První jarní provozy Tisk
Středa, 27 únor 2008

Mohlo by se zdát, že podle kalendáře je stále zima. Nezvykle pěkné počasí umožnilo členům Aeroklubu Šumperk létat už začátkem února. Piloti větroňů se věnují létání povinných startů na navijáku, piloti motorových letounů prohřívají motory a využívají nádherné počasí ke kondičním letům po krátké zimní přestávce. Parašutisté již provedli několik seskoků. Družstvo nováčků se začalo školit v teorii a za pár týdnů začne létat.
S nezadržitelně blížícím se jarem bude pěkných dnů přibývat. Letecké provozy tak budou stále častější a na letišti bude konečně zase živo.

"Nový" Blaník Tisk
Úterý, 12 únor 2008
Aeroklub Šumperk zakoupil 12.2.2008 "nového" Blaníka L-13A od slovenského majitele z aeroklubu Lučenec.
Imatrikulační označení Blaníka je OK(M)-1814. Rok výroby 1961, ale protože dostal nové "áčkové" křídla tak se mu začala započítávat nová životnost od roku 1988 s letovou životností na 6000 letových hodin z nichž do dnešní doby nalétal kolem 770 letových hodin. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout jeho fotografie a také fotografie z cesty pro něj.

Proudový Blaník II. Tisk
Čtvrtek, 31 leden 2008
Na internetových stránkách První brněnské strojírny Velká Bíteš, a.s. http://www.pbsvb.cz/ v sekci divize letové techniky - proudové motory, naleznete technický popis proudového motoru TJ 100 C, který je testován na Blaníku OK-3801. Je zde několik fotografií a také video z letových zkoušek, které je možné stáhnout.

Proudový Blaník Tisk
Čtvrtek, 24 leden 2008

V čísle č.6/2007 časopisu AeroHobby byl uveřejněn článek o proudovém Blaníku OK-3801, který dříve létal u nás v aeroklubu Šumperk.
Blaník imatrikulačního označení OK-3801, byl poskytnut společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. jako letová zkušebna pro proudový motor TJ100C.
Více o tomto proudovém Blaníku se dočtete v daném článku, který si můžete prohlédnout zde