Plachtařské závody 2007 Tisk
Sobota, 04 listopad 2006
Aeroklub Šumperk zvítězil ve výběrovém řízení na pořádání Plachtařského mistrovství ČR, které se uskuteční na šumperském letišti v termínu 20.května až 2.června 2007. Na našem letišti navíc uspořádáme v termínu 28.dubna až 8.května již třetí ročník Jarního poháru Jeseníků, který letos bude fungovat také jako tréninkový předzávod k PMČR. Další podrobnosti budou zveřejňovány na oficiálních stránkách závodů, které budou k dispozici nejpozději do konce roku 2006.

Krnovská vlna 2006 III. Tisk
Pátek, 03 listopad 2006

Po delší době jsou tu krátké zprávy z Krnovské vlny 2006 za účasti členů AK Šumperk.
V pátek 27.10. vyrazili do Krnova na vlnu Martin Pekař, Jan Vlček, Pavlína Horáčková, Alois Vitásek, Rudofl Balcárek a Ivoš Nezval.
Tento den se opravdu zadařilo, kdy se Martin Pekař  dostal do výšky  něco kolem 8000m QNH s 304 a tím pádem uletěl tzv. diamantové převýšení. Tohoto převýšení dosáhl i Ivoš Nezval se svojí VSO-10.
Pavlína Horáčková a Jan Vlček dosáhli zlatého převýšení s absolutní výškou kolem 6.000m QNH.
31.10. vyrazili na vlnu Martin Ficnar, Dušan Sýs., Katka Hlavatá., Mojmír Piskovský a Jirka Sohr s vlekařem Martinem Tarabou. Všichni si pěkně polétali, vlna fungovala celkem spolehlivě, akorát to že končila ve 4.300m QNH.

Jak už to tak vypadá, tak vlnové období pro členy AK Šumperk už pomaloučku končí a to jak z důvodu blížící se zimy, tak z důvodů končícího pojištění na VSO-10, tak plánovaných imatrikulací na kluzácích, které by měli proběhnout v průběhu listopadu. Podle předpovědních modelů by minimálně do pátku 10.11. mělo převládat SZ proudění, takže šance na nějakou vlnu je už relativně malá.

Jestli že se ještě zadaří, tak se o tom zase dočtete na těchto stránkách.

Zkoušky II. Tisk
Čtvrtek, 19 říjen 2006

Ve středu 12.10.2006 proběhli na letišti praktické pilotní zkoušky pilota kluzáků, které po teoretických pilotních zkouškách úspěšně absolvovali Kateřina Šperková, Miroslav Šefl, Tomáš Michna, Robert Berousek a Martin Vogl. Touto zkouškou se z nich stali piloti kluzáků.

GRATULUJEME a přejeme všem hodně úspěchů jak na nebi, tak i na zemi !

Krnovská vlna 2006 II. Tisk
Úterý, 10 říjen 2006

Opět jsme vlnili a tady jsou krátké zprávy z Krnovské vlny 2006…
Dle očekávání vznikla vlna nad Jeseníky ve dnech 6.10. a 7.10. na tuto vlnu vyrazili  v pátek 6.10.  do Krnova Dušan Sýs, Jan Vlček, Radek Vlček, Rosťa Šubert a jako vlekař Martin Taraba. Jan Vlček a Radek Vlček, kteří letěli spolu v Blaníku a Dušan Sýs a Rosťa Šubert se prostřídali na vose.  V tento den nebyla vlna příliš silná vlivem střihu větru, který znemožňoval přesáhnout výšku 2900 metrů QNH. Všichni sice polétali, ale  nikdo se nedostal do tolik žádané a očekávané výšky.
Druhý den v sobotu 7.10. vyjeli do Krnova polétat Martin Ficnar, Martin Pekař, Jirka Sohr, Lojsa Vitásek a Ruda Balcárek za podpory instruktorů Ivoše Nezvala a Karla Vagenknechta a snad již dvorního vlekaře Martina Taraby. Protože nás bylo hodně a instruktoři dva, tak jsme využili i krnovského Blaníka. Počasí bylo co se týká vlnových podmínek o poznání lepší než předchozí den. Přes nucenou tří hodinovou přestávku vlečné zapříčiněnou prasknutím ostruhového lanka se podařilo všem odlétat vývozy. Nejvýše se dostal Martin Ficnar s Karlem Vagenknechtem, a to do 4700 metrů QNH. Tento let naleznete také na OLC http://www.onlinecontest.de/olcphp/2006/ausw_fluginfo.php?ref3=74432&ueb=N&olc=olc-cs&spr=cz&dclp=9390d47495750963acada8c4e4e41d94
V odpoledních hodinách šli ještě nahoru „sólo“ Martin Pekař s G-304 a Lojsa Vitásek s VSO-10, ale těm už počasí moc nepřálo z důvodu nastupující fronty. Přesto ve vlně ještě nějakou tu hodinku polétali.