Letištní chata Tisk
Středa, 03 říjen 2007

O víkendu 5.10.-7.10.2007 se koná pro členy aeroklubu Šumperk "akce" LETIŠTNÍ CHATA.
Zajištěna doprava tuzemským offroad (6x6) V3S Praga na lince Sobotín - chata. Odjezd asi v 17:00 5.10. od placu před hospodou U Bejka v Sobotíně.

Bližší informace naleznou členové AK v sekci pro registrované

Podzim Tisk
Úterý, 18 září 2007

Léto je už pro letošní rok nenávratně pryč a přichází podzim a podle toho také vypadá počasí pro létání. Termika už téměř není a pěkné dny začínají střídat plískanice. S nadcházejícím podzimem přichází období vlnových podmínek nad Jeseníky.
Prvním kdo vyzkoušel podzimní vlnu byl v sobotu 15.9.2007 Luboš Martiňák, kdy se mu povedlo s VSO-10 dostat do výšky 4400 metrů a také se mu povedlo zdolat tzv. „zlaté převýšení“.
Následující den v neděli 16.9.2007 se pokusil do vlny dostat Jan Vlček (s VSO-10), ale protože nebyli podmínky vhodné pro vlnu, tak polétal v prostoru letiště stejně tak jako Radek Vlček (s SZD-48), Pavel a Jana Vlčkovi (s SF-34) = létala celá rodina.
V tentýž den se Martin Zedek přeškolil na SF-34.

Podzim bývá již tradičně doprovázen „vlnou“ a plachtaři aeroklubu Šumperk se chystají létat „vlnu“ z jesenického letiště, kam se začátkem října přesune jeden Blaník a jedna Vosa.

DVD z PMČR Tisk
Neděle, 16 září 2007
Konečně jsou k dispozici dvě DVD z PMČR. Více informací o jejich obsahu naleznete na oficiálních stránkách závodů http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz . Na těchto stránkách si můžete volně stáhnou i jejich ISO image pro vypálení na DVD. Vzhledem k tomu, že soubory jsou pro stažení dosti velké (asi 2,5GB a 4,5GB), můžeme případným zájemcům DVD vypálit a potisknout a to za 50,-Kč za kus. Pokud tedy máte zájem, vyberte si dle popisu na stránkách PMČR, která DVD chcete a zašlete svoji objednávku na e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Pokud nejste členy AK Šumperk, tak samozřejmě zašlete i poštovní adresu, na kterou chcete DVD formou dobírky zaslat. V takovém případě bude cena navýšena o poštovné. Závodnici PMČR 2007 si DVD objednávat nemusí, protože jim bude zasláno automaticky zdarma na poštovní adresu uvedenou v jejich přihlášce.

Pole Tisk
Pátek, 31 srpen 2007
V sobotu 25.8.2007 létali díky příznivému termickému počasí na letišti Šumperk snad všechny větroně aeroklubu Šumperk a pár soukromích, které jsou zde umístěny. Na přelet tento den vyrazili Rosťa Šubert, Alois Vitásek, Karel Vagenknecht, Peťa (Havroš) Havrlant, Honza Merta, Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková.
Na „místním“ létali plachtařsky také další členové AK Šumperk.
Někteří z těch co vyrazili na přelet se úspěšně vrátili, ale Jarda Vlk, Šárka Lochová a Pavla (Horákyně) Horáčková posedali do pole a transportní týmy je sváželi až do jedenácté hodiny večerní.
Na druhý den v neděli 26.8.2007 se také létalo plachtařsky, ale na přelet odešel pouze jeden pilot a to Robert (Berous) Berka, který vyrazil na svojí první „stovku“ a úspěšně otočil Vysoké Mýto a vrátil se zpět domů do Šumperka.
Tento víkend se létalo i motorově. Vlastimil Hromek si zaletěl v sobotu na Z-43 navigační let do Kyjova a v neděli prováděl celé odpoledne Jarda Člupný vyhlídkové lety.