Elementárka začala létat Tisk
Čtvrtek, 03 duben 2008

Elementární družstvo pro rok 2008 zahájilo v neděli 30.3.2008 pod vedením instruktora Václava Koláčka a instruktorky Pavlíny Horáčkové letový výcvik. V tento den členové elementárky po teoretických školeních, které absolvovali v zimních měsících, poprvé usedli do kabiny kluzáku L-13 Blaník a zažili své první výcvikové lety.
Kromě toho, že v neděli 30.3.2008 začala létat „elementárka“, se uskutečnil „první velký“ provoz v letošním roce, kdy plachtaři poprvé polétali termiku a motoráři se vydali do prostorů kolem letiště.
S příchodem jara přichází také letová sezóna, kdy budou letové provozy jak o víkendech, tak i v týdnu.

Úprava letištní plochy Tisk
Středa, 02 duben 2008

V těchto dnech probíhá úprava letištní travnaté plochy.
Úprava plochy se týká jak vzletových a přistávacích drah, tak pojezdových drah a ostatních travnatých ploch, které se využívají pro vzlety, přistání, pojiždění a stání letadel. K úpravě této plochy se využívá kultivátor, který je připojen k aeroklubovému traktoru.

Stávající povrch již bylo zapotřebí po letech upravit, protože byl nerovný, proježděný, prorostlý drny apod. a tím se stával nepříjemným pro vzlety, přistání a pro pohyb letadel na této ploše.

Jarní přezkoušení Tisk
Středa, 19 březen 2008

V sobotu 22.3.2008 v 9.00hod. se koná jarní teoretické přezkoušení a náhradní školení na vzdušné prostory. Účast létajících členů AK je nutná!

Členská schůze AK 8.3.2008 Tisk
Čtvrtek, 28 únor 2008
V sobotu 8.března 2008 proběhne výroční Členská schůze Aeroklubu Šumperk. Schůze se uskuteční v konferečním sále v budově Zemědělské agentury na ulici Nemocniční 1852/53 v Šumperku (stejné místo, jako v minulých letech). Začátek schůze je stanoven na 9:00. Předpokládané ukončení schůze je mezi 12:00-13:00.