Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIPětka Tisk
Úterý, 07 srpen 2007

První tzv. „pětku“ neboli let v délce trvání minimálně pěti hodin se v neděli 5.8.2007 povedlo poprvé v životě uletět na kluzácích dvěma členům elementárky z roku 2006. Tuto tzv. "pětku" ulětěli na VSO-10 Kateřina Šperková a Tomáš Michna (fotografie z „pětky“ naleznete ve fotogalerii). Robert Berka, také člen elementárky z roku 2006 se s menším (týdenním) zpožděním za Kateřinou Šperkovou a Tomášem Michnou přeškolil na VSO-10 v sobotu 4.8.2007.

Ve čtvrtek 16.8.2007 proběhnou pilotní zkoušky „letošní“ elementárky 2007. Zkoušek se zúčastní Kamil Sohr, Michal Piskovský a Martin Hejný.

 
Olomoucké soustředění Tisk
Úterý, 31 červenec 2007

Od soboty 28. července 2007 má na našem letišti jednotýdenní soustředění Aeroklub Olomouc, který mívá na letišti Šumperk soustředění každý rok a to vždy v letních měsících.
Na letošní soustředění si "olomoučáci" přivezli s sebou dva blaníky, vosu, phoebus a samozřejmě i 526-ku.

V ten samý den, kdy začalo olomoucké soustředění oslavil Marek Blaťák v prostorách kartága své narozeniny za pomoci bečky piva, přátel z letiště a Karel Prokop upekl berana.


V sobotu 5.8.2007 začíná ve Vysokém Mýtě plachtařské mistrovství regionů české republiky (PMRG), kterého se zúčastní z řad aeroklubu Šumperk : Martin Ficnar na ASW-15 (soutěžní znak R5), Petr Havrlant na SZD-48 (soutěžní znak SU), Marek blaťák na ASW-19 (soutěžní znak 50) a Jan Podhrázský na Jantaru MB (soutěžní znak BD).
Stránky závodů :   http://www.gliding.cz/souteze/2007/pmrg/

 
Pavlína Horáčková devátá Tisk
Středa, 25 červenec 2007

Pavlína Horáčková členka aeroklubu Šumperk se na čtvrtém plachtařském mistrovství světa žen, které se konalo ve francouzském Remorantinu umístila po devíti bodovaných disciplínách v klubové třídě na celkovém devátém místě z dvaceti závodnic, které létali v této třídě.
Celkově se čtvrtého plachtařského mistrovství světa žen zúčastnilo 44 závodnic z 11 zemí (Česká Republika-8x, Německo–8x, Francie–6x, Velká Británie–6x, Rusko–5x, Polsko–5x, Litva-2x, Dánsko-1x, Švýcarsko-1x, Itálie-1x, Ukrajina-1x), které závodili ve třech třídách (klubová, standart a v 15-ti metrové). 
Z českých závodnic se nejlépe umístila na druhém (stříbrném) místě Jana Vepřeková ze Dvora Králové a to ve třídě standart na větroni LS-8b. 

Dalších plachtařských závodů, ale to už „jenom“ plachtařského mistrovství české republiky juniorů a akademiků (PMČRJ 2007), které se konalo v Jindřichově Hradci zúčastnili : Radek Vlček (junior / akademik),  Radek Hýbl (akademik) a Jitka Hromková (junior / akademik), kteří se umístili následovně : Radek Vlček (12 / 14 místo), Radek Hýbl (4 místo) a Jitka Hromková ( 28 / 26 místo).

 
Zpravodajství z mistrovství světa žen ve Francii Tisk
Středa, 11 červenec 2007
Hola hola, povedlo se nám připojit na síť, akorát nejlepší signál je před barem (zavřeným!!!! ale to neva třetinka piva je za 1,5€ a my ještě máme nějaké zásoby), kde je děsná tma. Dojeli jsme s menšími problémy dobře,akorát auto se po cestě samo poškrábalo...
autor : Pavlína Horáčková

Toto je část zpravodajstí z plachtařského mistrovství světa žen ve francouzské Remorantinu, které zasílá Pavlína Horáčková.
Pavlína Horáčková je reprezentantkou za českou republiku a za aeroklub Šumperk. Za pomocníky má s sebou Danuši Kellnerovou a Václava Koláčka, kteří jí dělají jak morální podporu, tak i pomáhají se vším co je zapotřebí, aby se Pavlína Horáčková cítila na mistrovství co nejlépe.
Další zpravodajství z mistrovství světa žen můžete sledovat v sekci Články
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 193 - 216 z 236