Školení Afis a pilotky Tisk
Čtvrtek, 01 červenec 2010

10.7. od 9:00hod. se koná školení a přezkoušení nových Afis a praktické pilotní zkoušky pro piloty kluzáků.
Školení a přezkoušení provádí inspektor Ing. Miloslav Kinc.
Na vaše případné dotazy odpoví Michal Piskovský Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Plachtařské mistrovství České republiky Tisk
Úterý, 01 červen 2010
Pavlína Horáčková a Marek Blaťák jsou zástupci našeho aeroklubu, kteří závodí na plachtařském mistrovství České republiky. Letos již sedmnáctýročník PMČR se koná od 23.května do 4.června na letišti Plasy. Oba zástupci našeho aeroklubu létájí v klubové třídě. Přestože počasí mistrovství příliš nepřeje, mají závodníci v současnosti odlélané čtyři bodované disciplíny. Pavlína Horáčková je v průběžném pořadí na 20.místě a Marek Blaťák na 9.místě.

Webové stránky závodů zde.

Čarodějnice 2010 Tisk
Středa, 12 květen 2010
Konečně! Celý rok se těším jak malá holka právě na 30. duben. Vždyť kdy jindy se můžu změnit k nepoznání a být čarodějnice legálně?
A letošní čarodějnický rej se opravdu vydařil. Naše čarodějnice-velitelka Radka už týdny dopředu vymýšlela program a organizovala čarodějnice-pomocnice tak, aby se všechny děti dostatečně vyřádily. A my, velké čarodějnice, jsme si to užily taky. Počasí nám hrálo do noty a tak jsme mohli být celé odpoledne až do pozdního večera venku u Kartága.

Pokračování článku naleznete v sekci Články

Jarní pohár Jeseníků 2010 ukončen Tisk
Pondělí, 10 květen 2010
V sobotu 8.5. dospěly plachtařské závody 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků do svého konce.
Jelikož se během konání závodu podařilo uletět pouze jednu letovou disciplínu, tak letošní plachtařské závody nemají vítěze.
Důvodem je jednoduše počasí. Meteorologická situace nad střední Evropou nepřichystala příznivější podmínky pro létání a ani nejzkušenější meteorolog poručit větru a dešti nedokáže.
Věříme však, že se závodníkům v Šumperku líbilo a nezbývá než doufat, že se v příštím roce, opět začátkem května, setkáme při sedmém závodu Jarního poháru Jeseníků.

Poděkování patří všem, co se závodů účastnili a podíleli se na jejich pořádání.