Elementárka 2010 Tisk
Úterý, 05 říjen 2010

Všechno to začalo někdy na podzim roku 2009, domlouváním a jednotlivými schůzkami ohledně výcviku. Poprvé jsme se setkali  na Malíkovně 23.1.2010.  Sešli jsme se v poměrně hojném počtu 8 lidí, z čehož 2 přišli pouze na teorii.  Pan Kolomazník nám povykládal o spoustě svých zážitků z létání, a mimo jiné nám vysvětlil co budeme k výcviku potřebovat, jak bude výcvik probíhat a v neposlední  řadě jak budeme výcvik platit. Hodiny teorie nám začali 6.2. a zde se nás sešlo už 10. Během 2 měsíců jsme absolvovali celý teoretický kurz, následovalo pár dalších hodin pozemních příprav a konečně jsme se mohli podívat do vzduchu.

Pokračování článku naleznete v sekci Články

Pilotní zkoušky Tisk
Čtvrtek, 09 září 2010
V sobotu 4.9. 2010 žáci letošního pilotního výcviku pánové Michal Formánek, Pavel Němec, Ondřej Köver, Luděk Krmela a žák loňského výcviku Jan Pokluda úspěšně absolvovali teoretické pilotní zkoušky.
Gratulujeme!

Co nového na letišti Tisk
Úterý, 03 srpen 2010
Pavel Němec a Ondřej Köver jsou prvními žáky pilotního výcviku 2010, kteří v neděli 25. července pod dohledem přezkušujícího Karla Kolomazníka absolvovali své první samostatné lety na větroni. O týden později v neděli 1. srpna absolvoval první samostatný let Luděk Krmela.  Po namáhavém výcviku si tak Pavel s Ondrou a Luďkem poprvé vyzkoušeli, jaké to je pilotovat větroň samostatně.

Plachtařského mistrovství regionů, které se konalo v Moravské Třebové od 18.července do 30.července, se zúčastnila Pavlína Horáčková (obsadila konečné 33.místo) a Radek Hýbl (obsadil konečné 15.místo).

Šárka Lochová a Jaromír Vlk se účastní plachatřského Ranského poháru, který se pořádá Aeroklub Raná ve dnech 31.července až 8.srpna.

Máme nové piloty a dispečery! Tisk
Čtvrtek, 15 červenec 2010
Gratulujeme Markétě Lochové a Robertovi Sikorovi, kteří v sobotu 10.7. úspěšně složili praktické zkoušky pilota kluzáků a tím zakončili svůj pilotní výcvik. Ostatní členové aeroklubu dodrželi tradici a za "odměnu" je vhodili do letištního bazénu.
Tentýž den bezmála dvacet členů aeroklubu absolvovalo školení a přezkoušení pro výkon služby AFIS a aeroklub má tak další dispečery letištní informační služby.