Jarní pohár Jeseníků 2010 ukončen Tisk
Pondělí, 10 květen 2010
V sobotu 8.5. dospěly plachtařské závody 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků do svého konce.
Jelikož se během konání závodu podařilo uletět pouze jednu letovou disciplínu, tak letošní plachtařské závody nemají vítěze.
Důvodem je jednoduše počasí. Meteorologická situace nad střední Evropou nepřichystala příznivější podmínky pro létání a ani nejzkušenější meteorolog poručit větru a dešti nedokáže.
Věříme však, že se závodníkům v Šumperku líbilo a nezbývá než doufat, že se v příštím roce, opět začátkem května, setkáme při sedmém závodu Jarního poháru Jeseníků.

Poděkování patří všem, co se závodů účastnili a podíleli se na jejich pořádání.

6. ročník Jarního poháru Jeseníků Tisk
Pondělí, 26 duben 2010

Ve čtvrtek 29.4.2010 odstartuje na našem letišti již šestý ročník plachtařských závodů Jarního poháru Jeseníků.
Do závodů, které se konají vždy začátkem května se přihlásilo 57 závodníků, kteří budou závodit ve třídách klub (44 závodníků) a kombi (13 závodníků). Na šumperském nebi budou účastníci závodů k vidění do 8.5.2010.
Všem závodníkům, účatníkům, pořadatelům a návštěvníkům, kteří zavítají na závody přejeme pěkné počasí, příjemnou zábavu a maximální spokojenost.
Dění na Jarním poháru Jeseníků můžete sledovat na webových stránkách  http://pohar2010.aeroklub-sumperk.cz.

Termíny provozu AN-2 Tisk
Úterý, 20 duben 2010
Parašutistický odbor aeroklubu Šumperk pro tento rok naplánoval provoz s letounem AN-2 v následujících termínech :
12.6. - 13.6.
24.7. - 25.7.
28.8. - 29.8.
25.9. - 26.9.

Odešla, v celé své kráse, siroty po ní zůstaly... Tisk
Sobota, 10 duben 2010

Je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Vždyť to vidím jako dnes, když se u nás poprvé objevila. Psal se rok 1999. Ona byla krásná, žlutá, nablýskaná. Měli jsme velké cíle a ona nám je pomohla splnit. To byla naše "stopětka".
Celkem s námi nalétala bezmála 744 hodin a provedla 2418 přistání. Díky ní jsme vycvičili nové piloty. Vždy nás dovezla tam, kam jsme chtěli. Nikdy netrucovala a neměla své dny.
Od dubna již bude mít nového majitele. Věříme, že se jí bude na Hané líbit a že za námi občas přiletí.