Čekáme na vlnu... Tisk
Čtvrtek, 18 říjen 2007

Podzim je už v plném proudu. S tímto ročním obdobím je spjaté vlnové proudění přes Jeseníky, které piloti kluzáků využívají pro létání v dlouhé vlně. Létání v dlouhé vlně umožňuje pilotům - plachtařům dosáhnout nad hornatým terénem výšek, kterých se za běžných termických podmínek nedosahuje.Vlnové proudění je nad Jeseníky nejlepší při jihozápadním směru proudění větru.
Plachtaři Aeroklubu Šumperk se rozhodli, že letos využijí pro toto létání zázemí a možnosti letiště Jeseník. Toto letiště je ideálně umístěno pro vzlety do dlouhé vlny. Na letišti v Jeseníku mají piloti ze Šumperka umístěny dva větroně (L-13 a VSO-10), které zatím čekají, stejně jako šumperští plachtaři, na to, až se vytvoří ideální meteorologické podmínky pro vznik vlnového proudění přes Jeseníky.
Ve středu 17.10.2007 se povedlo několika pilotům z Jeseníku využít vlnového proudění a dosáhnout převýšení 3000 metrů a jednomu dokonce 5000 metrů.
Šumperští plachtaři však tuto „vlnu“ nevyužili.
Nezbývá nám tedy než čekat až se znovu vytvoří vlnové proudění a být připraveni následně těchto podmínek využít.

Letištní chata Tisk
Středa, 03 říjen 2007

O víkendu 5.10.-7.10.2007 se koná pro členy aeroklubu Šumperk "akce" LETIŠTNÍ CHATA.
Zajištěna doprava tuzemským offroad (6x6) V3S Praga na lince Sobotín - chata. Odjezd asi v 17:00 5.10. od placu před hospodou U Bejka v Sobotíně.

Bližší informace naleznou členové AK v sekci pro registrované

Podzim Tisk
Úterý, 18 září 2007

Léto je už pro letošní rok nenávratně pryč a přichází podzim a podle toho také vypadá počasí pro létání. Termika už téměř není a pěkné dny začínají střídat plískanice. S nadcházejícím podzimem přichází období vlnových podmínek nad Jeseníky.
Prvním kdo vyzkoušel podzimní vlnu byl v sobotu 15.9.2007 Luboš Martiňák, kdy se mu povedlo s VSO-10 dostat do výšky 4400 metrů a také se mu povedlo zdolat tzv. „zlaté převýšení“.
Následující den v neděli 16.9.2007 se pokusil do vlny dostat Jan Vlček (s VSO-10), ale protože nebyli podmínky vhodné pro vlnu, tak polétal v prostoru letiště stejně tak jako Radek Vlček (s SZD-48), Pavel a Jana Vlčkovi (s SF-34) = létala celá rodina.
V tentýž den se Martin Zedek přeškolil na SF-34.

Podzim bývá již tradičně doprovázen „vlnou“ a plachtaři aeroklubu Šumperk se chystají létat „vlnu“ z jesenického letiště, kam se začátkem října přesune jeden Blaník a jedna Vosa.

DVD z PMČR Tisk
Neděle, 16 září 2007
Konečně jsou k dispozici dvě DVD z PMČR. Více informací o jejich obsahu naleznete na oficiálních stránkách závodů http://pmcr2007.aeroklub-sumperk.cz . Na těchto stránkách si můžete volně stáhnou i jejich ISO image pro vypálení na DVD. Vzhledem k tomu, že soubory jsou pro stažení dosti velké (asi 2,5GB a 4,5GB), můžeme případným zájemcům DVD vypálit a potisknout a to za 50,-Kč za kus. Pokud tedy máte zájem, vyberte si dle popisu na stránkách PMČR, která DVD chcete a zašlete svoji objednávku na e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Pokud nejste členy AK Šumperk, tak samozřejmě zašlete i poštovní adresu, na kterou chcete DVD formou dobírky zaslat. V takovém případě bude cena navýšena o poštovné. Závodnici PMČR 2007 si DVD objednávat nemusí, protože jim bude zasláno automaticky zdarma na poštovní adresu uvedenou v jejich přihlášce.