Juniorky Tisk
Úterý, 10 červenec 2007

Plachtařského mistrovství české republiky juniorů (PMČRJ - http://www.juniorky.cz/), které se letos koná v Jindřichově Hradci od 8.7. do 21.7.2007, se z řad aeroklubu Šumperk účastní Radek Vlček s větroněm Jantar MB (startovní číslo BD), Radek Hýbl na větroni ASW-15 (startovní číslo R5) a jediná žena ve startovním poli Jitka Hromková, která létá na větroni VSO-10 (startovní číslo E7).

Přejeme jim, aby si v Jindřichově Hradci dobře za závodili a umístili se na těch nejlepších místech a hlavně, aby  všem závodníkům vyšlo počasí a nedošlo k žádnému leteckému i jinému incidentu.

Pavlína Horáčková na mistrovství světa žen Tisk
Čtvrtek, 05 červenec 2007

Ve středu 4.7.2007 odjela plachtařka aeroklubu Šumperk Pavlína Horáčková na mistrovství světa žen, které se koná ve francouzském Romorantinu od 6.72007 do 22.7.2007 a kde bude reprezentovat jak aeroklub Šumperk, tak i českou republiku. Bude létat na větroni SZD-48.1 Jantar Standart a to v klubové třídě.
Stránky závodů naleznete na adrese :
Přejeme ji hodně štěstí!!!

I po závodech je na letišti živo Tisk
Pondělí, 18 červen 2007

I po dvou závodech (JPJ a PMČR), které za poslední dva měsíce Aeroklub Šumperk uspořádal je na letišti živo a létá se. Přestože by se mohlo zdát, že budou členové AK po závodech vyčerpáni s jejich organizací, a kdy by si možná dali od letiště na chvíli pokoj, tak tomu tak není a na letišti je o víkendech živo a létá se. Létá se jak plachtařsky tak motorově a provádí se výsadky. Martin Pekař, Radek Vlček, Petr Havrlant, Radek Hýbl, Rostislav Šubert a Petr Koláček uskutečnili za poslední víkendy přelety. Elementárka pokračuje v létání výcvikové osnovy a létají sóla. O víkendu 9. a 10.6. se Zlín Z-43 pomalu nezastavil, jak prováděl vyhlídkové lety a v sobotu 16.6. se konala Kartágo párty při příležitosti úspěšně zvládnutých závodů, kde Martin (Marton) Ficnar a Jan (Chleba) Podhrázský poděkovali všem, kteří se podíleli na organizaci závodů.

14.ročník plachtařského mistrovství České republiky (PMČR) ukončen Tisk
Úterý, 05 červen 2007

Po dvou týdnech závodů 14. plachtařského mistrovství České republiky, které se poprvé konalo na letišti Šumperk a zároveň bylo vůbec nejprestižnější svého druhu, které se za více jak šedesátiletou historii na letišti Šumperk konalo proběhlo v sobotu 2.6. 2007 slavnostní ukončení s vyhlášením vítězů (mistrů republiky), kterými se staly Roman Mraček v klubové třídě s celkovým počtem 5584 bodů a Tomáš Rendla  v kombinované třídě s celkovým počtem 5953 bodů.
Závody probíhaly na letišti od neděle 20.5. do soboty 2.6.2007 se ve složitých meteorologických podmínkách povedlo v klubové třídě uletět 7. platných disciplín a v kombinované třídě 9. platných disciplín. Závodníci  bojovali jako lvi, i když vítěz může být vždy jen jeden - ale soutěžní dny byly zážitkem pro všechny, kdo PMČR sledovali a fandili svým favoritům bez ohledu na příčku ve výsledkové listině.
PMČR je ukončeno a nezbývá nic jiného než se těšit na další podobnou soutěž, kterou snad bude Aeroklub Šumperk v brzké době pořádat.