Vyhledávání


Vstup pro registrované


Zapomenuté heslo   
  Činnost Aeroklubu pomáhají spolufinancovat Město Šumperk, Olomoucký kraj a SFDIWEB 4.Jarního poháru Jeseníků spuštěn Tisk
Pondělí, 21 leden 2008
Na adrese http://pohar2008.aeroklub-sumperk.cz byl spuštěn oficiální WEB plachtařškých závodů Jarní pohár Jeseníků 2008, jehož 4. ročník pořádá Aeroklub Šumperk v termínu 1.-10.května 2008. Na stránkách je k dispozici kromě propozic i formulář pro on-line podání přihlášky soutěžícího.
 
Nábor nových členů do plachtařského výcviku 2008 Tisk
Středa, 28 listopad 2007

Aeroklub Šumperk, stejně jako v předchozích letech, i v roce 2008 bude organizovat výcvik pilotů kluzáků pro nové členy aeroklubu. Pokud chcete zkusit tento zajímavý koníček, tak máte nyní jedinečnou příležitost.

První informativní schůzka proběhne na letišti Šumperk v sobotu 19.ledna 2008 v 10:30. Více informací k vlastnímu výcviku naleznete zde.

 
Zima nám zavírá nebe Tisk
Středa, 14 listopad 2007

Poté co k nám přijel Martin na bílém koni to vypadá, že pro letošní rok jsme dolétali jak plachtařsky, tak motorově. Na letištní ploše je v současnosti 10 cm sněhu. Vlna na kterou jsme po celý říjen čekali a doufali jsme, že se udělá aspoň v listopadu vzala s příchodem prvního sněhu a kalamit asi za své. V brzké době se převezou domů na letiště Šumperk dva větroně, které jsme měli připravené na jesenickém letišti pro létání ve vlně.
Jedinými, kteří si létání ve vlně vyzkoušeli avšak ze Šumperka byli Jan Vlček, Radek Vlček a Dušan Sýs, který napsal článek o tom jaká šumperská vlna byla(naleznete v sekci články).
 

 
Čekáme na vlnu... Tisk
Čtvrtek, 18 říjen 2007

Podzim je už v plném proudu. S tímto ročním obdobím je spjaté vlnové proudění přes Jeseníky, které piloti kluzáků využívají pro létání v dlouhé vlně. Létání v dlouhé vlně umožňuje pilotům - plachtařům dosáhnout nad hornatým terénem výšek, kterých se za běžných termických podmínek nedosahuje.Vlnové proudění je nad Jeseníky nejlepší při jihozápadním směru proudění větru.
Plachtaři Aeroklubu Šumperk se rozhodli, že letos využijí pro toto létání zázemí a možnosti letiště Jeseník. Toto letiště je ideálně umístěno pro vzlety do dlouhé vlny. Na letišti v Jeseníku mají piloti ze Šumperka umístěny dva větroně (L-13 a VSO-10), které zatím čekají, stejně jako šumperští plachtaři, na to, až se vytvoří ideální meteorologické podmínky pro vznik vlnového proudění přes Jeseníky.
Ve středu 17.10.2007 se povedlo několika pilotům z Jeseníku využít vlnového proudění a dosáhnout převýšení 3000 metrů a jednomu dokonce 5000 metrů.
Šumperští plachtaři však tuto „vlnu“ nevyužili.
Nezbývá nám tedy než čekat až se znovu vytvoří vlnové proudění a být připraveni následně těchto podmínek využít.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 192 z 222