14. ročník plachtařského mistrovství České republiky Tisk
Středa, 23 květen 2007

Od neděle 20.5.2007 pořádáme na našem letišti 14. plachtařské mistrovství České republiky (PMČR). Toto mistrovství potrvá do 2.6.2007. Jedná se o nejprestižnější plachtařské závody, které se konají na území naší republiky v roce 2007 a zároveň nejprestižnějšími, které se zatím v historii aeroklubu Šumperk kdy uskutečnily. Jsme velmi poctěni tím, že se může toto mistrovství na našem letišti konat a snažíme se, aby byly závody úspěšné a závodníci byli spokojeni. K současnému dni se odlétaly tři platné disciplíny, po kterých je na čelním místě v klubové třídě  Ivan Harašta z Karlových Varů s celkovým počtem 1448 bodů a ve třídě kombi se po třech disciplínách drží na prvním místě „český Top Gun“ Jaroslav Tomaňa (vojenský pilot moderního stíhacího letounu JAS-39 Gripen) s celkovým počtem 2266 bodů.
Přesto že osazenstvo letiště je vytíženo organizací PMČR, absolvovali v neděli 20.5. členové letošní plachtařské elementárky (Kamil Sohr, Michal Piskovský a Martin Hejný)  svá první sóla pod vedením instruktorů Jana Vlčka a Rostislava Šuberta. Do dalších letů jim přejeme stejný počet startů jako přistáni.

Plachtařské mistrovství České republiky 2007 Tisk
Sobota, 19 květen 2007

V neděli 20. května v ranních hodinách začíná na letišti Šumperk Plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) 2007. Jedná se o nejprestižnější plachtařské závody, které se letos v České republice pořádají. Těchto závodů se účastní 47 nejlepších plachtařů z České republiky a pozvaní závodníci ze Slovenska a Německa o celkovém počtu 58 závodníků. Závody se konají ve dvou třídách kluzáků (club, kombi).
PMČR trvá v termínu od 20.5. do 2.6.2007. V průběhu těchto dvou týdnů se v případě přijatelného počasí létají bodově ohodnocené disciplíny, při kterých má závodník za úkol obletět co nejrychleji stanovenou trať. Na každý letový den připadá jedna letová disciplína a body se za jednotlivé dny sčítají, pak na konci mistrovství je vyhlášen mistr republiky pro danou třídu.
Přijďte se k nám podívat na atraktivní starty a přílety, které můžete v průběhu letové disciplíny spatřit!

Jste srdečně vítáni :-) !

...a nebo můžete sledovat dění na závodech na internetových stránkách http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz/

3. ročník Jarního poháru Jeseníků ukončen Tisk
Pondělí, 07 květen 2007

V 16.00 hod. SELČ se na letišti šumperk uskutečnilo slavnostní ukončení a vyhlášení vítězů třetího ročníku Jarního poháru Jeseníků 2007.
Po sedmi letových disciplínách se na prvním místě umístil Ivan Novák z Ústí nad Orlicí s celkovým počtem 4339 bodů (cenu převzal z důvodu jeho nepřítomnosti při vyhlášení Jacek Kerum), na druhém místě se umístil Jan Podhrazský z domovského Aeroklubu Šumperk s 4316 body a na třetím místě Jiří Kusbach z Holešova s 4176 body.

Závody jsou tímto ukončeny a můžeme se těšit na další ročník Jarního poháru Jeseníků 2008.

Jarní pohár Jeseníků 2007 Tisk
Čtvrtek, 03 květen 2007

Jarní pohár Jeseníků 2007, který se v těchto dnech koná na letišti Šumperk je v plném proudu. Jedná se o plachtařské závody, které začali v sobotu 28.4. a trvají do 7.5. 2007. Vzhledem k příznivému počasí, které závodům přeje se k dnešnímu dni odletělo již pět letových disciplín, přičemž jedna nebyla platná. Po těchto pěti disciplínách je na prvním místě průběžného pořadí Jan Podhrazský ze Šumperka, následovaný Ivanem Novákem z Ústí nad Orlicí a na třetím místě se nachází Dana Nováková taktéž z Ústí nad Orlicí. Podrobnější dění o závodech s aktuálními informacemi o jednotlivých disciplínách, pořadí závodníků a  fotogalerii naleznete na stránkách Jarního poháru Jeseníků 2007 http://pohar2007.aeroklub-sumperk.cz/