Spuštění webu 6. Jarního poháru Jeseníků Tisk
Neděle, 10 leden 2010
Upozorňujeme všechny plachtaře, kteří se chtějí zúčastnit šestého ročníku Jarního poháru Jeseníků, na spuštění webu na adrese http://pohar2010.aeroklub-sumperk.cz. Spuštění proběhne ve středu 13.1.2010 v 9.00 SEČ. Tímto časem bude zahájena i možnost podávat přihlášky.

PF2010 Tisk
Neděle, 20 prosinec 2009
Aeroklub Šumperk Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok a zároveň si dovoluje pozvat všechny současné i bývalé členy aeroklubu na oslavu tzv. "letištního Silvestru", který se koná tradičně 29.12. v prostorách balírny.

Cessna Tisk
Neděle, 22 listopad 2009
Aeroklub Šumperk se těší z nového přírustku do svého letadlového parku. V sobotu 21.11.2009 jsme na šumperském letišti přivítali nově zakoupený 4-místný motorový letoun Cessna FR 172 F Skyhawk. Po několika měsících na letišti ve Vysokém Mýtě, kdy Cessna dostala novou vrtuli McCauley a prošla nezbytnou technickou prohlídkou a údržbou, získala úřední schválení a piloti ji mohli přeletět do nového domova.
Přestože počasí na přelet nebylo ideální, celý den nás trápily mlhy a nízká oblačnost, pilot z Vysokého Mýta pan Jiří Unzeitig a Antonín Bezrouk ze Šumperka svůj úkol zvládli bravurně. V poledne se ozval dlouho toužebně očekávaný zvuk leteckého motoru, z mlhy se vynořila Cessna a bez sebemenšího zaváhání přistála na šumperském letišti.
Už se těšíme, až začne letová sezóna a Cessna s imatrikulačním označením OK-SPK sveze své první pasažéry, třeba při vyhlídkovém letu nad Jeseníky.

2x důvod k oslavě Tisk
Úterý, 17 listopad 2009
Markovi Blaťákovi se povedlo ve vlnovém proudění 8.10.2009 překonat více než 5000 výškových metrů a to už je pořádný důvod k oslavě. Své "diamantové" převýšení zapil s kamarády v sobotu 14.11. na letišti.
Dalším oslavencem byl Petr Šmakal, který dosáhl náletu tisíc hodin na motorových letounech. Svou "tisícovku" si užil v neděli 15.11. 2009 při aerovleku v letounu Z-226. I jeho obdivuhodný výkon ocenili přihlížející gratulací a přípitkem.