Jarní pohár Jeseníků 2020 skončil Tisk
Thursday, 06 August 2020

V neděli 2.8.2020 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů 16. Jarního poháru Jeseníků. Ve 2 třídách se sešlo celkem 54 závodníků. Netradiční, letní termín, nám přál. 8 závodních dnů se podařilo překlopit v 6 letových. Závody, tak jako každý rok, provázela přátelská atmosféra a pohoda, letos doplněná o napuštěný bazén, do kterého byl za odměnu, po dobře vykonané akci, vhozen sám ředitel závodů.
V klubové třídě se na prvních 3 příčkách umístili:

1. Vojta Novotný z Kralup (5 131b.)
2. Josef Novotný z Přibyslavi (5 093b.)
3. Jindřich Švorc z Letňan (4 998b.)

A v kombi třídě:
1. František Vančura z Hranic (4 741b.)
2. Mara Blaťák ze Šumperka s Pavlem Trojanem (4 740b.)
3. Kamil Sohr ze Šumperka (4 645b.)

Děkujeme závodníkům za přízeň a těšíme se na příští ročník, snad již v klasickém, jarním termínu!

Jarní pohár Jeseníků 2020 Tisk
Thursday, 02 July 2020

25.července 2020 bude zahájen šestnáctý ročník plachtařských závodů Jarního poháru Jeseníků.  Tentokrát by se dalo říci, že spíše "Letní pohár Jeseníků" a to z důvodu opatření, které souvisely s nákazou coronaviru COVID-19, kdy jsme byli nuceni přesunout závody z prvního květnového týdne na letní termín.

ávody budou probíhat do 1.8.2020.

Na oficiálních stránkách závodů můžete sledovat aktuální dění na  závodech a nebo můžete zavítat přímo na naše letiště a sledovat závody osobně.

Postupně začneme opět létat Tisk
Wednesday, 08 April 2020

Dne 6.4. vydala vláda ČR opatření, které od 7.4.2020 povoluje dříve omezené "sportovní letectví" v souvislosti z nákazou koronaviru a situací se kterou se potýká celá planeta.
Postupně na našem letišti začneme opět létat, avšak s omezeními, které stále pro občany platí.

Nelétáme Tisk
Monday, 23 March 2020

V souvislosti s nákazou koronaviru COVID-19, která se rozšířila po celé Evropě a potažmo celém světě a na základě nařízení vlády ČR o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest, kdy ve výjimkách tohoto rozhodnutí pro další nezbytné cesty není sportovní a rekreační létání uvedeno, tak na našem letišti nelétáme.

Tak jako celá Česká republika a její občané i my netrpělivě čekáme, až vlna nákazy koronaviru pomine a budeme se moci volně pohybovat jak na zemi, tak i ve vzduchu.

Přejeme všem pevné zdraví, odhodlání a trpělivosti v těchto těžkých časech.