Zkoušky Tisk
Pondělí, 25 září 2006

Teoretické zkoušky pilota kluzáků úspěšně absolvovalo elementární družstvo pro rok 2006 v sobotu 23.9.2006 na letišti Zábřeh u Ostravy.
Tímto gratulujeme a přejeme hodně štěstí do praktické části zkoušky, které by se mělo uskutečnit v brzké době.

Německé soustředění Tisk
Sobota, 09 září 2006

Od 27.8. do 10.9. 2006 měli na našem letišti soustředění dva německé aerokluby, které si k nám dovezli několik větroňů, aby mohli létat jak výcviky, tak i sportovní výkony. První týden sice moc neumožňoval létání z důvodu nepříznivého počasí, ale zato druhý týden létali naši němečtí kolegové dnes a denně a to od rána až do večera a to jak aerovleky, tak zejména navijáky a uskutečnily stovky startů. A i přesto že letošní konec léta moc nepřeje termickému létání, tak díky silnému větru, který byl po několik dní se polétalo hodně na svahu. Na závěr tohoto soustředění uletěli někteří svá první sóla a budou tak moci vzpomínat na letiště Šumperk jako na letiště kde letěli poprvé v životě sami na větroni.

V prvním týdnu německého soustředění to je od 27.8. do 3.9. 2006 se zúčastnili členové aeroklubu Šumperk Jan Vlček a Rostislav Šubert instruktorského výcviku ve Vrchlabí, kde se z nich stali instruktoři.

Letecký den Tisk
Pondělí, 28 srpen 2006

V sobotu 26.srpna 2006 proběhl na letišti velký letecký den u příležitosti 60. výročí založení Aeroklubu Šumperk Původně jsme měli strach z předpovídaného nepříznivého počasí, ale nakonec se bůh Thermoska nad námi slitoval a počasí bylo až na jednu krátkou drobnou přeháňku skoro ideální. Hrubým odhadem letiště navštívilo asi 5.000 diváků, kteří mohli shlédnout například vystoupení akrobatů z Moravské Třebové na akrobatických speciálech Su-31 a Swift, předvedení vojenských vrtulníků Mi-24 a Mi-17 z letecké základny v Přerově, ukázku historických motorových i bezmotorových letadel, seskoky parašutistů, ukázku hašení požáru letadlem Z-37 Čmelák a spousty dalšího.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout dalších pár fotografií z akce. Večer potom stávající i bývalí členové aeroklubu oslavili 60. výročí při hangárpárty za doprovodu hudby a dobré nálady.

Sóla Tisk
Neděle, 13 srpen 2006

Životní zážitek prožili v pátek 11.8.2006 ve večerních hodinách čtyři členové elementárky 2006, Miroslav Šefl, Tomáš Michna, Martin Vogl a Kateřina Šperková, když letěli svá první sóla na větroni a poznali jaké to je být sám v kokpitu kluzáku a řídit ho od startu až po přistání. Následně je čekal již tradiční rituál vhození do bazénu.