Přestavba vrátnice Tisk
Pátek, 26 leden 2007

V posledních několika týdnech pobíhá pod vedením Vladislava Malého přestavba ubytovny vrátnice ve společenskou místnost("Malýkovnu"), která má být používána jak k různým posezením a to jak večerních tak při letových provozech, tak i k výuce, k teoretickým přípravám, k předletovým přípravám a  k  odpočinku.
Za uplynulých několik týdnů došlo k vybourání části západní zdi vrátnice a zabudování „francouzského“ okna, tak k výstavbě krbu a tím spojeného komínu. Dřívější ubytovna se přestěhovala do místnosti dřívější kanceláře komisařů(více ve fotogalerii).
Plánovaná „kolaudace“ se koná v sobotu 3.2.2007 v odpoledních hodinách.

Spuštěn WEB PMČR 2007 Tisk
Sobota, 20 leden 2007
Na adrese http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz byl spuštěn oficiální WEB 14. Plachtařského mistrovství České republiky 2007, které se uskuteční na letišti Šumperk od 20. května do 2. června.

Nábor nových členů do plachtařského výcviku 2007 Tisk
Pátek, 24 listopad 2006

Aeroklub Šumperk, stejně jako v předchozích letech, i v roce 2007 bude organizovat výcvik pilotů kluzáků pro nové členy aeroklubu. Pokud chcete zkusit tento zajímavý koníček, tak máte nyní jedinečnou příležitost.

První informativní schůzka proběhne na letišti Šumperk v sobotu 3.února 2007 v 10:00. Více informací k vlastnímu výcviku naleznete zde.

Ukončení vlnové sezóny Tisk
Pátek, 10 listopad 2006

Ve středu 8.11. vyrazili do vlny Rudolf Balcárek, Mojmír Piskovský a Drahomír Žondra. Jako vlekař jel tentokráte s nimi Karel Kolomazník. Polétali ve výškách kolem 4.000 m QNH, ale třeba Jacek Kerum z Příbrami byl až kolem 6.700m QNH.
Z posledních letů nakonec všichni včetně vlečné plánovaně přistáli v Šumperku, čímž bylo letošní vlnění z Krnova ukončeno.

Malá rekapitulace Krnovské vlny 2006 na závěr:

Přes netypický podzim:
-          se udělalo asi 8 hromadných výjezdů do Krnova
-          létání se zúčastnilo asi 12 lidí
-          všichni, kdo ještě neměli vývoz si tento úspěšně udělali s instruktorem
-          většina lidí se alespoň jednou dostala přes hranici 4.000m QNH
-          Martin Pekař získal diamantové převýšení 5.000m
-          Jan Vlček a Pavlína Horáčková získali zlaté převýšení 3.000m

Letošní polétání lze brát jako dobrý začátek pro létání v dlouhé vlně, které jsme po mnoha letech „nečinnosti“ začali v Šumperku opět provozovat. Takže těšme se na „Vlnu 2007“, tentokráte třeba v Jeseníku.