Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIMedláňácké soutředění Tisk
Úterý, 20 červen 2006

V pátek 16. června začalo na letišti Šumperk dvoutýdenní soustředění Aeroklubu Medlánky z Brna. Do Šumperka si přijeli „medlaňáci“ jak polétat, tak si také odpočinout a zároveň si užít výborných termických podmínek pro létání  jaké šumperské nebe nabízí společně s pohořím Jeseníků.  S sebou si  přivezli 1xVT-116, 1xM28, 1xVSO-10, 1xCirusse, 1xL-13, 1xL-23 a jako vlečnou Z-142. Nejenom že si dovezli stroje, ale také sebou přivezli krásné letní počasí, které přeje jak koupání, tak i létání.

 

Krom toho, že na našem letišti má soustředění Aeroklub Mediánky oslavil v pátek 16.6. Martin (Zed) Zedek své třicáté(podle Martinova tvrzení dvacáté) narozeniny a v sobotu 17.6. oslavil své třicáté čtvrté narozeniny Tomáš (Kubrt) Prokop. Oběma oslavencům blahopřejeme!

 

 
Konečně nám počasí dopřálo Tisk
Čtvrtek, 15 červen 2006
Po téměř čtyřech týdnech, kdy nám počasí nepřálo k uskutečnění nějakého delšího plachtařského letu, přišly dny, kdy nezůstal jediný větroň na zemi. Uskutečnilo se spoustu překrásných dlouhých letů a nalétalo se spoustu letových hodin.

V neděli 11.6. nastalo tolik a tak moc očekávané termické počasí, jenž přetrvávalo na našem území po několik dnů. Během těchto překrásných a teplých dnů uletěli naši „borci“ přelety o těchto vzdálenostech :
v neděli 11.6. – Petr Koláček = 410km, Ladislav Hýbl = 248km, Vladislav Malý = 163km, Alois Vitásek = 149km
v pondělí 12.6. – Jan Podhrazský = 402km, Radek Hýbl = 364km, Petr Havrlant 328km, Martin Zedek = 243km,
v úterý 13.6. – uletěl Radek Hýbl výborných 508km, Jan Podhrazský 422km a Petr Havrlant s Markem Blaťákem  přistáli na odkluzu do pole. Petr Havrlant při té příležitosti opravil tamějšímu obyvateli blízké vesničky Velorex, čímž se stal pro místní obyvatele darem z nebes.
Ve středu 14.6. – Jan Podhrazský uletěl 395km, Petr Havrlant 260km a Radek Vlček 171km.
Nejenom že se uskutečnilo tolik krásných přeletů, ale také se polétalo místně,  parašutisté uskutečnili spoustu seskoků a elementárka celý víkend létala na navijáku a učila se základům létání…
Krom létání oslavila Jana Kargerová  v sobotu 10.6. v prostorách Kartága své narozeniny. Prolízačka AN-2 dostala křídla a motor, bazén dostal nový nátěr a Petr Šmakal naštípal kupu dřeva.

jednotlivé přelety najdete na : http://www.onlinecontest.de/olcphp/2006/ausw_wertung.php?olc=olc-cs&spr=en&dclp=100bd6b15eec483ffb59fe27afab9d32

 
Barytonový víkend Tisk
Neděle, 21 květen 2006
Přestože o víkendu dvacátého a jednadvacátého května počasí příliš nepřálo, tak byl na letišti krásný para provoz současně s navijákovým a motorovým, při kterém se uskutečnilo spoustu seskoků několik navijákových startů a pár vyhlídkových letů.
I když nebylo počasí na nějaké přelety, tak to byl krásný víkend, při kterém oslavil Jan (Chleba) Podhrázský své třicáté narozeniny a při kterých se naučil ve vodou nasáklé sobotní noci hrát pod odborným dohledem Josefa (Pepy) Macka na baryton, jenž byl ten večer hlavní atrakcí. Oslava, kterou občas doprovázel déšť, se konala v prostorách Kartága obohacená jak jinak než soudkem piva a výborného masíčka, které nachystal a připravil Karel (Kódl) Prokop.   


 
Elementárka vesele létá, P. Koláček a R. Hýbl reprezentují Ak na PMRg Tisk
Pondělí, 15 květen 2006
Petr Koláček a Radek Hýbl v sobotu 13. května odjeli na PMRg do Jihlavy, kde budou reprezentovat náš aeroklub.  Petr Koláček si zapůjčil Jantara MB od Honzy(Chleby) Podhrázského a Radek Hýbl létá na Aeroklubové ASW - 15. PMRg, které se v termínu od 14.5. do 27.5. koná v Jihlavě. Bližší informace o tom, jak se vede našim "borcům" naleznete na : http://www.aeroklub.ji.cz/pmrg06/pmrg.html
 
 Petr Koláček před odjezdem na PMRg u Jantara MB                 Letošní elementárka

Téhož dne(13.5.), kdy odjeli Radek H. a Petr K. na závody, započala letošní elementárka létání úlohy I/4 a tím si poprvé vyzkoušela navijákové starty. V odpoledních hodinách dorazila na Šumpersko okluzní fronta, která k nám přišla ze západu a jako "předvoj" zasáhla letiště silná bouřka, která pozastavila až do následujícího dne přípravy bazénu na sezónu.

 

Odpolední bouře

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 217 - 224 z 224