Konečně nám počasí dopřálo Tisk
Čtvrtek, 15 červen 2006
Po téměř čtyřech týdnech, kdy nám počasí nepřálo k uskutečnění nějakého delšího plachtařského letu, přišly dny, kdy nezůstal jediný větroň na zemi. Uskutečnilo se spoustu překrásných dlouhých letů a nalétalo se spoustu letových hodin.

V neděli 11.6. nastalo tolik a tak moc očekávané termické počasí, jenž přetrvávalo na našem území po několik dnů. Během těchto překrásných a teplých dnů uletěli naši „borci“ přelety o těchto vzdálenostech :
v neděli 11.6. – Petr Koláček = 410km, Ladislav Hýbl = 248km, Vladislav Malý = 163km, Alois Vitásek = 149km
v pondělí 12.6. – Jan Podhrazský = 402km, Radek Hýbl = 364km, Petr Havrlant 328km, Martin Zedek = 243km,
v úterý 13.6. – uletěl Radek Hýbl výborných 508km, Jan Podhrazský 422km a Petr Havrlant s Markem Blaťákem  přistáli na odkluzu do pole. Petr Havrlant při té příležitosti opravil tamějšímu obyvateli blízké vesničky Velorex, čímž se stal pro místní obyvatele darem z nebes.
Ve středu 14.6. – Jan Podhrazský uletěl 395km, Petr Havrlant 260km a Radek Vlček 171km.
Nejenom že se uskutečnilo tolik krásných přeletů, ale také se polétalo místně,  parašutisté uskutečnili spoustu seskoků a elementárka celý víkend létala na navijáku a učila se základům létání…
Krom létání oslavila Jana Kargerová  v sobotu 10.6. v prostorách Kartága své narozeniny. Prolízačka AN-2 dostala křídla a motor, bazén dostal nový nátěr a Petr Šmakal naštípal kupu dřeva.

jednotlivé přelety najdete na : http://www.onlinecontest.de/olcphp/2006/ausw_wertung.php?olc=olc-cs&spr=en&dclp=100bd6b15eec483ffb59fe27afab9d32

Barytonový víkend Tisk
Neděle, 21 květen 2006
Přestože o víkendu dvacátého a jednadvacátého května počasí příliš nepřálo, tak byl na letišti krásný para provoz současně s navijákovým a motorovým, při kterém se uskutečnilo spoustu seskoků několik navijákových startů a pár vyhlídkových letů.
I když nebylo počasí na nějaké přelety, tak to byl krásný víkend, při kterém oslavil Jan (Chleba) Podhrázský své třicáté narozeniny a při kterých se naučil ve vodou nasáklé sobotní noci hrát pod odborným dohledem Josefa (Pepy) Macka na baryton, jenž byl ten večer hlavní atrakcí. Oslava, kterou občas doprovázel déšť, se konala v prostorách Kartága obohacená jak jinak než soudkem piva a výborného masíčka, které nachystal a připravil Karel (Kódl) Prokop.

Elementárka vesele létá, P. Koláček a R. Hýbl reprezentují Ak na PMRg Tisk
Pondělí, 15 květen 2006
Petr Koláček a Radek Hýbl v sobotu 13. května odjeli na PMRg do Jihlavy, kde budou reprezentovat náš aeroklub.  Petr Koláček si zapůjčil Jantara MB od Honzy(Chleby) Podhrázského a Radek Hýbl létá na Aeroklubové ASW - 15. PMRg, které se v termínu od 14.5. do 27.5. koná v Jihlavě. Bližší informace o tom, jak se vede našim "borcům" naleznete na : http://www.aeroklub.ji.cz/pmrg06/pmrg.html

Petr Koláček před odjezdem na PMRg u Jantara MB                 Letošní elementárka

Téhož dne(13.5.), kdy odjeli Radek H. a Petr K. na závody, započala letošní elementárka létání úlohy I/4 a tím si poprvé vyzkoušela navijákové starty. V odpoledních hodinách dorazila na Šumpersko okluzní fronta, která k nám přišla ze západu a jako "předvoj" zasáhla letiště silná bouřka, která pozastavila až do následujícího dne přípravy bazénu na sezónu.

Odpolední bouře

Jarní pohár Jeseníků 2006 skončil Tisk
Úterý, 09 květen 2006
Jarní pohár Jeseníků 2006, který se konal na letišti Šumperk v termínu od 29.4. - 8.5. 2006, skončil a vítězi se stali Patrik Čebiš z AK Sazená a Martin Ficnar z domácího AK Šumperk se shodným součtem bodů 3230  - oběma vítězům gratulujeme!!!!! Na třetím místě se umístil domácí závodník Karel Vagenknecht s 2758 body, kterému rovněž gratulujeme stejně tak jako ostatním účastníkům závodů a těšíme se příští rok na další již třetí ročník Jarního poháru Jeseníků.