Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDILetová sezóna započala Tisk
Pondělí, 09 duben 2007

Zima, která letos téměř nebyla a kdy se již v únoru létalo jak motorově, plachtařsky a konal se také para provoz, a v dalších týdnech se uskutečnilo několik provozů, tak v první dubnový velikonoční víkend se na plno „rozjela“ letová sezona pro rok 2007, kdy se létalo celý víkend motorově i plachtařsky. Nové elementární družstvo ve složení Kamil Sohr, Martin Hejný a Michal Piskovský, kteří již v neděli 1.4. absolvovali první lety, tento víkend létali po oba dva dny a zažili své první navijákové provozy. Tyto provozy vykonali také piloti, kteří se po sobotním jarním přezkoušení pustili do létání povinných úloh, které musejí absolvovat, aby mohli na přelety. Současně s navijákovým provozem se konal také aerovlekový provoz a díky termice, která se vyskytovala létali o tomto víkendu snad všechny větroně, které jsou na šumperském letišti.
Motoráři také nezaháleli a létali jak na letounu Z-43, Z-226 se kterým vlekali větroně, tak i na Z-142, na kterém Pavel Vlček v nedělní dopoledne předvedl své akrobatické umění ukázkou několika přemetů, souvratů, výkrutů a dalších akrobatických prvků.
Na závěr každého z dnů si členové sdělovali své dojmy  z jednotlivých letů u dobrého piva.

 

 
První provozy v roce 2007 Tisk
Sobota, 17 únor 2007

Po nepříliš dlouhé a dalo by se říci že i žádné zimě se v sobotu 10.2. uskutečnil první plachtařský i motorový provoz v roce 2007 na letišti Šumperk.
Poté co se uskutečnilo v dopoledních hodinách zimní školení vytáhli motoráři  letouny a plachtaři větroně, aby mohli celí nedočkaví opět polétat a splnit si povinné lety, které musí mít odlétány  na začátku sezóny.
Motoráři uskutečnili několik okruhů a letů do prostoru a plachtaři vytáhli naviják. Noví piloti kluzáků, kteří na podzim roku 2006 složili pilotní zkoušky si zopakovali jak se řídí větroň a začali létat pokračovací výcvikovou osnovu.
O týden později v sobotu 17.2. se opět konal navijákový provoz, kdy se létali cvičné lety (okruhy = II/16, přistání do omezeného prostoru = II/17, tak i mimořádné případy II/18). Tendýž den zahájili sezónu také parašutisté, kdy provedli několik seskoků.
Doufejme, že už jaro brzy přijde a přinese s sebou počasí vhodné pro létání i seskoky.

 
Spuštěn WEB 3. Jarního poháru Jeseníků 2007 Tisk
Středa, 14 únor 2007
Na adrese http://pohar2007.aeroklub-sumperk.cz byl spuštěn oficiální WEB 3. Jarního poháru Jeseníků 2007, který se uskuteční na letišti Šumperk od 28. dubna do 7. května.
 
Přestavba vrátnice Tisk
Pátek, 26 leden 2007

V posledních několika týdnech pobíhá pod vedením Vladislava Malého přestavba ubytovny vrátnice ve společenskou místnost("Malýkovnu"), která má být používána jak k různým posezením a to jak večerních tak při letových provozech, tak i k výuce, k teoretickým přípravám, k předletovým přípravám a  k  odpočinku.
Za uplynulých několik týdnů došlo k vybourání části západní zdi vrátnice a zabudování „francouzského“ okna, tak k výstavbě krbu a tím spojeného komínu. Dřívější ubytovna se přestěhovala do místnosti dřívější kanceláře komisařů(více ve fotogalerii).
Plánovaná „kolaudace“ se koná v sobotu 3.2.2007 v odpoledních hodinách.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 216 z 222