Hasičské cvičení 2016 Tisk
Pondělí, 11 duben 2016

Air Race Šumperk Tisk
Neděle, 21 únor 2016

Vážení letečtí přátelé a výrobci rychlých UL letounů.

Aeroklub Šumperk vás zve na

„Air Race Šumperk – 1. Rychlostní závod ultralehkých letadel“

Soutěž se bude konat na letišti v Šumperku dne 14. 05. 2016 (náhradní termín 15. 05. 2016). Zúčastnit se mohou všichni majitelé a výrobci ultralehkých  letounů do výkonu motoru 100 HP včetně. Účelem soutěže je především porovnat výkonnost jednotlivých letounů a dovednost jejich pilotů, poskytnout možnost tréninku na  ostatní podobné závody, podporovat a propagovat ultralehké létání na území ČR. Výrobci UL letounů mohou při příležitosti konání těchto závodů prezentovat své výrobky buď formou přímé účasti v soutěži nebo i formou stánku, kde mohou případným zájemcům poskytnou potřebné informace a propagační materiály. Soutěžit se bude na trati LKSU – Stezka v oblacích (Dol. Morava) – Lázek (rozhledna u Lanškrouna) - LKSU. Délka soutěžní tratě je 75 km. Pro kontrolu letu si každý soutěžící zajistí záznamové zařízení GNSS FR. Pořadatel je schopen toto zařízení zapůjčit pouze v omezeném počtu. Další potřebné informace jsou na www.airrace-sumperk.cz. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny.

Všechny piloty s rychlými stroji srdečně zvou členové AK Šumperk

Letecký výcvik 2016 Tisk