Pole Tisk
Pátek, 31 srpen 2007
V sobotu 25.8.2007 létali díky příznivému termickému počasí na letišti Šumperk snad všechny větroně aeroklubu Šumperk a pár soukromích, které jsou zde umístěny. Na přelet tento den vyrazili Rosťa Šubert, Alois Vitásek, Karel Vagenknecht, Peťa (Havroš) Havrlant, Honza Merta, Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková.
Na „místním“ létali plachtařsky také další členové AK Šumperk.
Někteří z těch co vyrazili na přelet se úspěšně vrátili, ale Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková posedali do pole a transportní týmy je sváželi až do jedenácté hodiny večerní.
Na druhý den v neděli 26.8.2007 se také létalo plachtařsky, ale na přelet odešel pouze jeden pilot a to Robert (Berous) Berka, který vyrazil na svojí první „stovku“ a úspěšně otočil Vysoké Mýto a vrátil se zpět domů do Šumperka.
Tento víkend se létalo i motorově. Vlastimil Hromek si zaletěl v sobotu na Z-43 navigační let do Kyjova a v neděli prováděl celé odpoledne Jarda Člupný vyhlídkové lety.

Pilotky Tisk
Neděle, 19 srpen 2007

Martin Hejný, Kamil Sohr a Michal Piskovský členové plachtařské elementárky pro letošní rok 2007 ve čtvrtek 16.8.2007 úspěšně složili pilotní zkoušky, které se konali na letišti Šumperk. Úspěšným složením těchto zkoušek v brzké době získají průkaz pilota kluzáků a budou moci pokračovat v tzv. pokračovacím výcviku, kde se naučí létání v termice, a kdy by měli vykonat svůj první samostatný přelet na vzdálenost 50km.

Plachtařského mistrovství regionů (PMRG), které se konalo ve Vysokém Mýtě a které skončilo v sobotu 18.8.2007 se z řad AK Šumperk zúčastnili Jan Podhrázský, který skončil po devíti letových disciplínách na celkovém pátém místě, Martin Ficnar obsadil desáté místo, Marek Blaťák třicáté a Petr Havrlant skončil na čtyřicátém pátém místě z celkového počtu padesáti jedna závodníků v klubové třídě.

Jak létají Škrabi a Stařa v USA - fotografie Tisk
Čtvrtek, 09 srpen 2007
Ve fotogalerii naleznete několik fotografií, které nafotili Pavel(Škrabi)Škrabal a Dušan(Stařa)Zerzáň při létání na letišti Ely v Nevadě.
Na stránce http://www.asa-soaring.org/documents/elynet.wmv je ke stažení čtyř minutové video, které natočili jejich známí.

Pětka Tisk
Úterý, 07 srpen 2007

První tzv. „pětku“ neboli let v délce trvání minimálně pěti hodin se v neděli 5.8.2007 povedlo poprvé v životě uletět na kluzácích dvěma členům elementárky z roku 2006. Tuto tzv. "pětku" ulětěli na VSO-10 Kateřina Šperková a Tomáš Michna (fotografie z „pětky“ naleznete ve fotogalerii). Robert Berka, také člen elementárky z roku 2006 se s menším (týdenním) zpožděním za Kateřinou Šperkovou a Tomášem Michnou přeškolil na VSO-10 v sobotu 4.8.2007.

Ve čtvrtek 16.8.2007 proběhnou pilotní zkoušky „letošní“ elementárky 2007. Zkoušek se zúčastní Kamil Sohr, Michal Piskovský a Martin Hejný.