PF 2019 Tisk
Středa, 19 prosinec 2018
Aeroklub Šumperk vám přeje krásné vánoční svátky a úspěšný rok 2019.
Také si dovolujeme pozvat všechny současné a bývalé členy aeroklubu a všechny naše příznivce na již tradiční "letištní Silvestr", který se koná tradičně v sobotu 29. prosince.

Jaká byla Drakiáda 2018? Tisk
Úterý, 09 říjen 2018
Letošní, již 10 ročník drakiády je za námi a nutno říci, že se povedl na výbornou! Počasí bylo takřka ukázkové. Příjemně silný vítr a nad letištěm modro nebes, že i na tričko to chvílemi bylo!
Že foukalo opravdu parádně je patrné z fotky od našeho člena Beata, který v sobotu ve vlnovém proudění nad Jeseníky dostoupal do krásných 5 000m. n m., stejně jako Kamil!
Krásný, podzimní den se projevil i na účasti. 350 medailí připravených pro děti bylo během necelé hodinky pryč a další auta stále přijížděla. Kolik dětí nakonec na naše letiště zavítalo, můžeme jen odhadovat. Pravděpodobně něco okolo 550! Krom větrného počasí byly pro děti připraveny také hry z Vili Doris a naše aeroklubová letadla, do kterých se mohly posadit a vyzkoušet si, jaké je to držet v ruce knipl.
Velké díky patří také všem organizátorům z řad našich členů, jež se do akce zapojilo přes 20. Odměnou jim potom bylo večerní posezení u piva a dobrého masa na tradiční oslavě narozenin Dandy, Martona, Horákyně, Honzy a Pepy.
Nedělního teplého počasí jsme potom využili také na důkladnou očistu naší vlečné před roční prohlídkou, jež ji čeká během tohoto týdne.
Za fotky patří díky Vláďovi, Honzovi a Beatovi!

Drakiáda 2018 Tisk
Čtvrtek, 20 září 2018

Aeroklub Šumperk a Středisko volného času Doris pořádá jubilejní 10. ročník drakiády, který se koná 6.10.2018 na šumperském letišti.
Zveme velké i malé na příjemné podzimní odpoledne na tuto již tradiční akci.

Nová zpevněná dráha na našem letišti Tisk
Úterý, 10 červenec 2018

Po téměř třech týdnech tvrdé práce jsme dokončili na našem letišti instalaci nové zpevněné dráhy systémem PERFO SD. Celá akce je završením téměř dvou let příprav a projektování. Investorem celé akce je město Šumperk, kterému tímto děkujeme, protože bez podpory města by se tato akce nikdy neuskutečnila: Nová dráha pomůže především v jarních a podzimních měsících nebo po větších deštích, kdy je povrch dráhy podmáčený. Zpevnění dráhy významě přispěje k bezpečnosti provozu na našem letišti v tomto období. Detailní informace o célé akci najdete na stránkách www.perfo-sd.cz/