Zimní školení Tisk
Pondělí, 21 leden 2008

Přes zimní období se povětšinou v aeroklubu Šumperk nelétá a tak je tomu i tuto zimu. Zimní období je časem odpočinku členů AK, časem příprav a školení na další sezónu, která začíná na jaře. V tuto sobotu 19.1. se členové školili z metodiky letů a ze vzdušných prostorů, které přednášel Honza Vlček.
Tentýž den se také poprvé sešlo elementární družstvo pro letošní rok a bylo obeznámeno s tím co je v průběhu výcviku čeká a nemine.
9.2.2008 se bude konat druhé zimní školení, kde bude rozbor nehod za loňský rok a školení na letecké předpisy.

WEB 4.Jarního poháru Jeseníků spuštěn Tisk
Pondělí, 21 leden 2008
Na adrese http://pohar2008.aeroklub-sumperk.cz byl spuštěn oficiální WEB plachtařškých závodů Jarní pohár Jeseníků 2008, jehož 4. ročník pořádá Aeroklub Šumperk v termínu 1.-10.května 2008. Na stránkách je k dispozici kromě propozic i formulář pro on-line podání přihlášky soutěžícího.

Nábor nových členů do plachtařského výcviku 2008 Tisk
Středa, 28 listopad 2007

Aeroklub Šumperk, stejně jako v předchozích letech, i v roce 2008 bude organizovat výcvik pilotů kluzáků pro nové členy aeroklubu. Pokud chcete zkusit tento zajímavý koníček, tak máte nyní jedinečnou příležitost.

První informativní schůzka proběhne na letišti Šumperk v sobotu 19.ledna 2008 v 10:30. Více informací k vlastnímu výcviku naleznete zde.

Zima nám zavírá nebe Tisk
Středa, 14 listopad 2007

Poté co k nám přijel Martin na bílém koni to vypadá, že pro letošní rok jsme dolétali jak plachtařsky, tak motorově. Na letištní ploše je v současnosti 10 cm sněhu. Vlna na kterou jsme po celý říjen čekali a doufali jsme, že se udělá aspoň v listopadu vzala s příchodem prvního sněhu a kalamit asi za své. V brzké době se převezou domů na letiště Šumperk dva větroně, které jsme měli připravené na jesenickém letišti pro létání ve vlně.
Jedinými, kteří si létání ve vlně vyzkoušeli avšak ze Šumperka byli Jan Vlček, Radek Vlček a Dušan Sýs, který napsal článek o tom jaká šumperská vlna byla(naleznete v sekci články).