Závody se chýlí ke konci... Tisk
Sobota, 06 květen 2006

Už je tomu týden, co začal na šumperském letišti druhý ročník Jarního poháru Jeseníků. A protože závody trvají do 9.5.2006, tak se už nezadržitelně blíží také konec těchto závodů, při kterých se doposud uletěly tři platné disciplíny a při kterých se uletělo spoustu překrásných přeletů a nalétalo desítky hodin.
Dneska v sobotu 6.5. se letěla čtvrtá plánovaná disciplína a třetí platná disciplína. Tuto disciplínu podle předběžných výsledků vyhrál Martin Ficnar.
Na konec tohoto krásného dne proběhlo malé posezení aeroklubáků se závodníky v prostorách Kartága doplněné pivečkem a výbornými masovými pochoutkami, které připravil šéfkuchař Kódl.

více informací o závodech se dočtete na : http://pohar2006.aeroklub-sumperk.cz/

Závody začaly Tisk
Sobota, 29 duben 2006

Druhý ročník Jarního poháru Jeseníků začal.
V sobotu 29.4. v 10.00 SELČ proběhlo oficiální zahájení druhého ročníku Jarního poháru Jeseníků, které se koná na letišti Šumperk v termínu  29.4. - 8.5.2006. Závodníci se na letiště začali sjíždět už den předem, aby mohli připravit své BM (bílé miláčky) na soutěžní lety a aby se také mohli v klidu ubytovat a připravit na závody. Ve večerních hodinách proběhl první briefing, ve kterém byli představeni jednotliví organizátoři závodů a ve kterém také proběhlo seznámení se s letištěm. Po briefingu se vetší část závodníků a i jejich pomocníků přesunula do letištního baru, který se tímto pro letošní sezónu slavnostně otevřel.
Na briefingu prvního dne závodů nám jindy meteorolog, ale pro tyto závody závodník Jacek Kerum (který je také mimo to, že závodí, asistentem a poradcem meteoroložky Radky Kellnerové, která je jako meteorolog na prvních závodech), pověděl, jaké nás v budoucích dnech čeká počasí a že na začátek závodů bude pršet a pršet. V další části briefingu seznámili organizátoři závodníky s organizačními pokyny a navrhli nějaké tipy na využití volného času za nepříznivého počasí, které nám neumožňuje létat.

Více o Jarním poháru Jeseníků  se dočtete na : http://pohar2006.aeroklub-sumperk.cz/

První letový víkend Tisk
Neděle, 23 duben 2006

Tak už máme za sebou první letový víkend po zimě.

V sobotu 22. dubna nezbyl v hangáru BO téměř žádný větroň. Členové AK se konečně dočkali tolik vytouženého termického počasí. Vše, co mohlo, létalo. V dopoledních hodinách krásného dne si členové, kteří zatím neměli odlétány povinné úlohy, svoji povinnost odlétali na navijáku, aby po obědě mohli do termiky. Martin Ficnar a Karel Vagenknecht během skvělého termického dne, kdy základny kumulů dosahovaly výšek 2900 metrů QNH a stoupání bylo někde i 4 m/s, uletěli v poklidu a na začátek sezóny po 200 km. Motoráři si zase pro změnu odlétali své přezkušovací lety a paragáni si byli zaskákat z vrtulníku v Prostějově. Na závěr nádherného dne proběhla oslava narozenin Petra Šmakala a Rostislava Šuberta u sněhem vychlazené bečky a výborného guláše, který s láskou připravil Karel (Kódl) Prokop.

Následující den v neděli 23.4. se dočkala po dlouhém a namáhavém teoretickém školení svých prvních letů elementárka. Poprvé si vyzkoušela, jak létá a jak se řídí větroň a poznala, jak probíhá aerovlekový provoz. Tomáš Köver se pod vedením Pavlíny Horáčkové přeškolil na SF34 a k večeru se dopila bečka z předcházejících sobotních oslav.