Pavlína Horáčková devátá Tisk
Středa, 25 červenec 2007

Pavlína Horáčková členka aeroklubu Šumperk se na čtvrtém plachtařském mistrovství světa žen, které se konalo ve francouzském Remorantinu umístila po devíti bodovaných disciplínách v klubové třídě na celkovém devátém místě z dvaceti závodnic, které létali v této třídě.
Celkově se čtvrtého plachtařského mistrovství světa žen zúčastnilo 44 závodnic z 11 zemí (Česká Republika-8x, Německo–8x, Francie–6x, Velká Británie–6x, Rusko–5x, Polsko–5x, Litva-2x, Dánsko-1x, Švýcarsko-1x, Itálie-1x, Ukrajina-1x), které závodili ve třech třídách (klubová, standart a v 15-ti metrové). 
Z českých závodnic se nejlépe umístila na druhém (stříbrném) místě Jana Vepřeková ze Dvora Králové a to ve třídě standart na větroni LS-8b. 

Dalších plachtařských závodů, ale to už „jenom“ plachtařského mistrovství české republiky juniorů a akademiků (PMČRJ 2007), které se konalo v Jindřichově Hradci zúčastnili : Radek Vlček (junior / akademik),  Radek Hýbl (akademik) a Jitka Hromková (junior / akademik), kteří se umístili následovně : Radek Vlček (12 / 14 místo), Radek Hýbl (4 místo) a Jitka Hromková ( 28 / 26 místo).

 
Zpravodajství z mistrovství světa žen ve Francii Tisk
Středa, 11 červenec 2007
Hola hola, povedlo se nám připojit na síť, akorát nejlepší signál je před barem (zavřeným!!!! ale to neva třetinka piva je za 1,5€ a my ještě máme nějaké zásoby), kde je děsná tma. Dojeli jsme s menšími problémy dobře,akorát auto se po cestě samo poškrábalo...
autor : Pavlína Horáčková

Toto je část zpravodajstí z plachtařského mistrovství světa žen ve francouzské Remorantinu, které zasílá Pavlína Horáčková.
Pavlína Horáčková je reprezentantkou za českou republiku a za aeroklub Šumperk. Za pomocníky má s sebou Danuši Kellnerovou a Václava Koláčka, kteří jí dělají jak morální podporu, tak i pomáhají se vším co je zapotřebí, aby se Pavlína Horáčková cítila na mistrovství co nejlépe.
Další zpravodajství z mistrovství světa žen můžete sledovat v sekci Články
 
Jak létají Škrabi a Stařa v USA Tisk
Úterý, 10 červenec 2007

Ely, Nevada.
Naše oblíbené letiště se rozkládá ve White Pine county, ve východní části  Nevady.
Nadmořská výška letiště je 6259ft což je bez pár metrů 2000 metrů nad mořem.Celá oblast od Ely až po hranice kelly4nie a od Las Vegas na jihu až po hranice Idaha na severu se nazývá Great Basin.Celá Great Basin je pokryta svahy převážně od severu na jih orientovanými s výškou od 3000 do 4000 metrů. Na západ od Ely jsou místní „kozy“ vysoké téměř 3000 metrů, na východě „Kamenec“ také kolem 3000 a hned za Kamencem je „Mravenečník“ skoro 4000 metrů vysoký...

autor : Pavel (Škrabi) Škrabal

Pokračování článku naleznete v sekci Články

 
Juniorky Tisk
Úterý, 10 červenec 2007

Plachtařského mistrovství české republiky juniorů (PMČRJ - http://www.juniorky.cz/), které se letos koná v Jindřichově Hradci od 8.7. do 21.7.2007, se z řad aeroklubu Šumperk účastní Radek Vlček s větroněm Jantar MB (startovní číslo BD), Radek Hýbl na větroni ASW-15 (startovní číslo R5) a jediná žena ve startovním poli Jitka Hromková, která létá na větroni VSO-10 (startovní číslo E7).

Přejeme jim, aby si v Jindřichově Hradci dobře za závodili a umístili se na těch nejlepších místech a hlavně, aby  všem závodníkům vyšlo počasí a nedošlo k žádnému leteckému i jinému incidentu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 192 z 210