nebo vůbec. V podvěsu se postižený přepraví na nejbližší místo, kde je možné s vrtulníkem přistát a přeložit jej do kabiny vrtulníku nebo jej předat k dalšímu pozemnímu transportu.

Někdy není posvícení... Tisk
Saturday, 01 January 2011
… a taky trošíčku o uplynulé sezóně

Pomyslete si na slovíčko „posvícení“: To je najednou libých představ, že?  Koláčky, pečeně, zábava, vínečko a vím já co všechno ještě?  Podtrženo: Pocit hojnosti, štěstí a duševní pohody. Jenomže ještě nepříliš dávno se při posvícení v rámci lidové zábavy shazoval z věže živý kozel, nebo se cepy ubíjel kačer.  No – a s  parašutistickým skákáním je to tak nějak podobně: Samé fajnové pocity, akorát se tu a tam se objeví něco překvapivého, něco se zadrhne nebo přeškobrtne nějak jinak.
Třeba hlavní padák, čili sportovní létající zařízení: Zabalení záložního padáku je robota, zdlouhavá a pracná, ve světle statistik otevření hlavního padáku téměř zbytečná ale někdy se zúročí: V roce 2010 si to 5. července ověřili Zdeněk R. z prostějovského paraklubu a asi za hodinku po něm autor tohoto blogu.  Zdeněk je na fotkách čís. 02 až 04. Vlaďovu fotku se získat nepodařilo i když nepochybně existuje. Odhoz předvedl před mnoha desítkami diváků právě při propagačním seskoku v Troubelicích.

Pokračování článku v sekci Články

PF2011 Tisk
Friday, 17 December 2010

Aeroklub Šumperk Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a šťastný a úspěšný nový rok 2011.
Také srdečně zveme všechny současné i bývalé členy aeroklubu na oslavu „letištního Silvestru“, který se koná tradičně 29.12. na balírně.

Brno, Lednice, Mikulov 2010 Tisk
Wednesday, 20 October 2010

Oslava babího léta? I tak by se dal nazvat náš výlet na jižní Moravu, protože počasí bylo skutečně nádherné a my jsme si to opravdu užívali.
Nebo gurmánský výlet? Určitě, tolik dobrého jídla a pití zážitkem rozhodně bylo.
Vyráželi jsme ráno ze Šumperka a už v autobuse kolovala malá „tulamorka“ na rozjezd.

Pokračování vyprávění o našem výletě za vínem naleznete v sekci Články