Létání jinak, v jiném světě... Tisk
Čtvrtek, 24 únor 2011

... a přesto tam, kde to důvěrně známe.

V roce 1680 by mě Jindřich František Boblig z Edelstadtu prohlásil za spolčeného s ďáblem. Netrvalo by dlouho a s největší pravděpodobností bych se ohřál na hranici. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že tvrzení o dvou světech je odvážné i na dnešní dobu.

Pokračování článku v sekci Články.

Členská schůze AK 2011 Tisk
Pondělí, 14 únor 2011

V sobotu 12.3.2011 se koná výroční Členská schůze Aeroklubu Šumperk. Schůze se uskuteční v konferečním sále v budově Zemědělské agentury na ulici Nemocniční 1852/53 v Šumperku (stejné místo, jako v minulých letech). Začátek schůze je stanoven na 9:00.

Účast členů aeroklubu nutná!

Cvičení záchranářů Tisk
Středa, 09 únor 2011

Ve středu 9.2. v dopoledních hodinách probíhalo na letišti cvičení letecké záchranné služby Alfa helicopter a Horské služby.
Záchranáři  nacvičovali transport zraněného v podvěsu pod vrtulníkem.
Tento způsob transportu se používá v případech, kdy se zraněný nachází na těžko přístupném místě, kam se pozemní technina dostane za nepřijatelně dlouho dobu a nebo vůbec. V podvěsu se postižený přepraví na nejbližší místo, kde je možné s vrtulníkem přistát a přeložit jej do kabiny vrtulníku nebo jej předat k dalšímu pozemnímu transportu.

Někdy není posvícení... Tisk
Sobota, 01 leden 2011
… a taky trošíčku o uplynulé sezóně

Pomyslete si na slovíčko „posvícení“: To je najednou libých představ, že?  Koláčky, pečeně, zábava, vínečko a vím já co všechno ještě?  Podtrženo: Pocit hojnosti, štěstí a duševní pohody. Jenomže ještě nepříliš dávno se při posvícení v rámci lidové zábavy shazoval z věže živý kozel, nebo se cepy ubíjel kačer.  No – a s  parašutistickým skákáním je to tak nějak podobně: Samé fajnové pocity, akorát se tu a tam se objeví něco překvapivého, něco se zadrhne nebo přeškobrtne nějak jinak.
Třeba hlavní padák, čili sportovní létající zařízení: Zabalení záložního padáku je robota, zdlouhavá a pracná, ve světle statistik otevření hlavního padáku téměř zbytečná ale někdy se zúročí: V roce 2010 si to 5. července ověřili Zdeněk R. z prostějovského paraklubu a asi za hodinku po něm autor tohoto blogu.  Zdeněk je na fotkách čís. 02 až 04. Vlaďovu fotku se získat nepodařilo i když nepochybně existuje. Odhoz předvedl před mnoha desítkami diváků právě při propagačním seskoku v Troubelicích.

Pokračování článku v sekci Články