Elementárka vesele létá, P. Koláček a R. Hýbl reprezentují Ak na PMRg Tisk
Pondělí, 15 květen 2006
Petr Koláček a Radek Hýbl v sobotu 13. května odjeli na PMRg do Jihlavy, kde budou reprezentovat náš aeroklub.  Petr Koláček si zapůjčil Jantara MB od Honzy(Chleby) Podhrázského a Radek Hýbl létá na Aeroklubové ASW - 15. PMRg, které se v termínu od 14.5. do 27.5. koná v Jihlavě. Bližší informace o tom, jak se vede našim "borcům" naleznete na : http://www.aeroklub.ji.cz/pmrg06/pmrg.html

Petr Koláček před odjezdem na PMRg u Jantara MB                 Letošní elementárka

Téhož dne(13.5.), kdy odjeli Radek H. a Petr K. na závody, započala letošní elementárka létání úlohy I/4 a tím si poprvé vyzkoušela navijákové starty. V odpoledních hodinách dorazila na Šumpersko okluzní fronta, která k nám přišla ze západu a jako "předvoj" zasáhla letiště silná bouřka, která pozastavila až do následujícího dne přípravy bazénu na sezónu.

Odpolední bouře

Jarní pohár Jeseníků 2006 skončil Tisk
Úterý, 09 květen 2006
Jarní pohár Jeseníků 2006, který se konal na letišti Šumperk v termínu od 29.4. - 8.5. 2006, skončil a vítězi se stali Patrik Čebiš z AK Sazená a Martin Ficnar z domácího AK Šumperk se shodným součtem bodů 3230  - oběma vítězům gratulujeme!!!!! Na třetím místě se umístil domácí závodník Karel Vagenknecht s 2758 body, kterému rovněž gratulujeme stejně tak jako ostatním účastníkům závodů a těšíme se příští rok na další již třetí ročník Jarního poháru Jeseníků.

Závody se chýlí ke konci... Tisk
Sobota, 06 květen 2006

Už je tomu týden, co začal na šumperském letišti druhý ročník Jarního poháru Jeseníků. A protože závody trvají do 9.5.2006, tak se už nezadržitelně blíží také konec těchto závodů, při kterých se doposud uletěly tři platné disciplíny a při kterých se uletělo spoustu překrásných přeletů a nalétalo desítky hodin.
Dneska v sobotu 6.5. se letěla čtvrtá plánovaná disciplína a třetí platná disciplína. Tuto disciplínu podle předběžných výsledků vyhrál Martin Ficnar.
Na konec tohoto krásného dne proběhlo malé posezení aeroklubáků se závodníky v prostorách Kartága doplněné pivečkem a výbornými masovými pochoutkami, které připravil šéfkuchař Kódl.

více informací o závodech se dočtete na : http://pohar2006.aeroklub-sumperk.cz/

Závody začaly Tisk
Sobota, 29 duben 2006

Druhý ročník Jarního poháru Jeseníků začal.
V sobotu 29.4. v 10.00 SELČ proběhlo oficiální zahájení druhého ročníku Jarního poháru Jeseníků, které se koná na letišti Šumperk v termínu  29.4. - 8.5.2006. Závodníci se na letiště začali sjíždět už den předem, aby mohli připravit své BM (bílé miláčky) na soutěžní lety a aby se také mohli v klidu ubytovat a připravit na závody. Ve večerních hodinách proběhl první briefing, ve kterém byli představeni jednotliví organizátoři závodů a ve kterém také proběhlo seznámení se s letištěm. Po briefingu se vetší část závodníků a i jejich pomocníků přesunula do letištního baru, který se tímto pro letošní sezónu slavnostně otevřel.
Na briefingu prvního dne závodů nám jindy meteorolog, ale pro tyto závody závodník Jacek Kerum (který je také mimo to, že závodí, asistentem a poradcem meteoroložky Radky Kellnerové, která je jako meteorolog na prvních závodech), pověděl, jaké nás v budoucích dnech čeká počasí a že na začátek závodů bude pršet a pršet. V další části briefingu seznámili organizátoři závodníky s organizačními pokyny a navrhli nějaké tipy na využití volného času za nepříznivého počasí, které nám neumožňuje létat.

Více o Jarním poháru Jeseníků  se dočtete na : http://pohar2006.aeroklub-sumperk.cz/